AL-KO Classic 4.66 P-A benzinová sekačka – recenze

Benzinová sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A edition se může pochlubit ocelovým šasi a 4taktním motorem s výkonem 2,0 kW a objemem 123 cm3. Plastový sběrný koš s indikátorem stavu naplnění má objem 65 litrů, výšku střihu lze nastavit v 7 úrovních. Plusem je mulčování, chybí však boční vyhazování.

Publikované: 19.07.2021
Aktualizované: 26.05.2022

AL-KO Classic 4.66 P-A

Čtyřtaktní motor (2,0 kW) o objemu 125 cm3, záběr 46 cm, sběrný koš (plast) s kapacitou 65 litrů, výška sečení 25–75 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Robustní benzinová sekačka s ocelovým šasi je určená pro středně velké zahrady. Na úvod prozradíme, že sekačka nemá pojezd, což pro někoho může být zásadní problém. Členitý – kopcovitý terén tak není prostředím, které by této sekačce vyhovovalo. Čtyřtaktní motor má výkon 2,0 kW a objem motoru je 123 cm3. Motor přenáší trochu více vibrací. Benzinová sekačka AL-KO má velmi dobrá hodnocení, i proto jsme se rozhodli spotřebiteli poskytnout náš pohled na tento produkt. V poměru ceny a výkonu sekačka rozhodně neztrácí.

Kvalita materiálů není špatná, ale stížnost směřuje k plastovému sběrnému koši a jeho uchycení. Výhrady mělo i vícero spotřebitelů. Plastové drážky nepůsobí dvakrát odolně a zároveň je potřeba koš nasazovat pod trochu nestandardním úhlem. Sběrný koš má jinak solidní objem 65 litrů, výšku střihu lze nastavit v 7 úrovních, a to od 25 do 75 mm. Koš má také praktický indikátor stavu naplnění. Tráva v koši zůstává a nikam nevypadává. Sekačka zvládne mulčování, nemá však boční vyhazování. Startovací lanko je uchyceno na rukojeti.

Se sekačkou se v prostoru velmi dobře manévruje. Důvodem je jednak ergonomická rukojeť, ale také velká kola. Vepředu s průměrem 18 cm, vzadu pak 20 cm. Tento detail velmi zřetelně napomáhá pohybu sekačky a usnadňuje manipulaci i samotnému uživateli. Jinak je konstrukce poměrně těžká, váží 28,2 kg. Spotřebitelé pozitivně hodnotili i startování sekačky, které nedělalo problém při studeném ani horkém motoru. Celkově sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A uspokojí nároky méně náročných zahrádkářů. Doporučujeme ji spíše na rovinatý terén nebo do prostoru s překážkami. Se sekačkou se dobře manipuluje, nicméně v kopcovitém terénu by bylo bez pojezdu sečení příliš náročné, neboť není nejlehčí.

AL-KO Classic 4.66 P-A edition recenze

Benzínová sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A edition

Benzínová sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A edition recenze

Benzínová sekačka AL-KO Classic 4.66 P-A edition sběrný koš

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr cena–výkon
Velká kola
Dobré recenze

Negatíva

Bez pojezdu
Více plastových částí
Úchyt sběrného koše

Objem motoru: 123 cm3 ● Provozní výkon motoru: 2,0 kW ● Šířka záběru: 46 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 65 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Počet úrovní výšky sečení: 7 ● Hmotnost: 28,2 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)