Bosch GMS 100 M Professional detektor kovů – recenze

Detektor s nejvyšší spolehlivostí dokáže pomocí automatické zoom stupnice lokalizovat elektrické vedení pod napětím, železné i neželezné kovy v maximální hloubce 100 mm. Funguje na baterii, kterou po 5minutové nečinnosti šetří funkcí automatického vypnutí. Praktické využitelnosti přístroje „nahrává“ jednoduché ovládání jedním tlačítkem a otvor pro značkování. Detekci předmětu, resp. materiálu signalizuje akusticky i opticky.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 02.06.2023
Obsah článku:

Bosch GMS 100 M Professional

Detektor kovů s hloubkou detekce 100 mm, automatická kalibrace, LED indikátor a zvukové upozornění, dokáže vyhledat železné kovy, neželezné kovy, elektrické vedení pod napětím.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Šikovný, kompaktní detektor nevyžaduje manuální kalibraci, čímž se z něj stává velmi spolehlivý společník při rekonstrukčních pracích. Dokáže velmi jednoduchým přiložením ke stěně lokalizovat elektrická vedení pod napětím, železné a neželezné kovy. Stačí stisknout jedno tlačítko. O vše ostatní se již postará LED indikátor a automatická zoom stupnice na displeji, která dopomáhají k přesnému označení hledaného materiálu.

Vynikající hloubka detekce a snadná obsluha

Maximální hloubka lokalizace materiálů je v případě tohoto přístroje 100 mm, avšak hloubka detekce jednotlivých materiálů se liší. Zatímco železné kovy (ocel) najde také v hloubce zmíněných 100 mm, neželezné kovy (měď) identifikuje jen v hloubce 80 mm. Vodiče pod napětím musí být ještě blíže, přesněji na 50 mm, aby je detektor dokázal najít. Jakmile přístroj materiál vyhledá, signalizuje tento nález akusticky, ale i opticky za pomoci zmiňované zoom stupnice. Díky praktickému otvoru ve středu displeje je umožněno okamžité označení místa nálezu prostřednictvím fixu či pera.

Bosch GMS 100 M Professional recenze

Klasické napájení a odolnost v nepříznivých podmínkách

Co se týče napájení, detektor funguje na bázi obyčejné 9voltové baterie, která je součástí balení. K šetření její výdrže slouží automatické vypnutí přístroje po 5 minutách nečinnosti. Zařízení je dokonale chráněno vůči prachu a vodě, což umožňuje jeho použití i v exteriéru, ale určené je spíše k identifikování materiálů ve stěnách, stropech či podlahách budov, čili interiérové využití. Praktickým příslušenstvím je přibaleno poutko na zápěstí, které zjednodušuje práci s přístrojem.

Zkušenosti s Bosch GMS 100 M Professional

Zklamat vás může fakt, že přístroj reaguje na materiály nejen ze zadní strany, kterou se po přiložení dotýká stěny, ale i zboku, čímž se může zkomplikovat přesná lokalizace hledaného materiálu. Mohou však nastat i problémy s kalibrací, které se projeví zejména rozdílnými výsledky detekce na stejném místě přiložení. Jedno z možných řešení je přiložení druhé ruky na zeď z důvodu uzemnění, ale nemusí to vždy fungovat. Na druhé straně potěšující výhodou je velký hloubkový dosah detektoru a středový výřez pro označování. Přesvědčí však kvalita výrobku a snadná ovladatelnost či přehlednost dostupných funkcí.

Recenze a zkušenosti s detektorem kovů Bosch GMS 100 M Professional
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Reaguje přesně jak má
Top produkt za příznivou cenu
Praktický otvor pro označování

Negatíva

Pouzdro není součástí balení
Chybí podsvícení displeje
Někdy chybné výsledky detekce

Maximální hloubka detekce: 100 mm ● Automatická kalibrace: ano ● Materiály, které umí vyhledat: železné kovy, neželezné kovy, elektrické vedení pod napětím ● Napájení: baterie 9 V ● Signalizace: LED indikátor + zvukové upozornění ● Podsvícení displeje: ne ● Automatické vypnutí: ano / 5 minut ● Další funkce: automatická zoom stupnice na displeji ● Pouzdro: ne ● Hmotnost: 260 g ● Rozměry: 200 x 85 x 32 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)