Bosch GMS 120 Professional detektor kovů – recenze

Tento detektor kovů je novější verzí vítěze našeho testu Bosch GMS 100 M Professional, který dokáže zaměřit objekty v hloubce až 12 cm. Disponuje také zvýšenou odolností proti prachu a vodě, díky čemuž si poradí i v náročnějších podmínkách. Praktičností a jednoduchou obsluhou se dostal na vrchol ve své kategorii, získal titul Top produkt roku 2022.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 02.06.2023
Obsah článku:

Bosch GMS 120 Professional

Detektor kovů hloubkou detekce 120 mm, automatická kalibrace, LED indikátor a akustický signál, dokáže vyhledat dřevo, železné kovy, neželezné kovy, elektrické vedení pod napětím.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Spolehlivý přístroj s uspokojivým pracovním rozsahem

Detektor kovů od značky Bosch zvládne detekci železných kovů jako je ocel až do zmíněných 120 mm, zatímco neželezné kovy jako měď identifikuje jen v hloubce 80 mm. Pro vedení pod napětím platí údaj 50 mm, což se vztahuje na všechny recenzované produkty. Dřevo na rozdíl od detektorů UNI-T UT387LMBosch D-tect 200 C Professional lokalizuje jen na 32 mm, což je o 6 mm méně než u dvou uvedených modelů. Spolehlivost a maximální důslednost při detekci je dosažitelná automatickou kalibrací při každém zapnutí přístroje.

Bosch GMS 120 Professional recenze

Tříbarevný signalizační prstenec, praktický pomocník

Praktickou součástí je i v případě tohoto modelu (stejně jako u Bosch GMS 100 M Professional) otvor pro vyznačování uprostřed LED diodového tříbarevného prstence signalizujícího nález hledaného objektu či materiálu. Napájení funguje na principu 9voltové baterie, jejíž výdrž šetří automatické vypnutí po uplynutí 5minutové doby nečinnosti.

Zkušenosti s Bosch GMS 120 Professional

Výhodou tohoto detektoru kovů je ochranné pouzdro v ceně produktu, které také doprovází poutko na zápěstí pro zjednodušení manipulace s přístrojem. Jako u každého recenzovaného modelu, i u tohoto se může stát, že vám vyjde nepřesný výsledek detekce, avšak to může být způsobeno hned několika vlivy, a to například materiálem a konstrukcí stěny, teplotou, vlhkostí nebo velikostí a umístěním objektu. Některým spotřebitelům může vadit nepřiměřeně hlasité pípání při detekci hledaného materiálu, ale to lze jednoduše vypnout. Díky snadné manipulaci, slušnému dosahu a rychlé práci tento produkt za optimální cenu stojí za zvážení.

Recenze a zkušenosti s detektorem kovů Bosch GMS 120 Professional

Recenze a zkušenosti s detektorem kovů Bosch GMS 120 Professional
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Praktický otvor pro značení
Volitelná akustická signalizace
Podsvícený displej

Negatíva

Při přepnutí na hledání elektrického vedení nesvítí LED kontrolka
Kabely musí vést řádně silný proud, aby je lokalizovalo
Mohlo by být také přesnější vyhodnocení detekce

Maximální hloubka detekce: 120 mm ● Automatická kalibrace: ano ● Materiály, které umí vyhledat: dřevo, železné kovy, neželezné kovy, elektrické vedení pod napětím ● Napájení: baterie 9 V ● Signalizace: tříbarevný LED indikátor + akustický signál ● Podsvícení displeje: ● Automatické vypnutí: ano / 5 minut ● Další funkce: žádné ● Pouzdro: ano / látkové pouzdro ● Hmotnost: 270 g ● Rozměry: 200 x 85 x 32 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)