Emos M0501 detektor kovů – recenze

Multifunkční měřící detektor určený spíše pro domácí použití dokáže lokalizovat elektrické vedení pod proudem, ale i kovové a dřevěné objekty. Disponuje citlivostí detekce do 50 mm, nicméně u každého typu materiálu se hloubka detekce liší. Po lokalizování hledaného prvku se data zobrazují na přehledném displeji, přičemž přístroj zároveň vydá zvukový signál. Aby se dosáhlo co největší přesnosti, je třeba před každým použitím detektor kalibrovat.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 02.06.2023
Obsah článku:

Emos M0501

Detektor kovů s hloubkou detekce 50 mm, automatická kalibrace, optická a akustická signalizace, dokáže vyhledat dřevo, železné kovy, neželezné kovy, elektrické vedení pod napětím.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Multifunkční měřící detektor za velmi nízkou cenu nabízí rychlou lokalizaci nejen železných a neželezných kovů, ale také elektrického vedení pod napětím a dřeva. Tato vymoženost se hodí v případě, že během rekonstrukce nevíte, kde přesně se nacházejí střešní trámy či jiné skryté dřevěné konstrukce. Přístroj se doporučuje pouze pro domácí použití, jelikož pro profesionální každodenní účely se vyžaduje kvalitnější provedení s více funkcemi a minimem odchylek.

Podprůměrná hloubka detekce, ale jasná signalizace

Ve srovnání s modelem Bosch GMS 100 M Professional má tento přístroj podstatně nižší maximální hloubku detekce. Ta se pohybuje v hladině 50 mm, přičemž takto hluboce dokáže přístroj vyhledat elektrické vedení pod napětím. Kovové trubky železného i neželezného charakteru najde, jsou-li maximálně 30 mm hluboko ve zdi, přičemž dřevo identifikuje jen na 18 mm. Detektor využívá elektronických signálů a v okamžiku nálezu hledaného prvku se data zobrazí na přehledném LCD displeji, přístroj upozorní na výsledek i zvukově. Přístroj tedy disponuje akustickou i optickou signalizací.

Emos M0501 recenze

Šetření baterie chybějícím podsvícením displeje

Detektor disponuje automatickým vypnutím po určité (neuvedené) době nečinnosti. Tak jako v případě Bosch GMS 100 M Professional, ani od tohoto modelu nečekejte funkci podsvícení displeje, avšak obrazovka jasně ukáže intenzitu signálu, což je u detektoru a jeho displeje to nejdůležitější. Napájení funguje na bázi jednoduché baterie s 9voltovým napětím, kterou výrobce přiložil do balení.

Zkušenosti s Emos M0501

Tento detektor patří k nejlevnějším modelům na trhu, ale dá se říci, že i přes nízkou cenu nezklame svou spolehlivostí a funkčností. Přesnosti detekce na průměrné úrovni lze dosáhnout pravidelným kalibrováním přístroje před každým použitím, ale také přesným dodržením instrukcí v přiloženém manuálu. Může se však stát, že navzdory tomu bude přístroj pípat, resp. signalizovat nález i metr od reálného umístění hledaného elektrického kabelu. Nicméně to může být způsobeno přílišnou citlivostí zařízení. Spotřebitele potěší jednoduché ovládání, baterie v balení a dostačující provedení za velmi nízkou cenu.

Recenze a zkušenosti s detektorem kovů Emos M0501
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jasná grafika
Baterie v balení
Nízká cena

Negatíva

Nepřesnost detekce – před každým použitím nutná kalibrace
Omezené využití
Větší odchylka při detekci elektrického vedení

Maximální hloubka detekce: 50 mm ● Automatická kalibrace: ano ● Materiály, které umí vyhledat: dřevo, železné kovy, neželezné kovy, elektrické vedení pod napětím ● Napájení: baterie 9 V ● Signalizace: optická + akustická ● Podsvícení displeje: ne ● Automatické : ano ● Další funkce: ne ● Pouzdro: ne ● Hmotnost: 210 g ● Rozměry: 155 x 72 x 28 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)