UNI-T UT387LM detektor kovů – recenze

Nástěnný skener dokáže rozeznat železné i neželezné kovy, elektrické vodiče pod napětím a dřevo, a to do hloubky 100 mm. Přístroj disponuje velkým displejem, na kterém se zobrazují ikony nacházejících předmětů. Jako bonus obsahuje laserový dálkoměr umožňující měření do vzdálenosti 20 až 40 metrů. K dalším zajímavým funkcím patří automatizovaný výpočet pravoúhlých ploch, výšky objektů podle Pythagorovy věty či převod jednotek měření. Do paměti je schopen uložit až 30 skupin dat. Má vestavěný akumulátor nabíjetelný prostřednictvím rozhraní USB-C.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 02.06.2023
Obsah článku:

UNI-T UT387LM

Detektor kovů s hloubkou detekce 100 mm, automatická kalibrace, optická + akustická signalizace, dokáže vyhledat dřevo, železné kovy, neželezné kovy, elektrické vedení pod napětím.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nástěnný skener dokáže identifikovat železné a neželezné kovy, elektrické kabely pod napětím, ale také dřevěné části ve stěnách, stropech a podlahách. Tyto nálezy se zobrazí na velkém displeji s úhlopříčkou 2,4" prostřednictvím příznačných ikonek. Indikuje se také hloubka uložení předmětu a přítomnost elektrického napětí. V případě elektrických vodičů je možné dosáhnout největší přesnosti tehdy, když je vodič pod napětím připojen k zapnutému spotřebiči.

Vestavěná baterie a tichý režim

Přístroj disponuje stejnou maximální hloubkou detekce jako Bosch GMS 100 M Professional, a to 100 mm. Přestože v takové hloubce dokáže identifikovat jen železné kovy. Co se týče neželezných kovů, je to 80 mm. Pro dřevo platí maximální hloubka detekce 38 mm a pro vodiče pod proudem 50 mm. Zvukovou signalizaci nálezu lze vypnout, resp. přepnout do tichého režimu nebo režimu bzučák (vibrování). Na rozdíl od předchozích modelů Bosch GMS 100 M ProfessionalEmos M0501 funguje napájení tohoto modelu na principu vestavěného lithium-iontového akumulátoru o kapacitě 3 000 mAh, který lze nabíjet prostřednictvím rozhraní USB-C.

UNI-T UT387LM recenze

Nápomocný laserový dálkoměr

Zařízení však vyniká zejména dostupností doplňkové funkce v podobě laserového dálkoměru pro pohodlné zaměření vzdálenosti. Umožňuje měření do dálky 20 metrů, s reflektorem dokonce až 40 metrů. Přesnost měření, kterou zaručuje automatická kalibrace, se uvádí v hodnotě ± 2 mm. Dálkoměr disponuje také možností automatizovaného výpočtu pravoúhlých ploch nebo výšky objektů na základě Pythagorovy věty. Také je naprogramován tak, aby dokázal sčítat a odečítat naměřené hodnoty, kontinuálně měřit vzdálenosti, plochy, objem, přičemž všechny tyto údaje dokáže převádět do různých jednotek měření.

Zkušenosti s UNI-T UT387LM

Spotřebitele rozhodně potěší schopnost přístroje uchovat ve své paměti až 30 skupin dat, přičemž také disponuje funkcí vyvolání údajů z předešlých měření. Na jedno nabití vestavěné baterie dokáže provést až 3 000 jednotlivých měření, přičemž výdrž baterie je šetřena díky automatickému vypnutí přístroje po 20 sekundách nečinnosti. Velkým plusem je ve srovnání s modely Bosch GMS 100M ProfessionalEmos M0501 přiložen obal, resp. látkové pouzdro, který poskytuje detektoru alespoň jakou takovou ochranu před vnějšími vlivy. V balení také naleznete kabel s rozhraním USB-C pro pohodlné nabíjení zařízení. Sice tento produkt patří k modelům střední cenové hladiny, dostupné funkce z něj činí opravdu nadstandardní kousek.

Univerzální detektor kovů UNI-T UT387LM

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Laserový dálkoměr
Ukládací paměť
Vestavěná baterie

Negatíva

Příliš rychlé automatické vypnutí (20 sekund)

Maximální hloubka detekce: 100 mm ● Automatická kalibrace: ano ● Materiály, které umí vyhledat: dřevo, železné kovy, neželezné kovy, elektrické vedení pod napětím ● Napájení: vestavěný akumulátor / kapacita 3 000 mAh ● Signalizace: optický + akustický (možnost tichého režimu) ● Podsvícení displeje: neuvádí se ● Automatické vypnutí: ano / 20 sekund ● Další funkce: laserový dálkoměr ● Pouzdro: ano / látkové pouzdro ● Hmotnost: 158 g ● Rozměry: 153 x 68 x 31 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)