Bosch HLS59D320 indukční sporák – recenze

Pokud hledáte vcelku výkonný a kvalitní indukční sporák se spoustou pokrokových funkcí a technologií, Bosch HLS59D320 s nízkou spotřebou elektřiny je vhodný přímo pro vás. Jediným zásadnějším negativem je – podobně jako u modelu AEG CIB56481BW – vysoká pořizovací cena.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 16.06.2022
Obsah článku:

Bosch HLS59D320

Elektrický indukční sporák, energetická třída A, spotřeba elektřiny 0,89 / 0,79 kWh, čtyři varné zóny, objem trouby 66 l, samočištění trouby Eco Clean.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Bosch HLS59D320 patří do úsporné energetické třídy A. I přes vysoký příkon 10 900 W spotřebuje jen 0,89 kWh elektřiny při standardním cyklu pečení a 0,79 kWh v případě pečení s ventilátorem. K úspoře energií přispívá technologie PowerManagement, díky které můžete nastavit max. příkon varné desky. Praktickým detailem je také ukazatel spotřeby energieSklokeramická indukční varná deska se čtyřmi varnými zónami má vcelku vysoký výkon. Max. výkon dvou středních zón činí 1 800 W, nejmenší zóna dosahuje 1 400 W a ta největší 2 200 W. Celkově máte k dispozici až 17 stupňů regulace výkonu. K plusům řadíme také tzv. CombiZone, tedy možnost spojení dvou varných zón dohromady.

Super funkce

Deska nás zaujala i funkcemi. Je vybavena senzorovým ovládáním DirectSelect, samostatným časovačem pro každou zónu, funkcí QuickStart pro rychlejší nástup výkonu a možností restartování. Za zmínku dále stojí funkce PowerBoost pro všechny zóny, dvoustupňová digitální kontrolka zbytkového tepla, senzor k rozpoznávání hrnců, dětská pojistka, bezpečnostní vypínání a blokace ovládacího panelu na 20 s při čištění v průběhu vaření. Ovládání sporáku probíhá pomocí LCD displeje a tlačítek. Stejně jako u modelu AEG CIB56481BW je můžete zasunout dovnitř spotřebiče.

Bosch HLS59D320 recenze

Ne největší trouba s širokou nabídkou programů

Celkem 66litrová trouba s osvětlením je vybavena ventilátorem i kruhovým topným tělesemVýsuvy jsou teleskopické na všech třech úrovních, což podstatně zjednodušuje manipulaci s rošty a plechy. Praktickým detailem je tlumené zavírání dvířek. Trouba disponuje 10 programy a 7 druhy ohřevu, který je regulovatelný v rozmezí od 50 do 275 °C. Jde např. o režim s 3D horkým vzduchem, který zajišťuje jeho rovnoměrnou distribuci, infragril či speciální režim pečení pizzy. Troubě nechybí ani funkce samočištění pomocí horké páry Eco Clean.

Na modelu Bosch HLS59D320 nás dále zaujala funkce AutoPilot, což je 10 automatických přednastavených programů, elektronický časovač a vysoká kvalita zpracování. Na tento model dostanete 10letou záruku, což lze považovat za známku kvality. Příslušenství, a sice jeden smaltovaný plech, rošt a univerzální pánev, není bohaté, ale zajímavé. K výrazným negativům lze zařadit poměrně vysokou pořizovací cenu.

Zkušenosti s Bosch HLS59D320

Podobně jako v případě jiných dražších modelů v našem testu indukčních sporáků není ani Bosch HLS59D320 recenzován příliš často. Několik uživatelských recenzí jsme však přece jen našli. Ty pozitivní souvisí s pěkným designem, intuitivním ovládáním, možností zasouvání ovládacích prvků, vysokým výkonem a pokrokovými funkcemi a technologiemi. Vícekrát zmiňovanými minusy jsou menší objem trouby a krátký přívodní kabel. K negativům spotřebitelé řadí i ​​vyšší pořizovací cenu.

Recenze a zkušenosti s indukčním sporákem Bosch HLS59D320 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon a kvalita zpracování
Pokročilé funkce a technologie
Nízká energetická náročnost

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Menší objem trouby
Krátký přívodní kabel

Typ = elektrický indukční sporák ● Energetická třída = A ● Příkon = 10 900 W ● Spotřeba elektřiny = 0,89 / 0,79 kWh ● Počet varných zón = 4 ● Vnitřní objem trouby = 66 l ● Systém tepelné úpravy = ventilátor + kruhové topné těleso ● Samočištění = Eco Clean (zadní stěna) ● Rozměry = 85 × 60 × 60 cm ● Hmotnost = cca 60 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)