Gorenje EIT5355XPG indukční sporák – recenze

Indukční sporák Gorenje EIT5355XPG je průměrně výkonný spotřebič s objemnou troubou a šikovnými funkcemi. Je dostupný ve dvou barvách, spotřeba elektřiny je nízká a k plusům patří i dobrá kvalita zpracování a atraktivní pořizovací cena.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 08.11.2022
Obsah článku:

Gorenje EIT5355XPG

Elektrický indukční sporák, energetická třída A, čtyři varné zóny, objem trouby 70 l, samočištění trouby AquaClean.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stejně jako všechny ostatní indukční sporáky v našem testu patří i Gorenje EIT5355XPG do energetické třídy A, což znamená, že se jedná o další energeticky nenáročný model. Na indukční varné desce se nacházejí čtyři varné zóny s klasickým průměrem a vysokým (i když ne nejvyšším) výkonem. Celkem 145mm zóna dosahuje max. 1 600 W, střední zóny o průměru 180 mm 2 000 W a největší, 210mm rovněž 2 000 W, což je srovnatelné se sporákem Mora I 878 AWDvě z varných zón jsou propojené, díky čemuž na nich můžete vařit i ve velkých hrncích či plechách a zároveň zvýšit jejich výkon.

Výborná kvalita

Indukční sporák Gorenje EIT5355XPG má dlouhou životnost a vyznačuje se dobrou kvalitou zpracování, ke které přispívá např. odolný vnitřní smaltovaný povrch trouby SilverMatte, systém GentleClose na pantech či dvojité sklo dvířek. Ovládání hodnotíme jako jednoduché. Na sporáku naleznete programovatelné hodiny IconLed, zasouvací otočné knoflíky, senzorové dotykové ovládání, časovač a funkci rychlého předehřátí i rozmrazování. Pokud je pro vás důležitý design, upozorňujeme, že je tento kousek dostupný také v bílé verzi – Gorenje EIT5355WPG.

Gorenje EIT5355XPG recenze

Velká trouba za dobrou cenu

Gorenje EIT5355XPG je dalším modelem s XXL troubou, jejíž objem činí 70 l. V praxi v ní můžete použít pekáče o ploše 1 260 cm². Jedním z nejzajímavějších parametrů je její oválný tvar, tzv. Homemade Plus. Tento typ trouby funguje na podobném principu jako tradiční kamna na dřevo s velmi dobrou cirkulací horkého vzduchu. K té přispívají i dvě grilovací topná tělesa různé velikosti, technologie MultiAir a speciální rozmístění zadních ventilačních otvorů.

Výrazným pozitivem je velmi rychlé nahřívání trouby, která teploty kolem 200 °C dosáhne již do 6 min. od zapnutí. Tento fakt není jen praktický, ale také ekonomický, neboť přispívá k úspoře energií. Z funkcí a doplňků stojí za zmínku samočištění horkou párou AquaClean, částečně teleskopické výsuvy na jedné úrovni a bezpečnostní dětská pojistka ChildLock. Výbava je tradiční. Jedná se o jeden klasický, plytký smaltovaný plech, jeden hluboký plech a rošt. Na sporáku Gorenje EIT5355XPG nás v neposlední řadě zaujal výborný poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a kvalitou.

Zkušenosti s Gorenje EIT5355XPG

Spotřebitelských recenzí indukčního sporáku Gorenje EIT5355XPG není mnoho, všechny z nich jsou však pozitivní. Uživatelé, kteří si tento model zakoupili, ve svých hodnoceních nezmiňují konkrétní pozitivní parametry, hovoří jen o naprosté spokojenosti a velmi rychlém vaření.

Recenze a zkušenosti s indukčním sporákem Gorenje EIT5355XPG
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s indukčním sporákem Gorenje EIT5355XPG na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s indukčním sporákem Gorenje EIT5355XPG na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Nízká spotřeba energie
Nadstandardní objem trouby oválného tvaru

Negatíva

Nižší max. výkon varných zón

Typ = elektrický indukční sporák ● Energetická třída = A ● Příkon = 10 500 W ● Počet varných zón = 4 ● Vnitřní objem trouby = 70 l ● Systém tepelné úpravy = ventilátor + kruhové topné těleso ● Samočištění = AquaClean ● Rozměry = 85 × 50 × 60 cm ● Hmotnost = 4 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)