Bosch MES25C0 odstředivý odšťavňovač – recenze

V poměru ceny a kvality nabízí tento odstředivý odšťavňovač dostatečný výkon a kvalitní parametry. Použity jsou také odolné materiály. Elektromotor má příkon 700 W a dvě rychlosti, které vám umožňují regulovat množství otáček. Zařízení je poměrně tiché. Výpust je vybavena systémem DripStop. Nádoba na dužinu má 2 litry a kapacita nádoby na šťávu je 1 250 ml. Odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 18.03.2022
Obsah článku:

Bosch MES25C0

Příkon 700 W, dvě rychlosti, 2litrová nádoba na dužinu, nádoba na šťávu o objemu 1,25 l, systém DripStop.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Odstředivý odšťavňovač Bosch spojuje jednoduchost a zároveň dostatečnou efektivnost. V našem testu se nachází především díky pozitivním recenzím, ale také kvalitnímu zpracování. Odstředivý mechanismus pracuje spolehlivě. Používání je bezpečné a údržba nenáročná.

Praktický, jednoduchý a nenáročný

Odšťavňovač se může pyšnit výkonem elektromotoru 700 W. Obecně směrem k výkonu nemáme výhrady, elektromotory značky Bosch jsou navíc známé svou spolehlivostí. Předpokladem je tedy delší životnost. Tu slibuje i nerezové mikrosítko s velkým počtem dírek, což jen napomáhá k vyšší efektivitě při odšťavňování. Použity jsou také odolné plasty a hliníkové rukojeti, které usnadňují manipulaci. Regulovat můžete i otáčky, a to ve dvou úrovních – na měkčí a tvrdší suroviny. Odšťavňovač se zapne jen v případě, že je správně poskládaný a utěsněný, Safety Stop jinak proces odšťavňování nespustí.

Bosch MES25C0 recenze

Sítko i další odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí. Šířka plnicího otvoru je výhodou. Vkládat můžete také větší kusy plodin. Nádoba na dužinu má objem 2 litry a je snadno odnímatelná. Nádoba na šťávu má objem 1,25 litru a má také separátor na pěnu. Odšťavňovač je vybaven systémem DripStop, který po vypnutí odšťavňovače zastaví odkapávání a výpust uzavře. Zbylá šťáva tak nekape mimo nádobu. Součástí příslušenství je také kartáč na čištění sítka.

Zkušenosti s Bosch MES25C0

Poměr ceny a kvality v případě odšťavňovače Bosch MES25C0 dává smysl. Výkonem 700 W sice nepatří k nejvýkonnějším, ovšem otáčky motoru nechybí. Kladné recenze zákazníků mluví o kvalitním provedení a bezproblémové obsluze. Plusem je také podstavec s protiskluzovou úpravou. Oceňujeme systém odtoku DripStop – po vypnutí odšťavňovače šťáva mimoděk nekape z výpusti. Výtěžnost odšťavňovače je v dané třídě průměrná. Součástí příslušenství je nádoba na šťávu.

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Bosch MES25C0
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita zpracování
Poměrně tichý chod
Kvalitní nerezové sítko

Negatíva

Průměrná výtěžnost

Příkon: 700 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1,25 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnost: 4,3 kg


Prečítajte si

Hodnocení:
(82.4%)