Klarstein Whisperwind stojanový ventilátor – recenze

Má-li být ventilátor i vkusným designovým doplňkem, Klarstein Whisperwind jím určitě je. Stojanový ventilátor nabízí moderní vzhled a současně i vysoký výkon. Průměr rotoru je 30,5 cm a vrtule se skládá z devíti lopatek z čirého plastu. Ventilátor Klarstein je vybaven LCD displejem a umožňuje ovládání na dálku.

Publikované: 20.07.2022
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Klarstein Whisperwind

Stojanový ventilátor, průtok vzduchu 3 531 m3/h, 12 rychlostí a tři provozní režimy, hlučnost 29–54 dB, možnost ovládání na dálku, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nastavení rychlosti, režim větru i časovač

Whisperwind nezaujme jen atypickým designem, ale také dalšími parametry. Příkon elektromotoru je 30 W a maximální průtok vzduchu dosahuje hodnoty 1 531 m3/h. Rychlost ventilace lze regulovat ve 12 stupních. Kromě intenzity foukaného vzduchu můžete zvolit také režim, konkrétně tři – klasický, přírodní a tichý režim spánku. V klasickém režimu je chod rotoru konstantní, u přírodního režimu jde o efekt simulace jemného a silnějšího vánku. Noční režim neboli režim spánku aktivuje nižší otáčky a ventilátor pracuje naprosto potichu. Obecně spotřebitelé tichý provoz ventilátoru velmi chválí.

Klarstein Whisperwind recenze

Z praktických funkcí zmíníme časovač ve 12hodinovém intervalu. Libovolně můžete nastavit, po kolika hodinách se má ventilátor vypnout a následně po jaké době opětovně zapnout. Oscilaci lze aktivovat na zadní straně ventilátoru. Oscilovat může automaticky pod horizontálním úhlem 30°, 60°, 90° nebo až 120°.

Dálkový ovladač i LCD displej

Velkým plusem je fakt, že všechny funkce můžete ovládat prostřednictvím přiloženého dálkového ovladače. Na podstavci ventilátoru se nachází praktický LCD displej s podsvícením, kde můžete vidět aktivní režimy a také stupeň rychlosti. Úroveň oscilace i intenzitu foukaného vzduchu můžete ovládat i na zadní straně ventilátoru, kde se rovněž nachází LED indikátor, který zobrazuje intenzitu větru. Rotoru lze manuálně nastavovat vertikální sklon.

Zkušenosti s Klarstein Whisperwind

Výkonný stojanový ventilátor Klarstein Whisperwind určitě nepatří mezi nejlevnější modely, avšak k nejlepším určitě ano. Jedná se o inovativní zařízení, které je vybaveno moderními prvky, a jedinečnost se odráží i na samotném designu a vysoké kvalitě zpracování. Spotřebitele těší především vysoký výkon ventilátoru a enormně tichý chod. Jediným nedostatkem jsou občasné vibrace při některých stupních intenzity. Komfortní ovládání zaručují praktická tlačítka na zadní straně ventilátoru a také přehledný LCD displej. Dálkový ovladač funguje spolehlivě a budete jej zřejmě využívat nejčastěji.

Recenze a zkušenosti se stojanovým ventilátorem Klarstein Whisperwind
Zdroj: Klarstein.cz

Nechybí ani funkce časovače, kterým si můžete libovolně nastavit, kdy ventilátor vypnout a kdy zapnout. Velmi dobrá je také volba tří režimů, přičemž v ložnici oceníte právě tichý režim spánku. Dobře vypadají také lopatky rotoru z čirého plastu, které během provozu není vidět.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Maximálně tichý chod
LCD displej a dálkový ovladač
Povedený design

Negatíva

Vibrace při určitých rychlostech
Vyšší cena

Příkon: 30 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 3 531 m3/h ● Úroveň hluku: 29–54 dB ● Průměr rotoru: 12″ (30,5 cm) ● Počet rychlostí: 12 ● Časovač: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Rozměry (V × Š): 99 × 34 cm ● Hmotnost: 3,7 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,5 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)