Dyson V15 Detect Absolute Extra vysavač – recenze

Představuje vrchol nabídky britského výrobce Dyson. Model Dyson V15 Detect Absolute Extra produkuje vysoký sací výkon a využívá speciální technologie ke sběru nečistot. Kromě patentované cyklonové technologie s odstředivou silou až 100 000 G vysavač detekuje nečistoty za pomoci laseru a senzorů. Nechybí ani praktický barevný LCD displej.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 01.06.2022
Obsah článku:

Dyson V15 Detect Absolute Extra

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 4,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 760 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkonný digitálně řízený motor pracuje při až 125 000 ot./min. Dokáže vyprodukovat účinnou odstředivou sílu a vytvořit cyklonový efekt (Root Cyclone V15), díky kterému je sběr nečistot velmi efektivní. Prachové částice detekuje integrovaný laser, který zachytí i jemný prach, nechybí ani senzor Piezo, který přesně monitoruje, kdy je zapotřebí zvýšit výkon. Vysavač sám dokáže rozlišit typ povrchu a výkon regulovat. Na výběr máte kromě automatického režimu i režim Eco nebo Boost. Ozvláštněním je i LCD displej, který v reálném čase ukazuje stav baterie, množství vysátých nečistot a také čas, který vám zbývá do vybití baterie.

Dokonalá filtrace

Vysavač má speciálně utěsněný systém, který zajišťuje dokonalou filtraci. Žádné nečistoty, alergeny ani mikroby neproudí ven a vysavač disponuje také výstupním HEPA filtrem. Dyson V15 Detect Absolute Extra je vhodný do domácností pro alergiky. Neomezuje váš žádný kabel ani nutnost neustálého vysypávání a čištění sáčku. Sběrná nádoba má 760 ml a vyprazdňování je zajištěno hygienickým systémem Point and Shoot, kdy jedním tlačítkem nádobu vyprázdníte. Vysavač je vhodný na všechny typy povrchů včetně podlah, dlažeb, laminátu, ale i na čalounění, textilní povrchy, autosedačky, zdi či nábytek.

Dyson V15 Detect Absolute Extra recenze

Dvě baterie v balení a maximální flexibilita

Za velkou devízu této modelové řady a konkrétní verze považujeme nejen bohaté příslušenství, ale také fakt, že vysavač je dodáván se dvěma akumulátory. Na jedno nabití zvládne baterie až 60minutový provoz, dohromady tak díky dvěma 3 600mAh akumulátorům můžete vysávat až 120 minut. Doba nabíjení jedné baterie činí 4,5 hodiny. Co se příslušenství týče, základ tvoří chytrá podlahová hubice High Torque, která je vybavena polykarbonátovými štětinami (rotační hubice). Zabraňuje namotávání vlasů. Vhodný je jen k suchému vysávání.

Dyson V15 Detect Absolute Extra HEPA filtr

Vysoké úrovni flexibility napomáhá i podlahová hubice laser Slim Fluffy s antistatickým účinkem. Oceňujeme ohebný kloub sací trubice, který usnadňuje manévrování v prostoru. Součástí balení je také kartáč na odolné nečistoty, kombinovaná hubice, hubice s kónickým kartáčem (vhodná na zvířecí chlupy), štěrbinová hubice, jemný minikartáček na prach, a dokonce i adaptér k vysávání pod nábytkem, který se stará o větší flexibilitu nástavce. Oceňujeme i stojan na uskladnění vysavače, nabíjecí adaptér, držák a také výše zmíněnou náhradní baterii. Spolu s vysavačem tak obdržíte opravdu bohatý „arzenál“ nástavců i hubic.

Zkušenosti s Dyson V15 Detect Absolute Extra

Je nutné si uvědomit, že tyčový vysavač Dyson V15 Detect Absolute Extra patří v tomto segmentu mezi prémiové modely. Jeho vysoká cena tak může mnohé odradit. Pokud však hledáte optimální parametry, jste náročnější a chcete chytrý vysavač, ale ne vysloveně robota, tento model je vskutku exkluzivní volbou. Vysavač disponuje lasery a senzory za účelem detekování míry znečištění, dokáže rozlišit povrchy a automaticky regulovat výkon. Ten spotřebitelé chválí nejvíc. Cyklonová technologie se zbaví i opravdu odolných nečistot.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Dyson V15 Detect Absolute Extra
Zdroj: Heureka.cz

Zákazníky navzdory vysoké ceně nepřekvapí bohaté příslušenství, ale rozhodně potěší náhradní akumulátor i praktický stojan na uskladnění vysavače. Vícero lidí velmi mile překvapil kvalitní LCD displej, který nabízí základní informace, je však velmi inovativním prvkem. Ergonomie je skvělá, zařízení se dobře drží a 3 kg jsou opravdu málo. Enormní sací výkon je umocněný flexibilitou. Vysavač má teleskopickou tyč a samozřejmě ho lze použít i jako ruční vysavač. Vysajete s ním interiér auta, nábytek, a dokonce i prach pod nábytkem. Dyson V15 Detect Absolute Extra je pro náročné, a pokud potřebujete dostat cenu dolů, získat parádní výkon, ale zároveň jste ochotní udělat kompromis, rozhodně doporučujeme tyčový vysavač Dyson V11 Absolute.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Laserová detekce nečistot
Náhradní baterie v balení
Enormní sací výkon

Negatíva

Vysoká cena

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 240 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 4,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 760 ml ● Filtrace: multicyklon + HEPA H13 ● Hmotnost: 3 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.6%)