Climbing Technology Ice Traction Plus nesmeky – recenze

Protiskluzové návleky (nesměky) s 11 ocelovými hroty a nerezovými řetězy sice pořádné turistické mačky nenahradí, ale pozornost upoutají 4 dostupnými, barevně odlišenými velikostmi a jednoduchým nazouváním za pomoci silikonového návleku. Kompatibilní jsou s jakoukoli obuví, přičemž za dostupnou pořizovací cenu spotřebitel dostává i příslušný transportní obal.

Publikované: 24.11.2022
Aktualizované: 13.06.2023
Obsah článku:

Climbing Technology Ice Traction Plus

10hrotové nesmeky z nerezové oceli a silikonu, vhodné pro pohyb na sněhu a ledě, velikost boty 35 až 47.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nesmeky, neboli tzv. protiskluzové návleky Climbing Technology Ice Traction Plus jsou druhou generací těchto nesmeků, čemuž nasvědčuje slovíčko „plus“ v názvu modelu. Tyto „nesměky do kapsy“ disponují 11 protiskluzovými hroty připevněnými k silikonovému návleku za pomoci řetězů. Pokud si na procházku lesem či cestu do obchodu po zledovatělých cestách a chodnících nechcete brát klasické mačky, nesměky od Climbing Technology jsou vhodnou volbou. Jsou ideální pro pohyb na sněhu a ledě. Nicméně pozor, nejsou náhradou za řádné mačky.

Barevné rozlišení velikostí

Nesmeky Climbing Technology Ice Traction Plus jsou dostupné ve 4 barevně odlišených velikostech, přičemž žlutou barvou se označuje velikost S (35 až 37), zelenou velikost M (38 až 40), velikost L (41 až 43) má světle modrou barvu a velikost XL (44 až 47) rozlišíte díky černé barvě. Doporučuje se volit větší velikost, aby šlo na obuv natáhnout silikonový, resp. gumový návlek. V případě, že nosíte krajní číslo bot, raději volte větší velikost. Pokud tedy nosíte obuv velikosti číslo 40, zakupte si spíše velikost L, abyste se vyhnuli potížím při nazouvání protiskluzových návleků.

Climbing Technology Ice Traction Plus recenze

Odolnost i vyšší hmotnost

Odlišnost velikostí se odráží i na různé hmotnosti, která je v rozpětí 512 až 556 gramů/pár. Vyšší váha je způsobena řetězy vyrobenými z nerezové oceli, díky které jsou sice odolnější, ale také těžší. Řetízky jsou dostatečně pevné, ale v náročnějším terénu může hrozit roztržení jednotlivých řetězů. Pozor je třeba si dávat i na to, aby se vám očko pro uchycení řetězu nezachytilo o něco na druhé botě, což by mohlo způsobit zbytečný pád. Avšak tento faktor je třeba vzít v úvahu u všech protiskluzových návleků s řetězy. Co se týče materiálu hrotů, ty jsou z tvrzené oceli, přičemž všechny kovové části jsou pozinkované jako způsob předcházení předčasné korozi. Silikonový návlek, neboli část, kterou je třeba nazout na boty, je odolný a pružný i v mrazu.

Zkušenosti s Climbing Technology Ice Traction Plus

Výhodou nesmeků je jejich kompatibilita s jakoukoli zimní či pracovní obuví. Vhodné jsou tedy i pro lesníky či jiné lidi pracující v nehostinných zimních podmínkách. Také se snadno a rychle obouvají, a to nasunutím na špičku boty, následným natažením silikonového návleku přes patu a přelepením suchého zipu. Při koupi těchto protiskluzových návleků Climbing Technology obdržíte jako bonus transportní obal umožňující vyschnutí použitých nesmeků. Dají se tedy snadno zabalit a přepravit.

Recenze a zkušenosti s nesmeky Climbing Technology Ice Traction Plus
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobré upevnění na podrážkách bot
Měkký transportní obal
Snadno přenosné (v batohu)

Negatíva

Na největší velikost sedí jen tak tak
Těžší na noze
Nazouvání vyžaduje trochu síly

Typ: nesměky ● Počet hrotů: 11 ● Materiál: nerezová ocel, silikon ● Hmotnost: 512-556 g (dle velikosti) ● Velikost boty: 35 až 47

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)