TP-Link RE305 WiFi zesilovač – recenze

Zařízení vytváří vysokorychlostní dvoupásmovou WiFi síť pro lepší připojení, přičemž pásmo 2,4 GHz určené pro běžné surfování po internetu disponuje rychlostí 300 Mb/s a pásmo 5 GHz umožňující streamování videí v HD rozlišení dosahuje rychlosti až 867 Mb/s. Model je kompatibilní s jakýmkoli routerem či zařízením s podporou standardů 802.11 a/b/g/n/ac, lze jej ovládat přes bezplatnou aplikaci Tether a díky přibalenému eternetovému kabelu se do něj dá napojit zařízení nedisponující možností bezdrátového připojení.

Publikované: 20.12.2022
Aktualizované: 06.06.2023
Obsah článku:

TP-Link RE305

Dvoupásmový WiFi zesilovač s rychlostí přenosu dat 300 Mb/s + 867 Mb/s, WiFi standardy 802.11 a/b/g/n/ac

Prohlédnout nejlepší nabídku

Už hned na první pohled se tento zesilovač bezdrátové v mnohém shoduje s vítězem testu stejné značky TP-Link RE315. Mezi jinými jsou to hlavně podporované WiFi standardy, dostupná frekvenční pásma dosahující stejné rychlosti či podobné provedení způsobené dvěma externími anténami. Jelikož jsou z hlediska technických parametrů tato dvě zařízení téměř stejná, rozhodujícím faktorem ve výběru vítěze testu byly spotřebitelské názory vypovídající o silných a slabých stránkách obou WiFi zesilovačů.

Vysokorychlostní dvoupásmová síť

Robustní, ale stále kompaktní zesilovač disponuje vysokorychlostní dvoupásmovou WiFi sítí, která umožňuje připojení většího počtu zařízení současně, a to právě díky tomu, že pracuje v pásmech 2,4 GHz s rychlostí 300 Mb/s a 5 GHz, kde rychlost přenosu dat dosahuje až 867 Mb/s. Díky dostupnému síťovému portu a také v balení dodávanému LAN kabelu lze snadno přeměnit váš internet na bezdrátový, a to přepnutím do režimu dvoupásmového přístupového bodu.

TP-Link RE305 recenze

Stabilní signál za každou cenu

Instalace a samotné ovládání zesilovače je zjednodušeno díky bezplatné aplikaci Tether, čili stačí, že máte po ruce jakékoli zařízení s operačním systémem Android nebo iOS, a váš WiFi zesilovač bude během několika minut připraven k rozšíření a zkvalitnění přijímaného signálu. Nalezení optimálního umístění zesilovače s cílem pokrýt co nejvíce „mrtvých zón“ pomáhá kontrolka síly signálu. Přístroj také disponuje technologií Mesh, díky které si zařízení vždy najde to nejstabilnější a nejlepší možné spojení, přestože se pohybujete po domácnosti.

Jak jsme již výše uvedli, rozhodujícími v určení vítěze testu byly právě spotřebitelské zkušenosti. V případě tohoto zařízení jde o znevýhodnění v podobě více negativ. Ve srovnání s TP-Link RE315 několik uživatelů uvedlo, že se RE305 přehřívá i při nižší teplotě vzduchu v dané místnosti. Nicméně výkonnostně také zaostává. Zařízení sice disponuje možností připojení ethernet kabelu, ale rychlost se v tomto případě snižuje pod 100 Mb/s. Co se týče jiných atributů, v cihlových domech docházelo k problémům se stabilním dosahem, ale toto může být zapříčiněno hlavně použitým materiálem při stavbě domu. Jinak má zařízení dobrý dosah a také výborné zesílení WiFi v celém domě. Mnozí si také pochvalovali bezproblémovou instalaci prostřednictvím aplikace.

Recenze a zkušenosti s WiFi zesilovačem TP-Link RE305
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dvoupásmové zařízení
Vysoký přenosový výkon
Praktická aplikace

Negatíva

Přehřívání zařízení
Nutné restarty

Frekvenční pásma: 2,4 GHz a 5 GHz ● Rychlost přenosu dat: 300 Mb/s (2,4 GHz) + 867 Mb/s (5 GHz) ● WiFi standardy: 802.11 a/b/g/n/ac ● Zabezpečení: WPA2-PSK ● Antény: 2 fixní, externí ● LAN port: ano ● LED indikátory: ano ● Další funkce: technologie Mesh ● Způsob instalace: tlačítko WPS, aplikace Tether ● Spotřeba: 7,3 W ● Rozměry: 80 x 78 x 77 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)