Bosch PUE611BB1E recenze indukční varné desky

Indukční varná deska Bosch PUE611BB1E disponuje 4 varnými zónami – dvě varné zóny mají průměr 18 cm a výkon 3,1 kW, jedna menší, 14,5cm varná zóna má příkon 2,2 kW a větší, 21cm plocha má příkon 3,7 kW. K dispozici je samostatný časovač, funkce PowerBoost, reStart i dětská pojistka.

Publikované: 07.07.2021
Aktualizované: 14.10.2021

Bosch PUE611BB1E

Příkon 4 600 W, 4 varné zóny, ovládání teploty pomocí ikonek + nebo −, PowerBoost, blokace ovládacího panelu, dětská pojistka, funkce reStart, chybí multizóna.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Indukční varná deska německé kvality Bosch se 4 varnými zónami patří na českém trhu mezi dlouhodobě nejprodávanější modely. Z pohledu designu i kvality velmi potěší sklokeramická deska a varné zóny s různými rozměry. Na levé straně se nacházejí dvě varné zóny s průměrem 18 cm a výkonem 3,1 kW, vpravo se nachází menší, 14,5cm varná zóna s příkonem 2,2 kW a větší, 21cm plocha s příkonem maximálně 3,7 kW. Maximální příkon varné desky je 4 600 W, což je ve srovnání s konkurencí méně, nicméně spotřebitelé si rychlost ohřevu pochvalovali.

Mírná kritika od spotřebitelů směřovala k nepraktickému ovládání teploty. Ovládací panel se nachází ve středu varné desky a je dotykový. Teplota se zvyšuje a snižuje prostřednictvím jednotlivých stisknutí ikony + nebo −. Varná zóna dokáže rozpoznat velikost hrnce a provádět ohřev přímo nad kuchyňským nádobím. Bosch PUE611BB1E nedisponuje multizónou. Pozitivně hodnotíme i to, že pro každou varnou zónu lze nastavit samostatný časovač. Standardně nechybí funkce PowerBoost, což znamená rychlý ohřev, aby mohl spotřebitel začít co nejrychleji vařit. Rušivým elementem byl podle některých zákazníků permanentní zvuk, který indukční deska vydává.

Praktická je i blokace ovládacího panelu po dobu 20 sekund. To je žádoucí v okamžiku, kdy chcete varnou desku otřít, ale nechcete zrušit nastavení varné zóny. Pokud by k tomu však došlo, funkce reStart nastaví původní nastavení varné desky. Ovládací panel blokuje i dětská pojistka. Délka připojovacího kabelu je 110 cm. Indukční varnou desku Bosch PUE611BB1E hodnotíme jako kvalitní kuchyňské vybavení z dílny renomovaného výrobce. Varná deska má sice menší celkový příkon, ovšem díky tomu nižší spotřebu, a přesto rychlý ohřev, který si pochvalují i ​​spotřebitelé.

Bosch PUE611BB1E recenze

Indukční varná deska Bosch PUE611BB1E

Bosch PUE611BB1E ovládání

Varná deska Bosch PUE611BB1E se zaoblenými rohy

Bosch PUE611BB1E rozměry

Bosch PUE611BB1E umístění

Bosch PUE611BB1E správné umístění

Klady a Zápory

Poměr ceny a kvality
Rychlý ohřev
Funkce reStart

Zvuk indukce
Pomalejší regulace teploty – ovládání + a −

Počet varných zón: 4 ● Příkon: 4 600 W ● Napájení: 220–240 V ● Rozměry: 59,2 cm (šířka) × 52,2 cm (hloubka) ● Dětská pojistka: ano ● Indikátor zbytkového tepla: ano ● Časovač: ano ● Multizóna: ne


Nejlepší indukční varné desky 2021 + recenze

Hodnocené parametry Na základě zahraničních testů a referencí zákazníků jsme v testu indukčních varných desek posuzovali ty nejdůležitější vlastnosti spotřebičů. Všímali jsme si základních technických parametrů, které při výběru hrají důležitou roli, ale také i rozsahu funkcí. Vybrat tu nejlepší indukční varnou desku vyžadovalo detailní analýzu následujících parametrů. ... Přečíst článek

Hodnocení:
(81.2%)