Concept KS-3007 elektrický konvektor – recenze

Levný elektrický ohřívač určený k doplňkovému vytápění menších prostorů. Maximální příkon konvektoru je 2 000 W, kromě toho nabízí i výkonnostní stupně 800 a 1 200 W. Ohřívač disponuje ventilátorem k lepší distribuci ohřívaného vzduchu. Součástí zařízení je jednoduchý termostat, který umožňuje regulovat teplotu. Konvektor se po dosažení teploty automaticky vypíná. Jedná se o kompaktní a tichý ohřívač o hmotnosti pouze 3,5 kg.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 27.03.2024
Obsah článku:

Concept KS-3007

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve třech stupních, termostat, ventilátor, volně stojící model.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Praktický a kompaktní elektrický konvektor s příkonem 2 000 W a třemi stupni výkonnosti. Model je vybaven také ventilátorem a termostatem za účelem regulace teploty. Konvektor je volně stojící, nelze ho namontovat na zeď.

Levný ohřívač

V dané cenové kategorii nelze mít přehnaná očekávání. Elektrický ohřívač Concept KS-3007 patří k levným alternativám určeným primárně do menších místností nebo k občasnému přitopení na chatě. Disponuje výkonným topným tělesem s příkonem maximálně 2 000 W. Zvolit si můžete ze tří úrovní výkonu – 800 W, 1 200 W a 2 000 W. Za účelem lepší a rychlejší distribuce horkého vzduchu je konvektor vybaven ventilátorem.

Concept KS 3007 recenze

Mezi funkcemi nechybí termostat, který vám umožňuje nastavit požadovanou teplotu. Po dosažení této teploty se zařízení automaticky vypne. Součástí vybavení není časovač ani žádný displej. Kontrolky mají LED diody.

Nezklame – neohromí

Konvektor je kompaktní a skladný. Disponuje plastovými nožičkami, které nepůsobí zrovna kvalitně. Concept KS-3007 je levným ohřívačem, což se projevuje i na kvalitě zpracování. Plechové části úplně nelícují a plasty jsou poměrně křehké. Po obou stranách se nacházejí úchopy, aby bylo jeho přenášení jednodušší. Konvektor váží jen 3,5 kg.

Zkušenosti s Concept KS 3007

Český elektrický konvektor od výrobce Concept patří k nejlevnějším na trhu. Cenová dostupnost je jednou z jeho výhod. Jedná se o masový produkt, což se odráží na kvalitě zpracování. Svými vlastnostmi je velmi podobný ohřívači Sencor SCF 2003, který je rovněž cenově dostupný. Výkon je dostatečný a pocit tepla lze umocnit integrovaným ventilátorem. Ventilátor nemusí být zapnutý automaticky. Zákazníci tuto funkci velmi oceňují. Těší je i relativně tichý chod. Napájecí kabel je podle zákazníků dostatečně dlouhý.

Recenze a zkušenosti s elektrickým konvektorem Concept KS-3007
Zdroj: Heureka.cz

Výkon lze regulovat ve třech úrovních. Plast a kovy místy nesedí a produkt ani zdaleka nepůsobí odolně. Pro daný účel však poslouží. Disponuje tepelnou ochranou. Kompaktní design a nízká hmotnost jsou rovněž výhodou. Vhodný je jako doplňkové topení v bytech či domech nebo na chatách, kde je nutné prostor rychle vytopit. Nechybí termostat, ale absentuje časovač. Provoz i ovládání jsou bezproblémové.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Cenově výhodný
Relativně tichý chod
Rychlý ohřev

Negatíva

Stabilita stojanu
Kvalita zpracování

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: 3 stupně ● Termostat: ano ● Konstrukce: konvektor volně stojící ● Ventilátor: ano ● Displej: ne ● Časovač: ne ● Ukazatel pokojové teploty: ne ● WiFi: ne ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 3,5 kg ● Rozměry (Š × V × H): 62 × 43,5 × 14 cm ● Materiál: kov + plast

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)