Elíz GHT 20 B-WiFi elektrický konvektor – recenze

Nástěnný konvektor Elíz je moderním zdrojem tepla s možností WiFi připojení a ovládáním na dálku. Prostřednictvím mobilní aplikace můžete provádět individuální nastavení. K dispozici je i ovládání hlasem. Ohřívač je vhodný do prostoru o maximální výměře 22 m2. Součástí konstrukce je praktický podsvícený LED displej. Příkon topného tělesa je 2 000 W. Regulaci teploty umožňuje termostat. Mezi funkcemi se nachází časovač s týdenním plánem, úsporný režim Eco nebo detekce otevřeného okna. Stupeň krytí IP24 umožňuje použití konvektoru v koupelně.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

Elíz GHT 20 B-WiFi

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve třech stupních, termostat, časovač, ukazatel pokojové teploty, WiFi, volně stojící model s možností umístění na zeď.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Moderní elektrický konvektor Elíz je vyroben z lesklého tvrzeného skla. Zařízení je vybaveno LED displejem s dotykovým ovládáním. Díky WiFi jej lze ovládat i prostřednictvím mobilní aplikace. Nechybí časovač a díky termostatu ani možnost nastavit přesnou pokojovou teplotu. Díky zvýšenému stupni ochrany je vhodný i do koupelny.

Moderní vzhled, moderní ovládání

Konstrukce konvektoru zaujme jako první. Velice moderně působí černé tvrzené a teplu odolné sklo. Díky tomu zapadne do konceptu každé moderní domácnosti. Výrobce v dané cenové třídě boduje především inovativními prvky. WiFi připojení nenabízejí ani některé dražší modely, Elíz GHT 20 B-WiFi však ano a díky tomu umožňuje pohodlné ovládání prostřednictvím mobilní aplikace. Menším nedostatkem může být pro některé fakt, že součástí balení v takovém případě není dálkový ovladač.

Elíz GHT 20 B-WiFi recenze

Můžete ho však ovládat pomocí aplikace Tuya Smart, která je dostupná pro telefony s Androidem i operačním systémem iOS. Možné je také ovládání hlasem prostřednictvím Amazon Alexa nebo Google Assistant. Kromě jiného je k dispozici dotykový ovládací panel s podsvíceným LED displejem. Z pohledu inovace konvektoru nic nechybí a opravdu pozitivně překvapí.

Elektrický konvektor s výkonem i funkcemi

Tím nejdůležitějším je ale fakt, že dokáže prostor vytopit. Výrobce ho doporučuje do místnosti o výměře kolem 22 m2 nebo o objemu až 55 m3. Maximální příkon je 2 000 W, regulace výkonu je možná stejně jako nastavení požadované teploty pomocí termostatu. Můžete přepínat mezi jednotlivými režimy vytápění – protimrazová ochrana, komfortní režim nebo úsporný režim Eco. Novinkou je možnost nastavení týdenního plánu vytápění s přesným časovým rozvrhem. Časovač vám umožňuje nastavit přesnou dobu vypnutí a zapnutí podle potřeby.

Při nočním režimu zhasne LED displej se základními údaji. Noční režim lze zapnout v samotné aplikaci. Spotřebitelé chválí efektivitu výhřevnosti. Konvektor lze připevnit na zeď a stejně tak disponuje stabilní konstrukcí. Montážní sada je součástí balení. Za účelem bezpečnosti je ohřívač vybaven tepelnou pojistkou a zvýšen je i stupeň ochrany (IP24), takže ho lze používat i v koupelně. Praktický je senzor otevřeného okna, který slouží k automatickému vypnutí konvektoru v případě, že ohřívač zaznamená prudkou změnu teploty. Napájecí kabel má 1,5 metru.

Zkušenosti s Elíz GHT 20 B-WiFi

Designově velmi povedený a poutavý elektrický konvektor z černého tvrzeného skla zaujme a z hlediska poměru ceny a kvality mile překvapí. V první řadě výhřevností, ale i bohatou funkcionalitou díky WiFi připojení. Pozitivní zkušenost mají zákazníci i v případě výpadku proudu. Při opětovném spuštění si elektrický konvektor pamatuje nastavenou teplotu, funkce a případně i týdenní program. Rovněž se zapne do požadovaného režimu vytápění. Ovládání pomocí mobilní aplikace vnímají zákazníci velmi pozitivně.

Recenze a zkušenosti s elektrickým konvektorem Elíz GHT 20 B-WiFi
Zdroj: Alza.cz

Potěšující je kvalita zpracování a také velmi tichý chod. Možnost detailního nastavení je výhodou i v případě, že bude konvektor fungovat jako primární zdroj vytápění. Protimrazová technologie je velmi praktická v případě, že je konvektor používán na chatě nebo na místech, kde je nutné udržovat teplotu nad nulou. Ohřívač lze instalovat na zeď. Investice se i na základě informací spotřebitelů vyplatí. Jako alternativu doporučujeme Klarstein Bornholm Single, nicméně zařízení nepodporuje WiFi rozhraní.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

WiFi připojení – ovládání mobilem
Maximálně tichý chod
Design a kvalita zpracování

Negatíva

Bez výhrad

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: 3 stupně ● Termostat: ano ● Konstrukce: konvektor volně stojící / na zeď ● Ventilátor: ne ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Ukazatel pokojové teploty: ano ● WiFi: ano ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 8,2 kg ● Rozměry (Š × V × H): 78 × 47 × 8 cm ● Materiál: sklo + plast + kov

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)