Sencor SCF 2003 elektrický konvektor – recenze

Klasický elektrický ohřívač značky Sencor zaujme především zákazníky, kteří se soustředí na nízkou cenu. Elektrický konvektor Sencor nabízí absolutní základ. Primárním účelem je ohřev. Regulovat výkon lze ve třech stupních. Součástí výbavy je regulovatelný termostat. Ventilátor chybí.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

Sencor SCF 2003

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve třech stupních, termostat, volně stojící model.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Levný základ

Tepelný výkon zařízení je 2 000 W, přičemž je výhodou, že konvektor nemusí běžet permanentně na plný výkon. Ten můžete regulovat ve třech úrovních (750 W, 1 250 W a 2 000 W). O spínání zařízení se stará termostat. Na levém boku konvektoru se nachází také spínač s LED kontrolkou, která signalizuje aktivní stav zařízení. Ventilátor, časovač ani dálkový ovladač ve výbavě nejsou. Efektivita ohřevu je však podle zkušeností zákazníků uspokojivá. Samotný účel ohřívač spolehlivě splňuje.

Sencor SCF 2003 recenze

Kvalita úměrná ceně

Volně stojící ohřívač má napájecí kabel dlouhý 1,4 m. Disponuje také ochranou před přehříváním. Konvektor je vyroben z kovu. Dodáván je s nožičkami, které je potřeba namontovat. Kvalita dílenského zpracování je podle některých spotřebitelů velmi špatná. Plastové nožičky i ovládací prvky jsou labilní a nekvalitně zpracované. Jde však stále o ohřívač za cenu kolem 800 Kč. Kvalita je tedy přímo úměrná ceně, důkazem čehož je laciné zpracování.

Zkušenosti so Sencor SCF 2003

Elektrickému konvektoru Sencor SCF 2003 v zásadě není co vytknout. Jedná se o levný ohřívač se třemi stupni výkonu. Je jednoduchý, skladný, ale přitom plní svůj účel. Dílenské zpracování je horší a plastové části jsou velmi labilní. V případě plastových nožiček jsou ve vícero případech špatně předvrtané otvory na šrouby, což avizovalo větší množství zákazníků.

Recenze a zkušenosti s elektrickým konvektorem Sencor SCF 2003
Zdroj: Heureka.cz

Zařízení disponuje klasickým, mechanickým termostatem. Žádné funkce navíc konvektor nenabízí. Je určený pro spotřebitele, kteří hledají doplňkový zdroj tepla za málo peněz. Budete-li se zaměřovat na design a komfortnější či ekonomičtější používání, pak vám bude vyhovovat elektrický konvektor Klarstein Bornholm Single se skleněným panelem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Rychlý ohřev a jednoduchá obsluha
Kompaktnost

Negatíva

Nemá ventilátor
Kvalita dílenského zpracování

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: 3 stupně ● Termostat: ano ● Konstrukce: konvektor volně stojící ● Ventilátor: ne ● Displej: ne ● Časovač: ne ● Ukazatel pokojové teploty: ne ● WiFi: ne ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 3,4 kg ● Rozměry (Š × V × H): - ● Materiál: kov + plast

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)