Concept PC5510 domácí pekárna – recenze

Skladná domácí pekárna s pečící nádobou s objemem 1,5 kg. Při základním nastavení lze určit velikost bochníku chleba. Určit si můžete také tři stupně propečení. Nechybí ani nastavení časovače. Zařízení nechybí ani další praktické funkce. K modernímu vzhledu dopomáhá malý LED displej s podsvícením.

Publikované: 21.10.2022
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Concept PC5510

Příkon 550 W, kapacita nádoby 1,5 kg, 12 programů, udržení tepla (1 h), odložený start (13 h).

Prohlédnout nejlepší nabídku

Až 12 pečících programů

Lidé, kteří na domácí chléb nedají dopustit, tuto „pekárničku“ jistě ocení. Concept PC5510 patří k cenově dostupným modelům se základními funkcemi pečení domácího chleba. Zařízení nabízí plně automatický proces pečení. To znamená, že do 1,5 kg nádoby vložíte všechny suroviny, zvolíte program a pekárna těsto zpracuje, nechá nakynout a zahájí proces pečení. Hnětení probíhá za pomoci hnětacího háku. Výhodou je, že nádoba má nepřilnavý povrch, díky kterému se těsto během hnětení ani pečení nelepí. Všechny potřebné parametry nastavíte na praktickém LED displeji.

Concept PC 5510 recenze

Nastavit lze dokonce i velikost bochníku. Buď to zvolíte menší 700 g bochník, nebo větší 1 000 g. V obou případech je proces přípravy těsta pečení automatizovaný a není třeba jej přerušovat. Hnětací hák je sice jen jeden, ale efektivita je dobrá a výkon 550 W dostačující. Oproti jiným modelům s podobným objemem a výkonem je chod domácí pekárny hlučnější.

Časovač i tři stupně propečení kůrky

Concept PC 5510 také umožňuje aktivovat odložený start nebo využít funkci časovače až v intervalu 13 hodin. Kromě pečicího programu chleba dokáže pekárna připravit i těsto na kynutý koláč, těstoviny, rohlíky nebo moučníky. Všechny podstatné údaje jsou obsaženy v přiloženém manuálu. Pro ty, kteří mají rádi křupavou kůrku, je zajímavá funkce propečení chlebové kůrky. Zvolit můžete jeden ze tří stupňů. Po dopečení lze využít funkci keep warm (pekárna udržuje teplotu), aby byl chléb co nejvíce čerstvý. V balení je také praktická odměrka. Konstrukce pekárny má průhledný průzor, přes který můžete sledovat proces přípravy. Kvalitativní zpracování je přímo úměrné ceně a odpovídá tomu i hodnotnost použitých materiálů.

Zkušenosti s Concept PC5510

Recenze zákazníků jsou velmi pozitivní. I to je důvod, proč se vybraný model ocitl v našem srovnávacím testu. Domácí pekárna Concept dokáže podle uživatelů připravit velmi chutný chléb. Těší je především jednoduché a srozumitelné ovládání bez různých speciálních funkcí. Na výběr je 12 programů pečení, kromě chleba i jiné pečivo a pečené výrobky. Přístroj je skladný, váží pouhých 4,2 kg. Zákazníci chválí vlastnosti nádoby, která je nepřilnavá a pekárna nepřipéká těsto.

Recenze a zkušenosti s domácí pekárnou Concept PC 5510
Zdroj: Mall.cz

Uspokojivá je také rychlost pečení a možnost výběru mezi dvěma velikostmi bochníku. Potěší nastavení křupavosti a možnost využít časovač. Praktický je také odložený start nebo funkce udržování tepla. Objem pekárny je dostatečný. Spotřebitelům se zamlouvá i kvalita zpracování. Celkově domácí pekárna Concept PC 5510 je cenově dostupnou volbou a uspokojí nároky většiny spotřebitelů, kteří si chtějí domácí chléb připravovat ve vlastní režii. Podobné funkce, ale možnost pečení větších bochníků či přípravy domácího jogurtu, nabízí domácí pekárna Guzzanti GZ 635.

Recenze a zkušenosti s domácí pekárnou Concept PC 5510
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr cena a kvalita
Nastavení velikosti bochníku
Udržování teploty

Negatíva

Vyšší hluk

Kapacita nádoby: 1,5 kg ● Povrch nádoby: nepřilnavý ● Příkon: 550 W ● Počet programů: 12 ● Udržování tepla: ano ● Odložený start: ano ● Hmotnost: 4,2 kg● Rozměry (ŠxVxH): 24,9 x 29 ,4 x 36,2 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)