DOD RC500S kamera do auta – recenze

Špičkový kamerový set, který obsahuje přední i zadní kameru. Rozlišení videa je sice pouze 1 920 × 1 080 p, ale kvalitní čočka zajišťuje ostrý a čitelný obraz za jakýchkoli světelných podmínek. Autokameře nechybí praktické funkce, jako je G-senzor, GPS modul, automatické spuštění, parkovací režim či WiFi připojení. Právě díky WiFi lze kameru propojit s mobilní aplikací. Nevýhodou kamery je vysoká pořizovací cena a fakt, že musí být neustále připojena ke zdroji.

Publikované: 30.08.2022
Aktualizované: 24.01.2023
Obsah článku:

DOD RC500S

Full HD autokamera s pozorovacím úhlem 145°, GPS, G-senzor, max. 128GB microSD karta.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

DOD RC500S je špičkový kamerový set do auta, který sestává ze dvou kamer. Set díky tomu snímá dění před i za vozidlem. Kamera podporuje WiFi a GPS, což z ní dělá skvělého společníka na cestách. Rozlišení videa je 1 920 x 1 080 p, což není nejvíce, ale díky špičkové optice obě kamery nabízejí jasný a ostrý obraz. Je zde také efektivní polarizační filtr, který eliminuje světelné odrazy.

Záběr přední kamery je 145° a zadní 140°, oba úhly jsou dostatečné, díky čemuž jsme měli přehled o okolí. Líbí se nám, že použití zadní kamery je volitelné a není nutné ji používat. Přední kamera funguje samostatně. Obraz lze obrátit o 180 stupňů pro přední a zadní kameru, díky čemuž lze kameru namontovat i obráceně.

Oceňujeme noční režim, který je kvalitní a kamera umí pořizovat ostré záběry i při špatných světelných podmínkách. Kamera nemá klasickou baterii, ale super kondenzátor, což prodlužuje životnost a odolnost kamery. Líbí se nám nenápadný design kamery, který umožňuje instalovat přední kameru těsně u zpětného zrcátka, aniž by byl narušen výhled. Zadní kamera je rovněž kompaktní a upevňuje se pomocí 3M držáku s lepicí páskou podobně jako ta přední. Kabelové propojení mezi kamerami je cca 5,5 metru dlouhé.

DOD RC500S recenze

Obě kamery mají vysokou citlivost ISO až 12 800. Za velkou výhodu považujeme chytrý parkovací režim. Ten se automaticky spustil po deseti minutách, kdy jsme opustili auto. Kamera začne nahrávat záznam již 15 sekund předtím, než detekuje pohyb. Když jsme později pokračovali v jízdě, kamera se znovu přepnula do režimu záznamu z jízdy ve smyčce. Oceňujeme podporu micorSD karet až do 128 GB. Nechybí G-senzor, který slouží k ochraně souborů při nárazu. Plusem je SOS funkce uzamčení.

Za zmínku stojí i časosběr (Time Lapse). Takové časové zpoždění umožňuje zkontrolovat obsah z více dnů během několika minut. S aktivovanou funkcí Time Lapse fotí kamera snímky podle nastavené snímkové frekvence. Ty se pak seskupí do souvislého videa. Je to vhodné pro monitorování vozidla během delší nepřítomnosti řidiče. Vozidlo nemůže být při této funkci v pohybu.

Nevýhody produktu

Autokamera má špičkový obraz, což potvrzují i mnohé české a zahraniční testy a recenze. Ani nám při používání vysloveně nic nepřekáželo a kamera nám sloužila výborně. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena a fakt, že kamera musí být neustále připojena ke zdroji. Navíc pro stálé připojení je nutno dokoupit si další kabeláž, čili počítejte s dalšími dodatečnými náklady.

Kamera do auta DOD RC500S

Parametry

Rozlišení videa1 920 x 1 080
SenzorSony Starvis CMOS
Noční viděníano
Objektiv s úhlem145 °
Formát videaMOV
Automatické spuštěníano
G-senzorano
GPS modulano
Duální autokameraano
Detekce pohybuano
Parkovací režimano
Záznam zvukuano
Podpora microSD karetano (128 GB)
Reproduktorano
Mikrofonano
Detekce rychlostních radarůne
WiFi připojeníano

Zkušenosti s DOD RC500S

Kamera se těší oblibě navzdory vysoké ceně. Spotřebitelé ocenili kvalitu obrazu, tvar kamery, který je nenápadný, i ochranu auta ve dne i v noci. Líbí se jim aplikace pro ovládání, která funguje po propojení kamery s mobilem. Ocenili, že kvalita zadní kamery je stejná jako té přední. Vyzdvihli také jednoduchost používání, GPS modul či široký úhel zobrazení. Vadilo jim, že pro trvalou instalaci je nutno dokoupit kabeláž a fakt, že po odpojení z napájení kamera nefunguje. Některým překážel poněkud hrubší kabel k zadní kameře. Nejčastěji zmiňovaným minusem byla vysoká pořizovací cena.

Recenze a zkušenosti s kamerou do auta DOD RC500S
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s kamerou do auta DOD RC500S
Zdroj: Mall.sk

Alternativy

DOD RC500S je dražší kamerový set, který se skládá z přední i zadní autokamery. Obě kamery nabízejí špičkový obraz ve dne i v noci. Pokud hledáte něco levnějšího, vhodnou alternativou může být Lamax T10. Přestože je zde jen přední kamera, výrobce nabízí i zadní, která se dá dokoupit samostatně. Kamera se pyšní WDR technologií, skvělým pozorovacím úhlem 170°, GPS modulem či ochranou před radary. Konkurentem DOD kamery může být další model od této značky, konkrétně DOD LS470W. Tato kamera má Full HD rozlišení a kvalitní skleněnou čočku, která zaručuje velmi dobrý a čitelný záznam. Tento výrobce nabízí také další zajímavý kousek, novinkou z jeho portfolia je DOD GS980D. Je to 4K duální autokamera s podporou 5G WiFi a moderním USB-C napájením. Pokud hledáte kvalitní model od jiného výrobce, poohlédnout se můžete po MIO MiVue 886. Je to kamera se světelným objektivem (f/1.7), který je zárukou skvělých záběrů i za špatných světelných podmínek. Kromě toho má praktický 3palcový displej, slušný pozorovací úhel a podporuje paměťové karty až do kapacity 256 GB.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Přední i zadní kamera součástí setu
Špičkový obraz ve dne i v noci
Velmi dobrý pozorovací úhel
Možnost připojení přes WiFi
Šikovný parkovací režim
Efektivní polarizační filtr
SOS funkce uzamčení
Časosběr (Time Lapse)

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Nutné neustálé připojení ke zdroji

Rozlišení videa: 1 920 × 1 080 ● Úhel záběru: 145° ● Automatické spuštění: ano ● Detekce pohybu: ano ● GPS modul: ano ● MicroSD karta: až 128 GB ● Mobilní aplikace: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)