TrueCam M9 kamera do auta – recenze

Šikovná kamera s menšími rozměry, která nebrání ve výhledu. Pyšní se kvalitním videozáznamem ve 2,5K. Nechybí jí praktické funkce, jako je G-senzor, noční vidění, parkovací režim, automatické spuštění či nahrávání ve smyčce. Potěší české menu a možnost propojení s mobilním telefonem díky WiFi. Minusem je fakt, že GPS senzor není vždy přesný a ovládání nepatří k nejpohodlnějším. Kamera je oproti jiným, podobným modelům dražší.

Publikované: 30.08.2022
Aktualizované: 23.01.2023
Obsah článku:

TrueCam M9

2,5K autokamera s pozorovacím úhlem 150°, G-senzor, parkovací režim, detekce pohybu, GPS, max. 128GB microSD karta.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Autokamera TrueCam M9 nás potěšila kompaktními rozměry a pěkným designem. Dokáže zaznamenat video ve formátu MP4 v rozlišení 2 560 x 1 440 p, což je dostatečné k tomu, abychom viděli zřetelně i SPZ vozidel. Úhel záběru má až 150°, díky tomu jsme měli v záběru i okolí. Nechybí detekce pohybu, která je spolehlivá a jakmile snímač zaznamenal pohyb, okamžitě se spustilo nahrávání. Funguje to i v případě, kdy je auto odstaveno. Nahrávání probíhá ve smyčce, čili po zaplnění paměti se nejstarší záznamy promazávají. Potěšilo nás, že pokud jsme si chtěli uchovat některý ze záznamů, stačilo stisknout tlačítko a tento záznam zůstal chráněn.

Kamera má noční vidění a díky kvalitní optice se nám podařilo zaznamenat obstojná videa i během noci. Samozřejmostí tohoto produktu je G-senzor a GPS s integrovaným přehledem radarů. Takovou vymoženost u levnějších modelů nenajdete. Potěšil nás také parkovací režim, který dohlíží na odstavené auto. Tento režim spustí nahrávání, když G-senzor zaznamená náraz. Plusem je také podpora microSD karet až do velikosti 128 GB.

Výrobce ke kameře nabízí užitečné doplňky. Lze dokoupit zpětná kamera na zadní sklo s Full HD záznamem nebo polarizační filtr, který odstraní nežádoucí odlesky. Kamera do auta se snadno a rychle umisťuje díky magnetickému držáku. Složení i nasazení tedy trvá opravdu jen chvilku. Kamera je navíc nenápadná a její úzký profil dovoluje, aby byla umístěna až k hornímu okraji předního skla za zrcadlo. Tam nám nijak nebránila ve výhledu, ale zároveň plnila svou funkci.

TrueCam M9 recenze

Zmíníme ještě zabudované WiFi a možnost propojení s mobilním telefonem. Po spárování lze kameru ovládat po telefonu. Kameru nenapájí klasická baterie, ale výrobce vsadil na super kondenzátor, ten nabízí několik výhod, ale nemusí vyhovovat každému. Nám takové napájení nevadilo. Kondenzátoru nepřekážejí extrémní výkyvy teplot ai při případném nárazu je naprosto bezpečný. Takové napájení by mělo mít delší životnost než klasická baterie. Kamera s kondenzátorem musí být neustále připojena ke zdroji energie.

Chceme pochválit funkci WDR (Wide Dynamic Range), díky které kamera natáčí dobře čitelné video i při ostrém střídání světla a stínu. Funkce vyhladí kontrast, proto kameru neoslní ani naproti jedoucí auto během noční jízdy. Chválíme také možnost zapnutí spořiče displeje. Díky zabudovanému GPS spořič funguje jako tachometr a ukazuje aktuální rychlost. Nic nás tak během jízdy nerozptylovalo a my jsme se mohli nerušeně věnovat řízení.

Nevýhody produktu

Přestože kamera podporuje české menu, neovládala se nám úplně nejpohodlněji. Výrobce ovládání trochu zkomplikoval tím, že kamera se ovládá pomocí dlouhých a krátkých stisků. Kdyby byla přidána nějaká tlačítka navíc, bylo by to pohodlnější. Kameru lze sice propojit s mobilem, ale ani toto ovládání není stoprocentní, protože někdy se nám kamera od mobilu odpojila. Minusem je také GPS, které není vždy přesné.

Kamera do auta TrueCam M9

Parametry

Velikost obrazovky2 palce
Typ displejeLCD
Noční viděníano
Rozlišení videa2 560 x 1 440
Rozlišení foto8 Mpx
Objektiv s úhlem150°
Formát videaMP4
Smyčkové nahráváníano
Přepisování nahrávekano
Automatické spuštěníano
G-senzorano
Detekce rychlostních radarůano
Detekce pohybuano
Snímání zvukuano
Mobilní aplikaceano
Podpora microSD karetano (do 128 GB)
Způsob montážemagnetický držák

Zkušenosti s TrueCam M9

Uživatelé si kameru pochvalují. Ocenili odolnou konstrukci, menu v češtině, pevné držení na skle i možnost připojení přes WiFi. Plus si vysloužila za kvalitní obraz, chytrou aplikaci a cyklické nahrávání. Vyzvedli i možnost paměťové karty až do 128 GB. Líbí se jim vysoké rozlišení video záznamu, dobrý záznam i v noci a pěkný design. Ocenily uchycení pomocí magnetického držáku také kompaktní rozměry kamery. Někteří zákazníci se setkali s vadným GPS a překážela jim horší orientace v menu. Dodali, že kamera mohla mít o jedno tlačítko navíc, protože takto se zbytečně komplikovaně ovládá pomocí dlouhých a krátkých stisků.

Recenze a zkušenosti s kamerou do auta TrueCam M9
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

TrueCam M9 nabízí vysokou kvalitu záznamů ve 2,5K rozlišení, ale občas má nepřesné GPS a hůře se ovládá. Pokud hledáte autokameru s jednoduchým a přehledným ovládáním, sáhnout můžete po Navitel AR250 NV. Tato kamera má české menu a nabízí slušný obraz během dne i noci. Velké oblibě se mezi uživateli těší Lamax T10. Tato kamera nabízí skvělé 4K rozlišení video záznamů. Pozorovací úhel má až 170°, díky čemuž je vidět i široké okolí. Kameře nechybí další praktické funkce jako GPS modul, WDR technologie, ochranu před radary či možnost dokoupit si i zadní kameru. TrueCam M9 nabízí možnost spárování s mobilem přes WiFi. Tato funkce nechybí ani Niceboy Pilot XR Radar. Přestože je zmiňovaná autokamera o něco dražší, potěší skvělým obrazem i v noci. Konkurentem může být také TrueCam H7 s nenápadným designem. Kameru pohání místo baterie super kondenzátor. To znamená, že musí být neustále připojena ke zdroji, ale prodlužuje to její celkovou životnost. K jejím přenostem patří polarizační filtr, který zamezuje nechtěným odleskům.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoká kvalita záznamů ve 2,5K
Možnost spárování s mobilem
GPS modul s upozorněním na radary
Magnetický držák
Kompaktní velikost a pěkný design
G-senzor a parkovací režim

Negatíva

Občas nepřesná GPS
Horší ovládání

Displej: 2 palce ● Rozlišení videa: 2 560 × 1 440 ● Úhel záběru: 150° ● Automatické spuštění: ano ● Detekce pohybu: ano ● MicroSD karta: až 128 GB ● Mobilní aplikace: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)