Navitel AR250 NV kamera do auta – recenze

Kamera do auta s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Potěší české menu a intuitivní ovládání. Kameře nechybí noční vidění, záznam se zvukem, nahrávání ve smyčce či automatické spuštění při nastartování motoru automobilu. Rozlišení videa je dostatečné (full HD) a vyzdvihujeme široký úhel záběru (140°). Minusem kamery je slabá výdrž baterie a nutnost mít ji neustále připojenou ke zdroji. Je třeba dodat, že ačkoli je videozáznam kvalitní, čitelnost RZ je horší, pokud je vozidlo v pohybu.

Publikované: 30.08.2022
Aktualizované: 23.01.2023
Obsah článku:

Navitel AR250 NV

Full HD autokamera s pozorovacím úhlem 140°, G-senzor, noční a parkovací režim, max. 64GB microSD karta.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Kamera do auta Navitel AR250 NV se pyšní čtyřvrstvou skleněnou čočkou díky čemuž umí nahrávat a pořizovat kvalitní video záznamy i snímky. Oceňujeme široký úhel záběru 140° i uspokojivé rozlišení 1 920 x 1 080p. Široký zorný úhel umožňuje vidět vedlejší jízdní pruhy i okraje silnice. Kamera si velmi dobře počínala za dobrých světelných podmínek. Nechybí funkce nočního vidění, která poskytuje obstojné záznamy i v noci.

Navitel AR250 NV recenze

Plus dáváme za G-senzor, který vnímá otřesy. Výhodou je parkovací režim, detekce pohybu či funkce automatického startu po nastartování motoru automobilu. Autokamera se nám velmi dobře ovládala. Slouží k tomu tlačítka vedle 2palcového LCD displeje. Všechny záznamy se nahrávají do smyčky, čímž se promazávají nejstarší videa. Kamera podporuje microSD karty do velikosti až 64 GB.

Kamera má dostatečně dlouhý kabel a její přísavky velmi dobře drží na skle. Uživatele může potěšit i to, že po zakoupení kamery získají dárkový poukaz na navigační aplikaci Navitel Navigator. Licenční klíč je poté platný jeden rok. Aplikace má předinstalované mapy téměř 50 zemí.

Nevýhody produktu

Autokamera má zabudovanou baterii s kapacitou 100 mAh, což je opravdu málo a to se nehezky odráží na její výdrži. Kameru jsme měli raději neustále zapojenou ve zdroji napájení, aby se nám během jízdy nestalo, že se vypne. Kabel je příliš dlouhý, to ocení majitelé větších aut, ale v menších autech může vysloveně jeho délka překážet. Přestože má kamera velmi dobrý záznam během dne i noci, když jede auto rychleji, SPZ mají horší čitelnost. Překáželo nám, že kontrolka na adaptéru příliš svítí, a tak jsme to vyřešili jejím přelepením.

Kamera do auta Navitel AR250 NV

Parametry

Velikost obrazovky2 palce
Typ displejeLCD
Rozlišení displeje320 x 240
Noční viděníano
Rozlišení videa1920 x 1080
Objektiv s úhlem140°
Formát videaMOV
Formát fotografieJPG
Smyčkové nahráváníano
Přepisování nahrávekano
Automatické spuštěníano
G-senzorano
Detekce pohybuano
Režim parkováníano
Snímání zvukuano
Podpora microSD karetano (do 64 GB)
Způsob montážepřísavky
Reproduktorano
Mikrofonano
BaterieLi-Pol (100 mAh)

Zkušenosti s Navitel AR250 NV

Kamera do auta si vysloužila pozitivní i negativní reakce. Uživatelé ocenili nízkou cenu, kvalitní obraz i dostatečně dlouhý kabel pro napájení. Plusem je podle nich také intuitivní menu, jednoduché ovládání či velmi dobrý obraz i v noci. Vyzdvihli, že kamera dobře drží na skle, má dostatečný úhel záběru a široké možnosti různých nastavení. Jako minusy vnímají horší čitelnost SPZ v pohybu, slabší výdrž baterie či fakt, že za ostrého slunce je obloha přepálená a bílá. Vadilo jim, že kontrolka adaptéru příliš svítí a museli ji přelepit, aby nepůsobila rušivě. Spotřebitelé dodali, že pro horší výdrž baterie je nutno kameru napájet celou dobu.

Recenze a zkušenosti s kamerou do auta Navitel AR250 NV
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s kamerou do auta Navitel AR250 NV
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Navitel AR250 NV je levná kamera s dobrým poměrem ceny a kvality. Hodí se méně náročným uživatelům, kteří se spokojí se základními funkcemi. Chybí jí detekce radarů, kterou nabízí například Niceboy Pilot XR Radar. Za tuto autokameru si zaplatíte více, ale dostanete špičkové zařízení s podporou WiFi, GPS modulem a magnetickým držákem. Co se týče pořizovací ceny, konkurentem Navitelu by mohla být 70Mai 1S. Je to chytrá malá a nenápadná kamera se širokoúhlým objektivem, Full HD obrazem a hlasovým ovládáním. Za zmínku stojí také Mio MiVue 733 WIFI. Mezi uživateli se těší oblibě a vyzdvihují zejména její optiku, odolné a pevné plasty, radary i WiFi přenos videí přímo do mobilu. Praktická autokamera, která může konkurovat Naviteli, je také TrueCam M9. Tato kamera nabízí rozlišení videa 2,5 K, čili obraz by měl být detailnější. Nechybí jí praktické magnetické uchycení, noční vidění, G-senzor či parkovací režim.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý poměr ceny a kvality
Kvalitní videozáznam
Intuitivní ovládání
Velmi dobrý noční režim
Dostatečně dlouhý kabel
Podpora microSD karet
Automatické spuštění

Negatíva

Slabá výdrž baterie
Horší čitelnost RZ

Displej: 2 palce ● Rozlišení videa: 1 920 × 1 080 ● Úhel záběru: 140° ● Automatické spuštění: ano ● Detekce pohybu: ano ● MicroSD karta: až 64 GB ● Baterie: 100 mAh

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)