Electrolux ESM 3300 recenze ručního mixéru

Ruční mixér Electrolux ESM 3300 si nelze plést se žádným kuchyňským robotem. Mixér patří do kategorie ručních šlehačů s praktickým příslušenstvím. Přestože ruční mixér s mísou ještě nemá tolik zákaznických referencí, v našem srovnání si počínal nad očekávání. Masivní nerezová nádoba s objemem 3,5 litru dodávaná v rámci příslušenství není tím nejpodstatnějším prvkem. Větší váhu má funkcionalita či výkon – 450W elektromotor postačuje na všechny základní úkony, které má ruční mixér zvládat.

Publikované: 02.03.2021
Aktualizované: 19.07.2021

Electrolux ESM 3300

Ruční mixér Electrolux ESM 3300 si netřeba plést se žádným kuchyňským robotem. Mixér patří do kategorie ručních šlehačů s praktickým příslušenstvím.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Z referencí je možné usoudit, že některým uživatelům chyběl výkon při mísení hustějšího těsta. Vliv na toto hodnocení však má i množství připravovaných surovin. Všeobecně je pět rychlostních stupňů dostatečných. Samozřejmostí je funkce pulzního tlačítka. Kvalitní jsou nerezové metličky na šlehání i hnětení těsta. Stejně jako nádoba i metličky je možné umývat v myčce nádobí.

Systém připojení ručního mixéru k nádobě je velmi intuitivní. Plastovou hlavici statické základny je možné jednoduše odklonit za pomoci jednoho tlačítka. Z fixního mixéru máte rázem praktický ruční mixér s plnohodnotným výkonem. Po stránce materiálů se Electrolux ESM 3300 vyrovná i modelu Bosch MFQ 36440 ErgoMixx. Ten sice nádobou nedisponuje, ale dosahuje lepší reference z hlediska dlouhodobého testování. Výraznějším mínusem v případě šlehače Electrolux je krátký přívodní kabel – 1 metr. Výrobce neudává ani hlučnost, ale spotřebiteli je jeho zvukový projev hodnocený kladně. Statická základna si z hlediska kompaktnosti žádá víc místa pro uskladnění, ale v zásadě není nutné její využívání.

Klady a Zápory

Kvalitní materiály
Mixér s nerezovou mísou – 3,5 litru
Příslušenství vhodné do myčky nádobí

Krátky přívodní kabel
Slabší výkon pro hnětení hustějšího těsta
Větší rozměry – kompaktnost

Příkon: 450 W ● Počet rychlostí: 5 ● Pulzní spínač: ano ● Hlučnost: neuvedené ● Délka kabelu: 1 m ● Hmotnost: 2 300 g ● Miska/odměrka: ano – objem 3,5 l


Nejlepší ruční mixéry 2021 + recenze

Hodnocené parametry Při vyhodnocování testu ručních mixérů jsme brali v úvahu ty parametry, které jsou důležité pro bezproblémové a dlouhodobé použití spotřebiče v domácnosti. Těchto parametrů by si měl všímat každý zákazník, který si chce vybrat mixér svépomocí. Důležitou součástí našeho hodnocení jsou i zkušenosti a recenze samotných uživatelů. A jak jsme vybírali... Přečíst článek

Hodnocení:
(83.2%)