Güde ESS 350 rázový utahovák – recenze

Güde ESS 350 je elektrický rázový utahovák se slušným výkonem, který je dostupný za velmi atraktivní pořizovací cenu. Má plynule regulovatelný výkon, jeho obsluha je nenáročná, je dodáván s bohatým příslušenstvím a k plusům patří také až překvapivě dobrá kvalita zpracování. Güde ESS 350 je poměrně lehký a manipulaci s ním hodnotíme jako velmi pohodlnou a nenáročnou.

Publikované: 12.08.2022
Aktualizované: 19.01.2023
Obsah článku:

Güde ESS 350

Elektrický rázový utahovák, příkon 400 W, max. točivý moment 350 Nm, hmotnost 2,15 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Güde ESS 350 je elektrický rázový utahovák z nejnižší cenové kategorie. I přesto dosahuje poměrně vysokého výkonu, který je plynule regulovatelný, je vyroben z kvalitních a odolných materiálů a spolu s ním obdržíte bohaté příslušenství.

Levný, chytrý, dostatečně výkonný

Güde ESS 350 nás zaujal hned v několika směrech. V první řadě jde o vysloveně levný model, který překvapí poměrně vysokým výkonem. Příkon činí 400 W a dosahuje 3 200 ot./min. V tomto směru se nejvíce podobá modelu DeWalt DCF887D2. Maximální počet rázů za min. je 4 000, což je dostatečné i pro náročnější práce. Nejzásadnější nevýhodou tohoto kousku je fakt, že na něm nemůžete nastavit točivý moment. V této cenové kategorii utahováků se však jedná o běžnou věc. Maximální točivý moment činí 350 Nm.

Güde ESS 350 recenze

V pozitivním smyslu slova nás překvapila i velmi dobrá kvalita zpracování a robustní provedení. Kladně hodnotíme i celkové provedení tohoto nářadí. Váží cca 2 kg, což je tak akorát. K pohodlnému používání přispívá ergonomicky tvarovaná rukojeť s protiskluzovou povrchovou úpravou a LED kontrolka, která indikuje stav napětí. Ovládání je vysloveně nenáročné. Výkon nářadí totiž regulujete pouze prostřednictvím slabšího či silnějšího stisku tlačítka. Utahovák je dodáván s praktickým přenosným kufříkem, ve kterém naleznete sadu čtyřhranných nástrčných klíčů.

Zkušenosti s Güde ESS 350

Elektrický rázový utahovák Güde ESS 350 je spotřebiteli hodnocen velmi často. Je popisován jako šikovný model k domácímu použití. K pozitivům uživatelé řadí zejména slušný výkon, nízkou pořizovací cenu, bezproblémový chod, jednoduchou manipulaci a obsluhu, kvalitní provedení a dodávané příslušenství. Nejčastěji skloňovaným minusem je nemožnost nastavení točivého momentu, což je pro tuto cenovou kategorii příznačné.

Recenzie a skúsenosti s rázovým uťahovákom Güde ESS 350
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena
Dostatečně vysoký výkon
Dodáván s příslušenstvím

Negatíva

Bez možnosti nastavení točivého momentu
Vhodný jen na méně náročné práce

Způsob napájení = síťové ● Příkon = 400 W ● Max. točivý moment = 350 Nm ● Volnoběžné otáčky = 0 – 3 200/min. ● Počet rázů = 0 – 4 000/min. ● Úroveň akustického tlaku = 98,2 dB(A) ● Hmotnost = 2,15 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)