Makita DTD171Z rázový utahovák – recenze

Akumulátorový rázový utahovák Makita DTD171Z nás zaujal přiměřenou pořizovací cenou, vysokým výkonem a pokročilými možnostmi nastavení otáček i příklepů. Má nízkou hmotnost, kompaktní rozměry a šikovné provedení, díky čemuž je práce s ním velmi pohodlná. Utahovák je kompatibilní se šrouby M5 až M14hlučnost je nízká a má několik praktických doplňkových i bezpečnostních funkcí, jako je brzda motoru či LED osvětlení.

Publikované: 12.08.2022
Aktualizované: 19.01.2023
Obsah článku:

Makita DTD171Z

Akumulátorový rázový utahovák, napětí 18 V, max. točivý moment 180 Nm, průměr šroubu M5–M14, hmotnost 1,3 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Makita DTD171Z je praktický akumulátorový model s nízkou hmotností, vysokým výkonem, řadou doplňkových funkcí a velmi přesnou regulací. Pozitivně hodnotíme i jeho pořizovací cenu.

Šikovný, lehký a silný pomocník

Akumulátorový rázový utahovák Makita DTD171Z váží pouze 1,3 kg, díky čemuž se s ním manipuluje velmi pohodlně. Napětí akumulátoru činí 18 V, což je srovnatelné s modely DeWalt DCF887D2Milwaukee M18 FHIWF12-502XMakita DTW190Z a DeWalt DCF899P2. Kompatibilitu se šrouby hodnotíme jako celkem velkou, jelikož s tímto nářadím můžete použít ty o velikosti od M5 do M14.

Makita DTD171Z recenze

Jedním z nejvýraznějších plusů jsou vcelku široké možnosti nastavení výkonu, otáček a příklepů. Rázy můžete regulovat od 0 do 3 800/min., a to až v osmi režimech, přičemž každý z nich má různě nastavitelné rozpětí otáček. Například režim maximálních rázů můžete nastavit od 0 do 3 600 ot./min. Dále máte na výběr režim silných, středních nebo měkkých rázů, režim dřeva nebo šrouby a režimy T1 a T2.

Praktický a bezpečný

Z doplňkových funkcí stojí za zmínku LED světlo, které oceníte při práci v zúžených či jiných špatně viditelných prostorech, a osvětlení samotného utahováku ve tmě. Z hlediska bezpečnosti hodnotíme pozitivně elektronický vypínač a brzdu motoru.

Pořizovací cenu pokládáme za přiměřenou. Minusem je skutečnost, že model Makita DTD171Z je dodáván bez akumulátoru a nabíječky. Samozřejmě si k němu můžete dokoupit bohaté příslušenství, které naleznete v nabídce daného výrobce. Pozitivně hodnotíme i dobrou kvalitu zpracování, bezproblémový a tichý chod, kompaktní rozměry a šikovné provedení, díky kterému se tento utahovák v ruce drží velmi pohodlně.

Zkušenosti s Makita DTD171Z

Akumulátorový rázový utahovák Makita DTD171Z si na heureka.cz od spotřebitelů vysloužil hodnocení ve výši 98 %. Pozitivně jsou hodnoceny vlastnosti, jako je nízká hmotnost, šikovné a kvalitní provedení, řada doplňkových funkcí, vysoký výkon, pokročilá regulace či tichý provoz. Mezi spoustou recenzí jsme nenarazili na žádnou negativní.

Recenze a zkušenosti s rázovým utahovákem Makita DTD171Z
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a kvalitou
Vysoký a dobře regulovatelný výkon
Šikovné doplňkové a bezpečnostní funkce

Negatíva

Dodáván bez akumulátoru a nabíječky

Způsob napájení = akumulátor ● Napětí = 18 V ● Max. točivý moment = 180 Nm ● Průměr šroubu = M5–M14 ● Vibrace = 13,5 m/s2 ● Úroveň akustického tlaku = 97 dB(A) ● Hmotnost = 1,3 kg ● Rozměry = 116 × 79 × 218 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)