Palram Multiline 6 x 12 polykarbonátový skleník – recenze

Velice dobrého hodnocení dosáhl polykarbonátový skleník Palram vhodný do menších i větších zahrad. Šířka skleníku je 1,85 metru, dlouhý je až 3,7 metru. Celková výměra je tak 6,9 m2. Prosklení z dutinkového polykarbonátu je silné 4 mm. Hliníkové profily jsou tlusté 1 mm. Polykarbonát má kvalitní UV ochranu. Větrat lze prostřednictvím střešního okna. Slabinou jsou méně kvalitní panty dveří. Celkově je však skleník dobře zpracovaný a dveře mají praktický magnetický zámek. Záruka na konstrukci navíc činí až 10 let.

Publikované: 19.07.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Palram Multiline 6 x 12

Polykarbonátový skleník se sedlovou střechou a hlínikovou konstrukcí, plocha 6,9 m2, střešní větrací okno.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mezi recenzovanými modely se nachází také polykarbonátový skleník Palram s hliníkovou konstrukcí a kvalitním prosklením. Polykarbonát má kvalitní UV ochranu, která prodlužuje jeho životnost. Propustnost světla je na úrovni 70–80 %. Skleník je ideální k pěstování úrodných plodin i exotických rostlin.

Špičkové zpracování

Jednotlivé díly jsou skvěle zpracované. Konstrukce je z eloxovaného hliníku, ale tloušťka profilů činí až 1 mm, což je u ocelových konstrukcí standardem. Z pozinkované oceli je spodní konstrukce, kterou lze ukotvit základem do země nebo za pomoci efektivního kotvicího systému ocelových lan, která jsou přišroubována k pevnému základu „L“ kotvami či přímo do země. Lze také dokoupit různé příslušenství – police, regály, automatické otvírače střešních oken nebo okapy.

Palram Multiline recenze

Nesmíme opomenout opláštění, které je tvořené zdravotně nezávadným polykarbonátem Palram s vysokou propustností světla. Plastové panely mají také jednostrannou UV ochranu, takže jsou odolnější, neztrácejí barvu a nežloutnou. Tloušťka dvoustěnného dutinkového panelu činí 4 mm. Zasklení je vyráběno ve Velké Británii. Panely jsou v balení přesně nařezané a osazují se do hliníkových „U“ profilů, díky čemuž perfektně sednou na své místo. Montáž je tak po sestavení konstrukce opravdu nenáročná a rychlá.

Optimální prostor a střešní větrání

Součástí výbavy je jedno střešní okno a dveře s magnetickým zámkem, které jsou velmi praktické, ale zároveň jsou slabinou panty dveří, které magnet odtlačuje, čímž dochází ke špatnému přiléhání mezi spodním a horním pantem. Dveře jsou jednokřídlé a mají také uzamykatelnou rukojeť. Vstupní dveře lze montovat jako pravé nebo levé. Součástí balení je praktický návod i veškeré spojovací materiály potřebné ke složení konstrukce a osazení panelů.

Celé balení váží přibližně 60 kg. I v případě nedodání některého z dílů není problém nahlášení chyby a výrobce daný díl zašle dodatečně. Výhodou je také rozšířenost skleníků této značky. Prostor ve skleníku je komfortní k výsadbě jakýchkoli druhů úrodných plodin. Vnitřní prostor je široký 1,85 m a dlouhý 3,70 m. Celková užitná plocha daného modelu je 6,9 ​​m2.

Zkušenosti s Palram Multiline

Uživatele nejvíce těší samotná kvalita hliníkové konstrukce a její stabilita. Často se skloňuje také kvalitní a podrobný návod. Polykarbonátové desky se dvěma stěnami dobře izolují teplo a díky střešnímu oknu zajistíte dostatečné větrání. Konstrukci lze ukotvit více způsoby: přímo do země, betonový základ a za pomoci „U“ kotev (nejsou součástí balení). Lze dokoupit bohaté příslušenství, které je však podle některých zákazníků nákladné. Dobře řešený je odvod dešťové vody. Na rozích se nacházejí plastové odvody, pod které můžete umístit sběrnou nádobu na vodu.

Recenze a zkušenosti s polykarbonátovým skleníkem Palram Multiline
Zdroj: Heureka.cz

Firma skleníky vyrábí již desetiletí, což je rovněž pozitivní. Výrobce na rám poskytuje záruku v délce trvání až 10 let. Z hlediska poměru ceny a užitku daný skleník rozhodně patří k tomu lepšímu, co trh nabízí. Zákazníkům se líbí také jednokřídlé dveře s magnetem. Občas však může docházet k nedoléhání mezi panty a hodilo by se, kdyby dveře měly přes střed výztuhu, protože je magnet lehce odtlačuje a nesvírají pravý úhel. Skleník je dostatečně prostorný a strop vysoký. Je vhodný pro vyšší, exotické rostliny. Základna konstrukce je ocelová, což je oproti ohebnějším hliníkovým profilům pro kotvení výhodou.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní zpracování – podrobný návod na montáž
Dvoustěnné polykarbonátové panely
Záruka na konstrukci až 10 let

Negatíva

Slabší panty dveří – nedoléhají

Tvar: skleník se sedlovou střechou ● Materiál konstrukce: hliník – 1,0 mm + pozinkovaná ocel ● Materiál zasklení: polykarbonát – 4 mm ● Plocha: 6,90 m2 ● Šířka: 1,85 m ● Délka: 3,70 m ● Výška: 2,09 m ● Hmotnost: 60 kg ● Větrání: střešní okno

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)