Marimex MSPA Tekapo C-TE061 nafukovací vířivka – recenze

Relax a odpočinek v horké vodě, bublinková koupel a velkorysý prostor, navíc za dostupnou cenu. Nafukovací vířivka Marimex MSPA Tekapo patří k levným modelům, které nabízí optimální poměr ceny a komfortu. Tento model je určený pro šest dospělých osob. Disponuje výkonným ohřevem vody a nechybí ani filtrační systém.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 23.09.2022
Obsah článku:

Marimex MSPA Tekapo C-TE061

Čtvercová nafukovací vířivka pro 6 osob, 132 vzduchových trysek, vnitřní průměr 145 cm, filtrace, ohřev vody do 40 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vířivka pojme 930 litrů vody. Vnitřní průměr je 145 cm a výška stěn činí 68 cm. Výrobce uvádí, že vířivka je určena pro šest lidí. V praxi jsou ideálem čtyři osoby a dvě děti. Jde však primárně o to, dopřát si co největší komfort. Vířivý bazén je vybaven ohřevem vody o výkonu 1 500 W. Nechybí ani vzduchové čerpadlo, které má výkon 600 W. Maximálně může teplota vody dosáhnout 40 °C. Za hodinu se dokáže teplota zvýšit o přibližně 1,2 až 1,8 °C. Vzduchové čerpadlo pohání 132 vzduchových trysek, které jsou zárukou relaxační bublinkové koupele. Trysky jsou rovnoměrně rozmístěné, což umocňuje zážitek z bublinek.

Filtrační systém s UV lampou

Filtrační jednotka je zabudována v plášti vířivky. Filtrační systém má zabudovanou sterilizační UV LED lampu, která se stará o to, že zničí až 52 % bakterií. UV lampa je uzavřená, takže záření nemá vliv na odolnost materiálu nebo vaši pokožku, vlnová délka působí pouze na částice vody během cirkulace. Pokud je filtrační systém zanesený, vířivka vás upozorní na nutnost vyčištění filtrační vložky. Součástí balení jsou dvě filtrační vložky a také kryt vířivky, který lze přichytit přezkami. V balení se nachází sada záplat, návod a také nafukovací hadice s manometrem.

Marimex MSPA Tekapo C-TE061 recenze

Odolný a hygienický materiál

Teplotu lze samozřejmě nastavovat. Rovněž je možné aktivovat režim Anti-Icing, který je optimální pro podzimní a zimní období. V okamžiku, kdy teplota klesne pod 1 °C, zařízení zapne ohřev a automaticky zvýší teplotu na 3 °C, aby nedošlo k zamrznutí vody ve vířivce. Všechna nastavení provádíte za pomoci dálkového ovladače, který však není bezdrátový. Nastavit můžete také přesnou teplotu vody a čas, kdy ji má vířivka začít ohřívat. Zatímco doma budete dělat jinou práci, vířivka bude připravena na vaši koupel.

Použit je odolný materiál PVC RhinoTech Premium, který má zvýšenou mechanickou odolnost i životnost. Povrch je z vnitřní části antibakteriální a snižuje procento usazování bakterií a tvorby mikrobů. Důležité je, aby byl materiál odolný i proti nezbytné chemii. Zařízení není vybaveno solinátorem, takže v případě slané vody je zapotřebí využívání chemie.

Zkušenosti s Marimex MSPA Tekapo

Co zákazníky v případě daného modelu vířivého bazénu láká nejvíc, je nepochybně příznivá pořizovací cena. Za poměrně dostupnou cenu získáte prostornou nafukovací vířivku pro šest osob – v praxi spíše pro čtyři osoby. Spotřebitelé pozitivně hodnotí i výkon ohřevu a systém Anti-Icing proti zamrzání vody. Vířivku tak můžete pohodlně využívat v chladnějším počasí. Dálkové ovládání s kabelovým připojením je tak trochu unikátním řešením, nicméně účel splní. Dopřát si můžete bublinkovou koupel, protože je k dispozici až 132 vzduchových trysek.

Recenze a zkušenosti s nafukovací vířivkou Marimex MSPA Tekapo C-TE061
Zdroj: Heureka.sk

Škoda, že vířivku nelze připojit k solárnímu ohřevu, chlorinátoru nebo pískové filtraci. Na druhé straně však vnímáme pozitivně účinnou filtraci s UV LED lampou, která má za úkol likvidovat většinu bakterií a mikrobů. Na zanesení filtrační vložky vás zařízení upozorní. V balení se nachází také horní kryt vířivky. Doporučujeme dokoupit i termoizolační podložku. Materiál je kvalitní a vířivka je solidně zpracovaná. Vnitřní část má antibakteriální povrch. Pokud přece jen toužíte po větším komfortu, sáhněte po vířivém bazénu Intex PureSpa Jet & Bubble Deluxe i s integrovaným solinátorem, WiFi modulem a hydromasážními tryskami. Musíte však počítat s vyšší cenou.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Sterilizace za pomoci UV LED lampy
Dostatečný prostor

Negatíva

Bez solinátoru
Kabelový dálkový ovladač

Počet osob: 6 ● Objem: 930 l ● Tvar: čtverec ● Vnitřní průměr: 145 cm ● Výška: 68 cm ● Výkon tepelného čerpadla: 1 500 W ● Rozsah ohřevu: 10–40 °C ● Doba ohřevu: 1,2–1,8 °C/hod. ● Masážní funkce: ano ● Počet trysek: 132 vzduchových ● Filtrace: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)