Canyon KW-34 dětské smart hodinky na volání – recenze

Dětské hodinky se zabudovaným GPS lokátorem a možností používat 2G SIM kartu. Díky tomu hodinky umožňují oboustranné telefonování. To je pohodlné, jelikož hodinky mají zabudovaný mikrofon i reproduktor, proto není nutné sahat po mobilu. Signál však není nejlepší a občas dochází k vypadávání. Plusem je možnost skrytého telefonování, SOS tlačítko či vymezení bezpečných zón pro dítě. K velkým nevýhodám patří slabá výdrž baterie. V případě zapnutých funkcí činí výdrž pouze jeden den.

Publikované: 19.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

Canyon KW-34

Kapacita baterie 400 mAh, 1,44palcový LCD displej, kompatibilita se systémy Android a iOS, možnost volání přímo z hodinek, GPS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky nabízejí několik zajímavých a praktických funkcí, jen škoda, že výrobce je nedotáhl do konce... Oceňujeme zabudovaný GPS lokátor pro sledování polohy dítěte, rodiče tak mají vždy přehled, kde se dítě právě nachází. Pro ještě větší bezpečnost lze v mobilní aplikaci vymezit oblasti, které jsou pro pohyb dítěte bezpečné. Kromě toho je zde také tlačítko SOS pro rychlé tísňové volání.

K výhodám těchto hodinek patří podpora 2G SIM karet, a tedy možnost oboustranných telefonických hovorů. Je zde zabudován mikrofon i reproduktor, a proto při telefonování vůbec není nutné sahat po mobilním telefonu. Tato praktická funkce šetří čas a zvyšuje pohodlí při používání. Hodinky samozřejmě umožňují přijímání i odesílání textových a hlasových zpráv či dokonce skryté volání. Při skrytém volání lze nepozorovaně poslouchat, co se děje v okolí dítěte.

Canyon KW-34 recenze

Ještě se vrátíme k funkci bezpečných zón. Přes aplikaci jsme si mohli vymezit lokality, které považujeme pro dítě za bezpečné. Hodinky pak sledovaly, jestli dítě tuto zónu neopustilo. Pokud se tak stalo a dítě se vzdálilo, hodinky do telefonu zaslaly upozornění.

Plusem hodinek je zabudovaná interaktivní hra, která umí dětem zpříjemnit čekání, např. na autobus. K dalším benefitům patří fotografování pomocí hodinek. Pořízené snímky se pak ukládají do fotoalba, které lze spravovat v aplikaci Canyon Life. Tato aplikace je dostupná pro Android i iOS. Hodinkám nechybí krokoměr, budík či baterka.

Nevýhody produktu

Přestože mají hodinky GPS, přesnost určování polohy se nám osvědčila jen venku. V interiéru je GPS dost nepřesné. K největším výhodám hodinek patří možnost oboustranného telefonování, nicméně během testu se nám občas stávalo, že signál vypadával.

Smart hodinky na volání Canyon KW-34

Velmi nás zklamala výdrž baterie, přestože výrobce uvádí čtyři dny na jedno nabití, nám se takovou hranici nepodařilo pokořit. Při zapnutém GPS a ostatních funkcích hodinky vydrží jeden den. Chybí také funkce, které nabízejí levnější modely, např. snímač tepu nebo odolnost vůči vodě a prachu. S hodinkami se tedy nedá plavat.

Parametry

Určenídětské
Typ displejeLCD
Úhlopříčka1,44 palce
Hmotnost42 g
NFCne
Hybridní hodinkyne
Slot pro SIMano
eSIMne
Odolnost vůči vodě a prachune
GPSano
Glonassne
Gyroskopne
Akcelerometrne
Snímač tepune
Vestavěný mikrofonano
Snímač okolního osvětleníne
Zabudovaný reproduktorano
Budík a připomínkyano
Barometrne
Krokoměrano
Výškoměrne

Zkušenosti s Canyon KW-34

Uživatelům vadilo, že hodinky se rychle vybíjejí. Minus dali i za zvuk během hovoru, protože docházelo k vynechávání. Vadilo jim také vyzvánění, které je nepříjemné. Uživatelé ocenili pěkný design, který je líbivý pro děti. Bohužel hodinky si vysloužily více kritiky než chvály. Jako pozitiva vnímají vlastní SIM s možností oboustranné komunikace, snadné ovládání či přesnost GPS venku.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Canyon KW-34
Zdroj: Heureka.sk

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Canyon KW-34
Zdroj: Kasa.cz

Alternativy

Canyon KW-34 umožňují obousměrné telefonické hovory, ale mají slabou výdrž baterie a chybí jim odolnost vůči vodě či snímač tepu. Slušnou výdrž baterie nabízí hodinky iGET KID F10. Těmto hodinkám nechybí ani sledování pitného režimu či monitoring tělesné teploty. Samozřejmostí je krytí IP68, dítě si s nimi může i zaplavat. Dobrou výdrž baterie nabízí také Niceboy Watch Kids Patrol. Ty navíc umožňují telefonické i videohovory. Za zmínku stojí i Carneo GuardKid+ 4G Platinum. Hodinky mají povedený design, který nepůsobí příliš dětsky, a tak umí zaujmout i o něco starší děti.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnost 2G SIM karty
Venku přesný GPS lokátor
Obousměrné telefonické hovory
Zabudovaný mikrofon a reproduktor
Možnost ovládání fotoaparátu
Skryté volání a SOS tlačítko
Vymezení bezpečných zón pro dítě

Negatíva

Slabá výdrž baterie
Nepřesná GPS v interiéru
Občasné vypadávání signálu
Absence odolnosti a snímače tepu

Displej: 1,44 palce ● Voděodolnost: ne ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ne ● GPS: ano ● Hmotnost: 42 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)