Brita Marella XL Memo filtrační konvice – recenze

O čistou a přefiltrovanou vodu se vám postará i tento model filtrační konvice Brita. Celkový objem nádoby je až 3,5 litru. Do spodní části se vejdou 2 litry přefiltrované vody. Voda je zbavena zápachu a chuti chlóru, snížena je i přítomnost vodního kamene. Použity jsou filtry Brita Maxtra+. Životnost je přibližně 100 litrů vody, resp. 30 dní. Na horním víku je elektronický indikátor výměny filtru, který vás na potřebu výměny automaticky upozorní.

Publikované: 14.01.2022
Aktualizované: 07.04.2022
Obsah článku:

Brita Marella XL Memo

Plastová filtrační konvice s celkovým objemem 3,5 l a objemem přefiltrované vody 1,5 l, digitální indikátor výměny filtru, filtry Brita Maxtra+.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Renomovaný výrobce si v našem testu za tuto konvici vysloužil velmi dobré hodnocení. Jedná se o konvici s velkým objemem (až 3,5 litru). Dodávána je minimálně s jednou filtrační patronou v závislosti na tom, kde konvici kupujete. Má také digitální indikátor výměny filtru a praktické odklápěcí víčko.

Velký objem a elektronický indikátor

Celkový objem konvice je až 3,5 litru, nenechte se však zmást. Do horní části nalijete najednou maximálně 1,5 litru vody. Spodní nádoba, do které voda stéká, má objem 2 litry. Filtrační konvice je vhodná určitě i pro větší domácnost. Doba filtrace základního objemu 1,5 litru je 5 až 7 minut. Brita Marella XL Memo využívá speciální filtry Brita Maxtra+ nebo Pure Performance (případně Hard Water Expert určené ke změkčování vody). Jejich cena je poněkud vyšší.

Brita Marella XL Memo recenze

Na potřebu výměny filtru vás upozorní praktický digitální ukazatel Brita Memo. Na základě počtu čárek (procent) víte, v jakém stavu váš filtr je. Indikátor se nachází na horním víku nádoby. Pokud čárky zmizí, víte, že je filtr potřeba vyměnit. Výměna je velmi jednoduchá a rychlá. Po výměně je nutné indikátor restartovat podržením tlačítka „start“. Filtr zvládne přefiltrovat až 100 litrů vody, doporučená doba, po které je potřeba filtr vyměnit, je jeden měsíc, záleží na množství přefiltrované vody.

Zkušenosti s Brita Marella XL Memo

Ve prospěch této filtrační konvice hovoří většina recenzí. Spotřebitelé si filtrační konvici kupují z důvodu objemu, ale také poměru ceny a kvality. Brita je renomovaná značka. Kvalita plastů je solidní, jedná se o BPA free plast. Při manipulaci s horním víkem a opětovném nasazování však dávejte pozor na to, aby části seděly. Spotřebitelé upozorňují, že může hrozit poškození plastových hran. Chválíme fakt, že zatímco se voda filtruje, můžete již přefiltrovanou vodu průběžně nalévat a nemusíte čekat na celý objem. Nádoby můžete mýt v myčce nádobí.

Recenze a zkušenosti s filtrační konvicí Brita Marella XL Memo
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dodávána minimálně s jedním filtrem
Kvalitní filtrace – spolehlivé filtry
Cena a pozitivní recenze

Negatíva

Plastové víko je méně kvalitní
Vyšší cena filtrů

Celkový objem nádoby: 3,5 l ● Objem přefiltrované vody: 1,5 l ● Indikátor výměny filtru: ano/digitální ● Materiál: plast / BPA free

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(78.2%)