Klarstein Laurel komínová digestoř – recenze

Odsavač par Klarstein je designově zajímavý model s maximálním výkonem odsávání 350 m3/h. Je vybaven dotykovým ovládacím panelem s digitálním displejem. Disponuje hliníkovým filtrem, dokoupit lze i uhlíkový filtr, přístroj lze v takovém případě používat v recirkulačním provozu. Hlučnost je trochu vyšší, dosahuje 64 dB.

Publikované: 28.06.2021
Aktualizované: 08.11.2022

Klarstein Laurel

Maximální výkon odsávání 350 m3/h, dotykový ovládací panel, dvě 1,5W LED žárovky, hlučnost 64 dB, uzavírací klapka v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Odsavač par z německé produkce značky Klarstein patří mezi designově velmi zajímavá a moderní zařízení a spotřebitelé si ho velmi oblíbili. Mezi komínovými digestořemi sice nepatří k nejvýkonnějším, ovšem pro běžné používání v bytových kuchyních maximální výkon odsávání 350 m3/h bohatě stačí. Pro větší varné plochy a kuchyně větších rozměrů však doporučujeme vyšší výkon. Digestoř je vybavena dotykovým ovládacím panelem i s digitálním displejem, na kterém lze plynule regulovat intenzitu odsávání.

Odsávací plocha je velmi dobře umístěná a digestoř s komínem má standardní šířku 60 cm. Dokoupit lze i uhlíkový filtr s aktivním uhlím – v takovém případě je možné používat digestoř i v recirkulačním provozu. Standardem je hliníkový filtr, který je omyvatelný v myčce na nádobí. V černém provedení působí spotřebič velmi elegantně. Oceňujeme i dostatečnou délku přívodního kabelu, který má 1,4 metru. Odsavač par Klarstein Laurel je vybaven osvětlením, přesněji dvěma 1,5W LED žárovkami, které perfektně osvětlí varnou plochu.

Spotřebitelé si mírně stěžovali na vyšší hlučnost, především při vyšší intenzitě. Přestože výrobce udává hlučnost na úrovni 64 dB, při maximální zátěži bude zřejmě o několik decibelů vyšší. Pozitivy jsou povedený design a vcelku příznivá cena spotřebiče. V balení je i uzavírací klapka.

Klarstein Laurel recenze

Klarstein Laurel rozměry

Klarstein Laurel ovládání

Klarstein Laurel osvětlení

Komínová digestoř Klarstein Laurel

Komínová digestoř Klarstein Laurel recenze

Klarstein Laurel energetický štítek

Klarstein Laurel energetická třída

Klarstein Laurel netradiční design

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Design
Dotyková ovládací plocha
Poměr kvalita–cena

Negatíva

Větší hlučnost
Slabší výkon

Max. výkon odsávání: 350 m3/h ● Počet rychlostí: 4 ● Energetická třída: B ● Max. hlučnost: 64 dB ● Recirkulace: ano ● Šířka: 60 cm


Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)