Makita ELM4621 sekačka s pojezdem – recenze

Elektrická sekačka s pojezdem Makita je poháněna silným, indukčním elektromotorem o výkonu 1,8 kW. Její elektrický charakter přirozeně snižuje výkon v porovnání s benzínovými sekačkami s pojezdem, jako Weibang WB 537 SCV 6in1Riwall Pro RPM 4735 nebo AL-KO Comfort 46.0 SP-B. Ovšem právě tento elektrický pohon zajišťuje tichý chod, který nebude rušit rodinu ani sousedy. O zapojení do elektrické sítě spotřebitele seznámí světelný signál.

Publikované: 03.02.2023
Aktualizované: 01.06.2023
Obsah článku:

Makita ELM4621

Elektrická sekačka s pojezdem, rychlost pojezdu 3,6 km/h, výkon motoru 1,8 kW, 8 poloh výšky sečení, 60litrový sběrný koš, šířka záběru 46 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku

Odolný skelet a jednoduché sečení

Sekačka je zhotovena z pevné odolné oceli, což zaručuje její dlouhou životnost. Hmotnostně (30,5 kg) je o něco těžší než benzínový model Riwall Pro RPM 4735, ovšem i to málo změní celkovou obratnost a manipulaci se sekačkou, což je v případě tohoto produktu o něco obtížnější, než by se na první pohled zdálo. Elektrická sekačka disponuje jednou rychlostí – 3,6 km/h, která zajišťuje rychlé a snadné sečení. Sečení vedle obrubníků a zídek napomáhá nejen průměrná šířka záběru (46 centimetrů), ale i důmyslně navržená kola stroje.

Makita ELM4621 recenze

Minimální, ale stále přítomné limity elektrického kabelu

Elektrická sekačka s pojezdem disponuje poměrně velkým 60litrovým sběracím košem, jehož plnost indikuje úplné vypnutí stroje v průběhu sečení. Komfortní sečení zajišťuje ergonomická, nastavitelná rukojeť a také variabilita výšky pokosu s 8 dostupnými polohami v rozmezí 20 až 75 milimetrů. Ale v případě každé elektrické sekačky je nejdůležitější otázkou ta ohledně kabelu. Výrobce myslel také na tuto záležitost a navrhl konstrukci stroje tak, aby vedení kabelu s omezením tahu limitovalo obsluhu v minimálním rozsahu. Omezení délkou kabelu se však odráží na určení sekačky pro plochy o výměře maximálně 1 000 m2.

Zkušenosti s Makita ELM4621

Mulčovací klín v balení potěší nejednoho kupujícího stejně jako poměr ceny a výkonu tohoto modelu. Avšak ze spotřebitelských zkušeností uvedených v recenzích vyplývá, že elektrická sekačka s pojezdem Makita je vhodná spíše na rovné travnaté plochy bez překážek (ovocné stromy, keře atd.), ale také je pro svou velikost poněkud nemotorná vedle plotů a zdí. Problém nastává také ve spojitosti s netěsností mezi sekačkou a košem, což způsobuje nafoukání trávy na samotnou sekačku. I přes tyto nevýhody jsou následující výhody více než uspokojivé. Kvalita provedení, velká kola nezapadající v nerovném terénu, výborně tvarovaný nůž a rychlé nastavení výšky rukojeti.

Recenze a zkušenosti se sekačkou Makita ELM4621
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výhoda pohonu kol
Silná a kvalitní sekačka
Poměr výkon a cena

Negatíva

Masivnější a těžší sekačka
Pro slabší a pomalejší lidi příliš rychlý pohon
Vedle překážek lépe vést sekačku bez pojezdu

Typ pohonu: elektrický ● Výkon motoru: 1,8 kW ● Rychlost pojezdu: 3,6 km/h ● Variabilita rychlosti pojezdu: ne / jednorychlostní pohon ● Materiál skeletu: ocel ● Centrální nastavení výšky sečení: ano / 8 poloh (20 – 75 mm) ● Objem sběrného koše: 60 l ● Ukazatel stavu naplnění: ano ● Šířka záběru: 46 cm ● Dostupné funkce: sběr sečené trávy, sběr listí, mulčování, boční výhoz ● Průměr kol: přední 178 mm / zadní 203 mm ● Hmotnost : 30,5 kg

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)