HP Ink Tank Wireless 415 inkoustová tiskárna – recenze

Tiskárny HP patří v tomto segmentu k nejoblíbenějším modelům. Platí to i v tomto případě. Největší výhodou tohoto modelu je absence náplní v podobě kazet. K dispozici jsou tankové náplně, které jsou trvanlivější a doplňuje se pouze spotřebovaný inkoust. Náplně jsou cenově dostupné. Tiskárna zvládá i barevný tisk a nechybí ani bezdrátové připojení.

Publikované: 22.11.2022
Aktualizované: 08.02.2023
Obsah článku:

HP Ink Tank Wireless 415

Multifunkční tiskárna, rychlost tisku 8 stran za minutu / 5 stran za minutu, fotografický tisk, bezokrajový tisk, manuální oboustranný tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Multifunkční tiskárna s barvami i WiFi

Barevná tiskárna HP Wireless 415 disponuje vysokokapacitními zásobníky inkoustu. Součástí balení jsou i samotné náplně. Ty vystačí na přibližně 15 000 stran černobílého tisku a 8 000 stran barevného tisku. Nejde přitom o kazety, ale tanky, do kterých se doplňuje výhradně inkoust. Náplně jsou navíc cenově dostupné a nezasychají. Po delší neaktivitě se může stát, že tiskárna vynechává. Tehdy je třeba vytisknout dvě cvičné strany nebo spustit režim kalibrace. Rychlost černobílého tisku je kolem 8 str./min., při barevném tisku 5 str./min. Rozlišení barevného tisku je 4 800 x 1 200 DPI.

HP Ink Tank Wireless 415 recenze

Kvalita tisku je velmi dobrá, což avizují i uživatelé. Možná je bezokrajový tisk, což se sejde primárně při tisku fotografií. HP zvládá všechny běžné formáty tisku. Jelikož se jedná o multifunkční zařízení, nepřekvapí funkce plochého skeneru nebo možnost kopírování. Poklop skeneru nemá pohyblivé panty a u knih či hrubých dokumentů nelze úplně zavřít, což však nemusí být nutně zásadní chybou. Tiskárna umožňuje pouze manuální oboustranný tisk.

Bezdrátový tisk i mobilní aplikace

Zařízení je vybaveno bezdrátovým WiFi adaptérem a tisk přes notebook či mobilní telefon je tedy možný bez problémů realizovat. Pro mobilní tisk přes telefony s OS Android lze využívat mobilní aplikaci HP Smart Print, pro iOS Apple AirPrint. Připojení je stabilní. Vstupní kapacita zásobníku je až 60 listů papíru, výstupní zásobník má místo pro 25 papírů. Uživatelé v recenzích nejčastěji kritizují podavač papíru, který občas vezme dva listy namísto jednoho nebo papír nezachytí. Jedná se o větší nedostatek, který se však neprojevuje u všech modelů této řady.

Inkoustová tiskárna HP Ink Tank Wireless 415 recenze

Některým uživatelům překážejí aplikace od firmy HP a nutnost registrovat produkt a vytvořit účet, aby bylo možné tisk realizovat. Některé kroky během instalačního procesu tiskárny jsou tedy o něco zdlouhavější a komplikovanější. Multifunkční tiskárna se může pochlubit dobrým zpracováním. Konstrukce tiskárny váží 4,67 kg.

Zkušenosti s HP Ink Tank Wireless 415

Vybraná inkoustová barevná tiskárna nás zaujala v poměru výhodné ceny a kvality tisku. Spokojení zákazníci hodnotí kvalitu tisku velmi dobře. Zároveň si pochvalují možnost tisku fotografií bez okrajů (foto formáty). Potěšující je také bezdrátové připojení a mobilní tisk prostřednictvím dostupných aplikací pro Android i iOS. Pozitivní hodnocení si zaslouží tankové náplně inkoustu a snadný způsob plnění. Součástí balení jsou velké náplně barev, které vystačí na 15 000 stran černobílého tisku a 8 000 stran barevného tisku. Uživatelé velmi dobře hodnotí ekonomickou spotřebu barev a levný tisk. Barevné náplně jsou rovněž cenově výhodné.

Větším nedostatkem je podle více zákazníků haprující podavač dopisů, který dopisy nesebere nebo občas vezme místo jednoho až dva a následně vykazuje chybu tisku. Multifunkční zařízení umožňuje také skenování a kopírování dokumentů. Zásobník na listy má kapacitu 60 listů na vstupu, výstup je pro 25 vytištěných papírů. Automatický oboustranný tisk není podporován. Za „otravný“ nedostatek lze považovat také instalační proces skrze více registrací a vytvoření účtu pro HP ePrint. Celkově však tiskárna dává smysl i přes několik nedostatků. Lákadlem je i výhodná cena. Primárně osloví skvělým výsledky tisku.

Recenze a zkušenosti s tiskárnou HP Ink Tank Wireless 415
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita tisku a možnost tisku přes mobil
Tankové náplně
Výhodná cena

Negatíva

Problematický podavač papírů
Při delší neaktivitě barva vynechává

Rychlost tisku: 8 str./min. ● Rychlost tisku barevně: 5 str./min. ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk, skenování, kopírování ● Oboustranný tisk: manuální ● Rozlišení tisku: 4 800 x 1 200 DPI ● Připojení: USB 2.0, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5, DL, C6 (obálky ) ● Zásobník: 60 listů (vstup), 25 listů (výstup) ● Další funkce: fotografický tisk 10 x 15, 13 x 18 / mobilní tisk / bezokrajový tisk / tankový systém plnění

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.8%)