Canon Pixma G3420 inkoustová tiskárna – recenze

Testovaná multifunkční tiskárna s funkcí barevného tisku a bezdrátovým připojením. Zařízení nabízí tankový systém plnění barev. Tisk je velmi kvalitní a ekonomický. Tiskárna podporuje všechny známé formáty tisku. Nechybí ani optický CIS skener a možnost kopírování. Canon Prixma G3420 má také LAN vstup. Součástí balení jsou i samotné barevné náplně. Zaujme také režimem automatického vypnutí při neaktivním stavu.

Publikované: 22.11.2022
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Canon Pixma G3420

Multifunkční zařízení, rychlost tisku 9 stran za minutu/5 stran za minutu, oboustranný tisk, fotografický tisk, bezokrajový tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Testovaná inkoustová tiskárna s funkcí barevného tisku nás oslovila poměrem ceny a kvality tisku. Klasické cartridge nahradil systém MegaTank s doplňováním barev z lahviček. Ty jsou součástí balení. Multifunkční tiskárna nabízí bezdrátový tisk a také přímo připojení přes LAN vstup. Nechybí ani plochý skener a možnost kopírování. Praktický je také malý LCD displej (bez podsvícení).

Tankový systém plnění a skvělá kvalita tisku

Multifunkční tiskárna Canon Prixma G3420 je dodávána s inkoustovými náplněmi. V balení naleznete 3 barevné náplně (žlutá, modrá, magenta) a 2 černobílé náplně. Tankový systém plnění je velmi praktický a tisk je velmi ekonomický. Právě nízké provozní náklady jsou jednou z nejsilnějších stránek této tiskárny. Způsob plnění je navíc velmi nenáročný. Po naplnění dochází k inicializačnímu procesu po dobu 5 minut, kdy tiskárna detekuje množství náplně. Součástí balení jsou i dvě tiskové hlavy, které je třeba do zařízení vložit. Samotný způsob vkládání tiskových hlav je velmi jednoduchý. Součástí balení je návod, který je jasný a srozumitelný. Navíc vás celým procesem spuštění provede samotná tiskárna. Při delším neaktivním stavu se tiskárna sama vypne.

Canon Pixma G3420 recenze

Inkoust s černým pigmentem navíc zajišťuje vysokou ostrost a reálnost černé. Černobílý tisk je velmi kvalitní. Rychlost černobílého tisku je 9,1 str./min., což je průměrný parametr a na inkoustovou tiskárnu velmi dostačující. Během testování tiskárny nedošlo k žádnému zaváhání. Text byl kontrastní, ostrý a bez prázdných či vynechaných míst. Barevný tisk je pomalejší, 5 str./min. Rozlišení barevného tisku je 4 800 x 1 200 DPI. Při tisku fotografií je třeba na tiskárně vypnout fixní kvalitu tisku, resp. zvolit v nastaveních vysokou kvalitu tisku. Tato nastavení výrazně usnadňuje malý LCD displej, jehož umístění je poněkud nešťastné vzhledem k tomu, že se musíte nad tiskárnu naklánět, aby byla viditelnost dostatečná. Optický plochý CIS skener fungoval bez problémů a stejně tak i funkce kopírování.

Bezdrátové tlačení, jednoduché ovládání

Zařízení Canon disponuje LAN vstupem pro přímé připojení do sítě, ale tisk můžete provádět i bezdrátově díky WiFi. Tímto způsobem lze provádět mobilní tisk i přímo z vašeho chytrého telefonu, tabletu a stačí, když využijete podporované aplikace, jako Canon PrintMopria nebo Apple AirPrint. Připojení tiskárny k síti je velmi jednoduché. Potřebné je v počítači stáhnout příslušný software, spustit proces instalace a krok po kroku pokračovat. Při připojování k síti doporučujeme využít funkci WPS – na tiskárně po dobu 3 vteřin podržíte symbol párování a na vašem routeru podržíte 5 vteřin tlačítko WPS. Tiskárna se automaticky připojí do sítě a následně bude možné využívat její funkcionalitu v rámci sítě.

Inkoustová tiskárna Canon Pixma G3420

Proces instalace je nenáročný, zdržovat může jen registrace produktu na stránkách Canon. Samotná nastavení tiskárny realizujete za pomoci ovládacího panelu s LCD displejem. Samotná aplikace Canon Print pro mobilní tisk je relativně srozumitelná. Na úvod však je třeba seznámit se se samotným prostředím aplikace a důležitými pojmy pro tisk. Automatický oboustranný tisk není možný. Součástí balení je síťový napájecí kabel. Výhrady nemáme ani ke kvalitě zpracování. Menším nedostatkem je absence kvalitnějšího softwaru pro úpravu grafiky před tiskem pro počítač. Dostupný je jen velmi jednoduchý software Easy Photo Print Editor.

Zkušenosti s Canon Pixma G3420

Celkové dojmy z používání této inkoustové tiskárny jsou velmi pozitivní. V první řadě chválíme kvalitu tisku, jak barevného, tak i černobílého. Pozitivní reference zákazníků jsou toho také důkazem. Snad nejvíc se nám líbí vysoká úspornost tisku a tankový způsob plnění barev. Výrobce si zákazníka získá dodáváním všech náplní. Ovládání tiskárny je jednoduché a napomáhá tomu i LCD displej. Ten by si zasloužil lepší umístění, ale jde o nepodstatné minus. Zpoždění tiskárny je nenáročné a jednoduché. Tiskárna vás celým procesem provede a každý krok jasně pojmenuje. Škoda jen příliš jednoduchého softwaru pro úpravu tisku, což však více uživatelům může vyhovovat.

Recenze a zkušenosti s tiskárnou Canon Pixma G3420
Zdroj: Heureka.cz

Bezdrátové připojení je stabilní a tiskárna nemá problém komunikovat. Během testování Canon Prixma G3420 jsme pro párování využili WPS funkci, která absentuje i u dražších modelů. Díky tomu bylo připojení ještě jednodušší. Chválíme kvalitu zpracování a celkový design. Tiskárna působí moderně a nezabírá extra mnoho místa. Hlučnost tisku není výrazná. Rychlost tisku je přímo úměrná charakteristice inkoustové tiskárny. Canon Prixma G3420 rozhodně doporučujeme pro domácnosti, kde se tiskárna využívá, ale zároveň je požadavkem ekonomický – úsporný tisk.

Recenze a zkušenosti s tiskárnou Canon Pixma G3420
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr cena/kvalita – nízké provozní náklady
Náplně součástí balení – tankový systém plnění
Vysoká kvalita tisku – WiFi a WPS

Negatíva

Bez výhrad

Rychlost tisku: 9 str./min. ● Rychlost tisku barevně: 5 str./min. ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk, skenování, kopírování ● Oboustranný tisk: manuální ● Rozlišení tisku: 4 800 x 1 200 DPI ● Připojení: LAN, WiFi, USB ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5, DL, C6 (obálky) ● Zásobník: 100 listů (vstup), 25 listů (výstup) ● Další funkce: fotografický tisk 10 x 15, 13 x 18 / mobilní tisk / bezokrajový tisk / tankový systém plnění

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)