Huawei Watch GT3 smart hodinky – recenze

Smart hodinky Huawei Watch GT3 potěší elegantním designem, velmi dobrou výdrží baterie, jejíž maximum je 7 dní, či přehledným ovládáním. Na ruce sedí hezky a díky nízké hmotnosti nepřekážejí. Dokáží monitorovat více než 100 sportovních aktivit a k jejich benefitům patří i funkce, která vás vrátí zpět, pokud při sportu nebo toulkách zabloudíte. GPS je přesné a nechybí ani monitorování tepu, spánku či obsahu kyslíku v krvi. Hodinky mají zabudovaný mikrofon i reproduktor, hovory jsou proto možné přímo ze zápěstí. Plusem je integrované ovládání hudebního přehrávače nebo možnost nastavit si budík a připomínky. Zamrzí, že nepodporují NFC, bezkontaktní platby proto nejsou možné. Poměr ceny a výkonu je dobrý.

Publikované: 13.12.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Huawei Watch GT3

Vodotěsné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,32“, hmotnost 35 g, kapacita baterie 292 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky Huawei Watch GT3 se prodávají se dvěma velikostmi ciferníku, díky tomu se hodí pánům i dámám. Elegantnímu designu dominuje přehledný barevný AMOLED displej. Zakřivené sklo jim dodává nadčasový vzhled. Displej chválíme, má dobrou čitelnost i na přímém slunci. Je přehledný a dostatečně velký (1,32 palce), abychom si mohli pohodlně prohlížet notifikace. Celkový vzhled hodinek skvěle doplňuje elegantní řemínek.

Přestože hodinky vypadají elegantně a hodí se do společnosti, nenechte se splést, protože nezaostávají ani při sportu. Nechybí zabudované GPS, GLONASS, krokoměr či více než 100 sportovních režimů. GPS je přesné také díky tomu, že hodinky mají integrovaný výkonný systém proti rušení, který zvyšuje stabilitu signálu a tím pádem nedochází k výpadkům. Oceňujeme funkci Route back, díky které jsme se věděli vrátit po původní trase. Nehrozí tak, že byste se ztratili a platí to i v neznámém prostředí, vždy se dostanete zpět do výchozího bodu.

Huawei Watch GT3 recenze

Plus si zaslouží za osobního kouče. Na základě historie výkonů vyhodnotí vaši kondici a poté vám nabídnou plán každodenních kondičních tréninků. Hodí se proto začátečníkům i pokročilým sportovcům. Nechybí snímání tepové frekvence, tempo, záznam ujeté vzdálenosti či monitoring spánku a dýchání. Pokud zaznamenají stres, upozorní vás na potřebu odpočinku. Změřit jsme si mohli také obsah kyslíku v krvi. Tyto funkce umí zlepšit váš celkový životní styl.

Hodinky jsou lehké, váží pouhých 35 gramů, proto se na ruce nosí pohodlně a nepřekáželi nám při žádné činnosti. Jejich velkou výhodou je velmi dobrá výdrž baterie. Ta závisí na intenzitě používání, ale my jsme se s přehledem dostali na několik dní bez nutnosti nabíjení. Maximum baterie je 7 dní na jedno nabití. Kromě toho podporují bezdrátové nabíjení. Hodinky si propojíte s mobilním telefonem se systémem Android i iOS. Ovládání je jednoduché, otáčením korunky na boku si lze snadno přiblížit nebo oddálit aplikaci na ciferníku a potvrdit výběr. Plusem je, že hodinky lze ovládat i mokrýma rukama díky vysoké obnovovací frekvenci. Samozřejmostí u tohoto modelu je integrovaný reproduktor a mikrofon. Hovory si proto můžete vybavit přímo ze zápěstí.

Nevýhody produktu

Hodinky patří k těm dražším, ale vzhledem k nabízeným funkcím je podle nás cena adekvátní. Zamrzelo nás, že nepodporují NFC a tedy bezkontaktní platby v obchodech nejsou možné. Za danou cenu bychom tuto možnost uvítali. Na žádné výrazné nedostatky jsme během našeho testu nepřišli. Hodinky se používají pohodlně a nabízí všechny potřebné funkce pro usnadnění života. Ocení je sportovně založení lidé, ale i ti, kteří chtějí mít jen přehled o notifikacích bez nutnosti sahat po mobilu.

Inteligentní hodinky Huawei Watch GT3

Parametry

Typ displejeAMOLED
Úhlopříčka displeje1,32 palce
Velikost úložiště4 GB
Slot pro SIMne
NFCne
GPSano
GLONASSano
Gyroskopano
Akcelerometrano
Barometrano
Krokoměrano
Výškoměrano
Snímač tepuano
Budík a připomínkyano
Vestavěný mikrofonano
Zabudovaný reproduktorano
Voděodolnostano (do 5 ATM)
Prachuvzdoronostano
Snímač okolního osvětleníano
Kapacita baterie292 mAh
Hmotnost35 gramů

Zkušenosti s Huawei Watch GT3

Tyto hodinky se mezi uživateli těší oblibě. Vyzvedli rychlé reagování, pěkný vzhled, velkou výdrž baterie i fakt, že se od mobilu neodpojují. Za povedený považují také způsob nabíjení, menu se jim zdá přehledné a hodinky mají dobrý poměr ceny a kvality, přestože patří k těm dražším. Potěšilo je, že mají elegantní design a na dámské ruce vypadají opravdu luxusně. Některým vadilo, že nemají NFC, a tedy nepodporují bezkontaktní platby. Většina spotřebitelů však byla spokojena a na hodinkách nenašla žádnou chybu. Podobně jsme na tom byli i my, hodinky se nám používaly velmi dobře.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Huawei Watch GT3
Zdroj: Heureka.sk

Alternativy

Hodinky Huawei Watch GT3 nabízejí velmi dobré funkce, ale chybí jim například NFC, čili možnost platit bezkontaktně. Pokud vám na této funkci záleží, poohlédněte se například po Apple Watch. Sáhnout můžete po levnějších Apple Watch SE, případně pokud vám nevadí sáhnout hlouběji do kapsy, vhodnou volbou mohou být Apple Watch Series 8. Je však třeba dodat, že tyto hodinky spárujete jen s iPhonem. V případě, že máte Android a chtěli byste hodinky s NFC, k dispozici jsou například Samsung Galaxy Watch 4. Jedná se o elegantní sportovní hodinky s kulatým ciferníkem, mnoha senzory a monitoringem různých aktivit. Alternativou k hodinkám Huawei může být i starší model stejné řady Huawei Watch GT2.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dlouhá výdrž baterie
Elegantní design
Mnoho sportovních režimů
Přehledné ovládání
Přesné GPS
Snímání srdeční frekvence

Negatíva

Nepodporují NFC

Velikost displeje: 1,32 palce ● Typ displeje: AMOLED ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ano ● Velikost úložiště: 4 GB ● Odolnost vůči vodě: do 5 ATM ● Kapacita baterie: 292 mAh ● Maximální výdrž baterie: 168 hodin ● Hmotnost: 35 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.4%)