Amazfit GTS 4 smart hodinky – recenze

Hodinky Amazfit GTS 4 jsou nástupcem oblíbeného modelu GTS 3. Oproti staršímu modelu přicházejí s upraveným designem, senzory tělesných funkcí, zabudovaným GPS a dalšími funkcemi. Nabízejí více než 150 sportovních aktivit a vodotěsnost do 5 ATM, takže klidně si s nimi můžete i zaplavat. Operační systém hodinek je svižný a výdrž baterie se pohybuje kolem čtyř dnů při aktivním používání. K nevýhodám patří absence NFC či malé integrované úložiště s kapacitou pouhých 2 GB.

Publikované: 13.12.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Amazfit GTS 4

Vodotěsné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,75“, hmotnost 27 g, kapacita baterie 300 mAh, max. výdrž 30 dní.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Smart hodinky Amazfit GTS 4 nabízejí slušnou výbavu, která obstojí ve společnosti i při sportu. Nabízejí více než 150 sportovních režimů i přesné dvoupásmové GPS. Ze sportovních aktivit je dostupná například chůze, běh, cyklistika či jóga. Díky voděodolnosti do 50 metrů jsme si s nimi i zaplavali. Osm sportovních aktivit zvládají hodinky automaticky rozpoznat, ty zbývající je nutno zapnout manuálně.

Zmíněné GPS je opravdu přesné a to i na místech, která jsou přeplněná, například v nákupních centrech nebo v hustě zalesněné přírodě. Do hodinek lze importovat trasy a nechat se navigovat v místech, která neznáte. Plusem je, že hodinky nám prozradily nejkratší cestu zpět. Oceňujeme, že všechny důležité údaje týkající se tréninku se zaznamenávají do přehledné mobilní aplikace. Kromě vlastní aplikace podporují také aplikace třetí strany, například Strava nebo Adidas Running.

K lepším sportovním výkonům vás může motivovat hudba, hodinky umožňují ovládat přehrávání z mobilního telefonu, ale také přímo si nahrát vaše oblíbené skladby do paměti hodinek. Ovládání hudby je snadné i díky přehlednému 1,75palcovému displeji. Byl použit HD AMOLED displej, proto je čitelnost velmi dobrá za jakékoli situace. Na výběr je navíc více než 150 ciferníků a také možnost Always-On neboli mít displej neustále zapnutý.

Amazfit GTS 4 recenze

Hodinky dokáží změřit srdeční frekvenci, saturaci krve kyslíkem, úroveň stresu, rychlost dýchání či pohlídají váš spánek. Naměřené hodnoty mají jen mírné odchylky, proto můžeme hodinky označit za spolehlivé. Při monitoringu spánku dokážou rozeznat jednotlivé fáze a ráno jsme si mohli zobrazit statistiky s podrobnostmi. Plusem je, že po probuzení poskytnou také přehled o stavu baterie, předpověď počasí nebo kalendář. Ráno jsme tak vždy věděli, co nás v ten čeká a na co se máme připravit.

Oceňujeme plynulé reakce systému a možnost personalizace zobrazení. Za velkou výhodou považujeme integrovaný mikrofon a reproduktor, proto lze hodinky využít jako handsfree pro telefonní hovory. Stačí je spárovat se svým mobilem a poté si vyřizovat hovory přímo ze zápěstí. Spárování probíhá přes aplikaci Zepp, která je dostupná pro Android i iOS. Samozřejmostí je zobrazování notifikací z podporovaných aplikací. Co se týče výdrže baterie, při náročném používání se vyšplhá maximálně na čtyři dny, při úsporném režimu jsme se přehoupli přes hranici 15 dní a v režimu zobrazování času by měli vydržet až 30 dní.

Nevýhody produktu

Hodinky sice nabízejí integrované úložiště pro ukládání oblíbených písniček, ale to má kapacitu pouze 2 GB. Zdá se nám to opravdu málo. Naštěstí podporují také ovládání hudby, která se přehrává z mobilu. Oproti konkurenci je však kapacita úložiště malá. Chybí integrované NFC, proto nejsou možné bezkontaktní platby. Za danou cenu bychom takovou možnost očekávali. Hodinky jsou hezké a ovládají se jednoduše, menu je přehledné, ale svým designem a velikostí se spíše hodí ženám. I když jde o unisex model, na větší pánské ruce mohou působit směšně – jako dětské. Lákadlem ke koupi je dostatek praktických funkcí.

Smart hodinky Amazfit GTS 4

Parametry

Úhlopříčka displeje1,75 palce
Typ displejeAMOLED
Velikost pouzdra36,5 mm
Materiál pouzdrahliník
Tvar ciferníkuhranatý
Způsob ovládáníkombinovaný
KonektivitaWi-Fi a bluetooth
Podpora NFCne
Kapacita úložiště2 GB
Krokoměrano
Detekce páduano
Vodotěsnostdo 50 m (5 ATM)
GPS a GLONASSano
Akcelerometrano
Gyroskopano
Barometrano
Oxymetrano
Zabudovaný mikrofonano
Zabudovaný reproduktorano
Bezdrátové nabájeníano
Kapacita baterie300 mAh
Maximální výdrž baterie30 dní
Běžná výdrž baterie192 hodin.
Hmotnost27 gramů

Zkušenosti s Amazfit GTS 4

Se zkušenostmi s těmito hodinkami se podělila jen hrstka uživatelů, někteří byli spokojeni, jiní ne. Ocenili pěkný design a možnost telefonování přes bluetooth. Po mobilním telefonu tak není nutné sahat, aby si uživatel vybavil hovor. Vadila jim absence NFC a tedy nemožnost platit bezkontaktně prostřednictvím hodinek. Jako klady vnímají jas displeje, ten je dobře čitelný i za slunečného počasí, a plus dostala také přehledná mobilní aplikace Zepp. Pánům vadilo, že hodinky jsou úzké a na pánské ruce působí jako pro děti. Překážel jim také menší výběr ciferníků pro Always-On displej.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Amazfit GTS 4
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Amazfit GTS 4 nabízí více než 150 sportovních režimů, mají slušnou výdrž baterie a možnost ukládat si oblíbené písničky přímo do hodinek, integrované úložiště má však kapacitu pouhé 2 GB. Větší úložiště 4 GB nabízejí odolné hodinky Huawei Watch GT3, případně Amazfit GTR 3 Pro se stejnou kapacitou 4 GB. Sice bez interního úložiště, ale levnější a podobně vypadající hodinky jsou Xiaomi Redmi Watch 2 LITE. Nechybí jim vodotěsnost, měření srdečního tepu či SPO2, výpočet spálených kalorií nebo krokoměr. Navíc potěší slušnou výdrží baterie a kompatibilitou s operačním systémem Android i iOS. Alternativou k hodinkám Amazfit mohou být i Fitbit Versa 2. Velikost interního úložiště je rovněž 2 GB, hodinky však podporují NFC, čili s nimi bezkontaktně zaplatíte. Samozřejmostí je krokoměr, monitoring spánku či vodotěsnost do 5 ATM.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Více než 150 sportovních aktivit
Slušná výdrž baterie
Podpora bezdrátového nabíjení
Telefonické hovory ze zápěstí
Možnost nahrát oblíbené skladby
Kvalitní monitoring spánku

Negatíva

Bez podpory bezkontaktních plateb
Integrovaná paměť jen 2 GB

Velikost displeje: 1,75 palce ● Typ displeje: AMOLED ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ano ● Velikost úložiště: 2 GB ● Odolnost vůči vodě: do 5 ATM ● Kapacita baterie: 300 mAh ● Maximální výdrž baterie: 30 dní ● Hmotnost: 27 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)