Amazfit GTR 3 Pro smart hodinky – recenze

Hodinky Amazfit GTR 3 Pro zaujmou již na první pohled svým designem. Dominuje jim 1,45palcový kulatý displej s dostatečným jasem pro čitelnost i na slunci. Sportovcům nabídnou více než 150 sportovních režimů, ženy zase může potěšit záznam menstruačního cyklu. Kromě toho umí monitorovat spánek, srdeční tep, počet ujetých kroků a spálených kalorií, stres či okysličování krve. Jejich plusem je integrované úložiště (4 GB) a možnost poslouchat oblíbené skladby i bez mobilního telefonu. Hodinkám chybí NFC a přestože podporují hlasového asistenta, ten nerozumí češtině. Za dané peníze se však jedná o povedený produkt.

Publikované: 13.12.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Amazfit GTR 3 Pro

Vodotěsné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,45“, hmotnost 32 g, kapacita baterie 450 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Inteligentní hodinky nabízejí kulatý 1,45palcový displej. Chválíme jas displeje, díky kterému je dobře čitelný i za slunečného dne. Rozlišení displeje je dostatečně jemné, aby se textové notifikace dobře četly. Hodinky mají integrovanou kapacitu 4 GB a díky wi-fi jsme si do nich mohli přenést naše oblíbené skladby a ty poslouchat během sportu. Hudbu lze poslouchat i bez přítomnosti mobilu, což považujeme za velké plus. Dosah bluetooth je standardně do 10 metrů.

Nechybí integrovaný mikrofon a reproduktor, díky čemuž lze telefonické hovory vybavit přímo ze zápěstí. Nepodporují SIM ani eSIM karty, takže pro telefonáty je nutné spárování s mobilem. Oceňujeme jednoduché a přehledné ovládání i různé zdravotní funkce. Změřit jsme si mohli srdeční tep, míru okysličení krve, úroveň stresu nebo dechovou frekvenci. Měření jsou rychlá a v průměru trvají 45 sekund. Za méně než minutu jsme tedy věděli základní zdravotní parametry. Bonusem je monitoring kvality spánku, který dokáže rozpoznat jednotlivé fáze.

Amazfit GTR 3 Pro recenze

Ženy potěší sledování menstruačního cyklu a informace o tom, v jaké fázi se právě nacházejí. Hodinky dokáží upozornit i na začátek ovulace, díky čemuž si uživatelky mohou v předstihu naplánovat aktivity. Nezaostávají ani ve sportu, v nabídce je více než 150 sportovních režimů. Základní sporty umí rozpoznat automaticky, ty zbylé jsme si museli zapnout manuálně. Potěšila nás vodotěsnost do 50 metrů (5 ATM). Bez obav jsme si s nimi mohli zaplavat.

Za zmínku stojí také výdrž baterie. Při běžném provozu se vyšplhá na 12 dní a v úsporném režimu hodinky není třeba nabíjet cca měsíc. Při aktivním GPS samozřejmě počítejte s o dost nižší výdrží. V tomto případě je maximum 35 hodin. Potěšil nás Always-On displej, přesné GPS, gyroskop, akcelerometr či kompatibilita s Androidem i systémem iOS.

Nevýhody produktu

Přestože hodinky nabízejí bohatý výběr ciferníků, ne všechny jsou přehledné a dobře čitelné. Některé ciferníky jsme nevyužívali, takže reálně je jich na výběr méně. Hodinky podporují hlasovou asistentku Alexu, avšak ta není dostupná v češtině. Pro její ovládání je nutná znalost alespoň základů angličtiny. Zklamalo nás, že ani tento výrobce nepřidal do hodinek NFC, s bezkontaktními platbami jsme se proto museli rozloučit. Navzdory zmíněným nedostatkům se nám hodinky dobře používaly. Design je unisex, proto se jim potěší ženy i muži.

Smart hodinky Amazfit GTR 3 Pro

Parametry

Úhlopříčka displeje1,45 palce
Typ displejeAMOLED
Rozlišení displeje480 x 480 px
Tvar displejekulatý
GPS a GLONASSano
Gyroskopano
Podpora NFCne
Slot pro SIMne
Krokoměrano
Výškoměrano
Gyroskopano
Akcelerometrano
Měření tepuano
Monitoring spánkuano
Kompasano
Přehrávač hudbyano
Vestavěný mikrofonano
Vestavěný reproduktorano
Integrované úložiště4 GB
Voděodolnostano (do 5 ATM)
Kapacita baterie450 mAh
Maximální výdrž30 dní
Hmotnost32 gramů

Zkušenosti s Amazfit GTR 3 Pro

Hodinky se těší oblibě díky dobrému poměru ceny a funkcí. Uživatelé ocenili rychlé nabíjení i mikrofon a reproduktor přímo v hodinkách, díky kterému lze provádět telefonické hovory. Plus dostaly za výdrž baterie, nízkou hmotnost, dobrý displej či pěkný design. Překáželo jim, že nepodporují NFC, a tedy s nimi bezkontaktně nezaplatíte, a nemají ani žádné externí aplikace. Zmínili také monitoring mnoha sportů, dobré ovládání či přesné měření dat. Minus dostali za absenci češtiny v hlasové navigaci i za malý výběr kvalitních ciferníků. Problémovým se stává také odpověď na zprávy přes hodinky, je nutné doinstalovat aplikaci Notify for smartwatchers. Někteří uživatelé se setkali s občasným odpojením se od mobilního telefonu.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Amazfit GTR 3 Pro
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Amazfit GTR 3 Pro jsou pěkně vypadající hodinky, které nabídnou uživatelům všechny potřebné funkce. Zamrzí však, že nemají NFC a k dispozici je jen málo použitelných ciferníků. Alternativou mohou být Samsung Galaxy Watch5. Tyto hodinky vypadají stejně elegantně díky kulatému ciferníku. Mají odolné safírové sklíčko displeje a zaplatíte s nimi i bezkontaktně. Hmotnost méně než 30 gramů z nich činí skvělého společníka, kterého není téměř cítit na ruce. Poohlédnout se můžete také po pěkných a poměrně levných smart hodinkách Niceboy Watch GTR. Mají kovové tělo a AMOLED displej. Největším benefitem je možnost volání přímo z hodinek či možnost ovládání hudby v mobilu. Pokud dáváte přednost hranatým ciferníkům, zkuste se podívat na Armodd Squarz 11 Pro. Hodinky i mobilní aplikace jsou kompletně v češtině. Do pozornosti vám dávám také hodinky Xiaomi Redmi Watch 2 Lite s integrovaným GPS a více než 100 sportovními aktivitami.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velmi dobře čitelný displej
Integrovaná paměť (4 GB)
Možnost telefonických hovorů
Více než 150 sportovních režimů
Slušná výdrž baterie

Negatíva

Absence bezkontaktních plateb
Málo zajímavých ciferníků

Velikost displeje: 1,45 palce ● Typ displeje: AMOLED ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ano ● Velikost úložiště: 4 GB ● Odolnost vůči vodě: do 5 ATM ● Kapacita baterie: 450 mAh ● Maximální výdrž baterie: 30 dní ● Hmotnost: 32 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)