Armodd Squarz 11 Pro smart hodinky – recenze

Inteligentní hodinky Armodd Squarz 11 Pro zaujmou méně náročné uživatele. Výrobce vsadil na velký a přehledný displej bez rámečků, který má 1,86 palce. Hodinky mají zabudovaný mikrofon i reproduktor a lze je přímo z nich telefonovat po spárování s mobilem. Zamrzí menší počet sportovních aktivit, je jich jen 11, což je oproti konkurenci málo. Nechybí možnost měřit si počet ujetých kroků, spálených kalorií, monitorovat si tep, saturaci kyslíku nebo krevní tlak. Plusem je jednoduché ovládání, mínusem zase absence NFC a GPS. Přestože jsou hodinky voděodolné, mají krytí jen IP67, plavat se s nimi tedy nedá. Největším lákadlem ke koupi je dobře nastavená cena.

Publikované: 13.12.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Armodd Squarz 11 Pro

Voděodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,86“, hmotnost 51 g, kapacita baterie 280 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky zaujmou velkým, 1,86palcovým displejem bez rámečků. Rozlišení 420 x 485 pixelů je dostatečně jemné pro pohodlné zobrazování notifikací či pohyb v menu. Díky dotyku a otočnému kolečku, které se nachází na boku, je ovládání snadné. Pouzdro je vyrobeno z hliníku, hodinky jsou díky tomu lehké, ale zároveň dostatečně odolné. Kdo má rád změnu, potěší ho, že je k dispozici až 500 různých ciferníků a možnost vytvořit si vlastní. Vyzdvihujeme, že hodinky zobrazují čas i po zhasnutí hlavního ciferníku.

Armodd Squarz 11 Pro recenze

Zabudový mikrofon a reproduktor umožňují pohodlné telefonování přímo ze zápěstí. Stačí si hodinky spárovat pomocí bluetooth s mobilním telefonem. Samozřejmostí jsou notifikace na SMS zprávy, e-maily či další upozornění z různých aplikací. Ty jsme si mohli přečíst na displeji a když jsme nepotřebovali urgetně odpovědět, po mobilu jsme nemuseli vůbec sahat. Notifikace lze vypnout, aby vás nic nerušilo během práce nebo odpočinku.

Za zajímavé doplňkové funkce považujeme hlasového asistenta, dálkové ovládání hudby z mobilu, možnost nalézt ztracený telefon či zobrazování předpovědi počasí. Hodinky změřili, kolik jsme denně ušli kroků, kolik jsme při tom spálili kalorií a monitorovali i náš tep, krevní tlak, saturaci kyslíku či zaznamenávali EKG. Dámám dokážou diskrétně zobrazit stav menstruačního cyklu.

Nevýhody produktu

Hodinky mají voděodolnost s krytím IP67, neublíží jim tedy déšť či občasný kontakt s menším množstvím vody. Zaplavat jsme si s nimi bohužel nemohli. Plavce rozhodně nepotěší. Přestože výrobce deklaruje NFC, bezkontaktní platby nejsou možné. Vzhledem k ceně hodinek jsme podporu NFC neočekávali, protože ani některé dražší modely bezkontaktní platby nepodporují.

Hodinkám chybí i GPS a jejich mínusem je, že menu není kompletně v češtině. To se však může změnit některou aktualizací. Dostupné není interní úložsko, oblíbené skladby je možné si pouštět jen po spárování s mobilem. Sportovně založené uživatele nepotěší ani počet sportovních režimů, je jich jen 11, což je oproti konkurenci málo. Tyto smart hodinky zvládnou zaznamenat chůzi, běh, cyklistiku, švihadlo, badminton, basketbal, fotbal, běh na pásu, jógu, volný pohyb nebo posilovnu a eliptický trenažér. Data se pak ukládají do mobilní aplikace.

Dámské smart hodinky Armodd Squarz 11 Pro

Parametry

Úhlopříčka displeje1,86 palce
Typ displejeIPS LCD
Tvar displejehranatý
Rozlišení displeje420 x 485 px
Slot pro SIMne
NFCne
GPSne
Barometrne
Krokoměrano
Výškoměrne
Snímač tepuano
Budík a připomínkyano
Vestavěný mikrofonano
Zabudovaný reproduktorano
VoděodolnostIP67
Vyměnitelný řemínekano
Kapacita baterie280 mAh
Hmotnost51 gramů

Zkušenosti s Armodd Squarz 11 Pro

Zákazníci, kteří vlastní tyto hodinky, uvedli, že se jedná o kvalitu za rozumnou cenu. Vyzdvihli krásné zpracování, nízkou hmotnost, bezdrátové nabíjení i dlouhou výdrž baterie. Vadilo jim chybějící NFC, platby přes hodinky nejsou možné. Ocenili nabízené funkce, snadné ovládání, ale minusem je, že displej je trochu citlivý na dotek a občas se stane, že ciferník se nedopatřením změní. Plusem je přehledná mobilní aplikace, dobře čitelný displej, záporem zase to, že k dispozici je méně sportovních aktivit oproti konkurenci. Mnozí označili hodinky za spolehlivé a líbí se jim dostatečně velký a přehledný displej bez rámečků. Kritika padla na menu, protože hlavní je sice v češtině, ale zbytek je v angličtině.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Armodd Squarz 11 Pro
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Armodd Squarz 11 Pro jsou kompletně v češtině, týká se to menu hodinek, jakož i mobilní aplikace. Dobře nastavená cena se odrazila na chybějících funkcích. Není zde GPS ani NFC a k dispozici je jen 11 sportovních režimů. Více než 100 pohybových aktivit nabízí Huawei Watch GT3, které se navíc pyšní funkcí „zpět“, ta vás dokáže vrátit po původní trase do výchozího bodu. Ani v neznámém terénu se vám tak nestane, že byste zabloudili. Až 150 sportovních režimů nabízejí Amazfit GTS 4 a také Amazfit GTR 3 Pro. V případě, že nejste sportovně založení a záleží vám na jiných funkcích, můžete sáhnout po Fitbit Versa 2. Jedná se o povedené hodinky s přesným měřením spánku a podporou bezkontaktních plateb. Velmi levnou alternativou jsou pak iGET FIT F20. Hodí se nenáročným uživatelům, kterým jde hlavně o zobrazování notifikací z mobilu a doplňkové funkce v podobě snímače tepu či krokoměru.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velký a přehledný displej
Možnost volat ze zápěstí
500 různých ciferníků
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Bez podpory NFC a GPS
Absence interní paměti
Málo sportovních režimů

Velikost displeje: 1,86 palce ● Typ displeje: IPS LCD ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ne ● Vibrace: ano ● Voděodolnost: IP67 ● Kapacita baterie: 280 mAh ● Výdrž baterie: 7 dní ● Hmotnost: 51 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(74.8%)