iRobot Roomba s9+ robotický vysavač s mopem – recenze

iRobot Roomba s9+ je robotický vysavač s mopem s automatickým vyprazdňováním. Doba nabíjení je stejná jako výdrž baterie – 120 min. Vysavač disponuje 3D senzorem, orientace v prostoru je nadprůměrná. K ovládání slouží aplikace iRobot Home, ve které lze nastavit neviditelné zdi i zakázané zóny.

Publikované: 26.11.2021
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

iRobot Roomba s9+

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 185 m², výdrž baterie 120 min., doba nabíjení 120 min., kapacita nádržky na prach a vodu 550 ml, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 60 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Model iRobot Roomba s9+ je robotický vysavač s mopem, který je vhodný pro opravdu náročné spotřebitele, což potvrzuje i jeho vysoká pořizovací cena. Jedná se o model s automatickým vyprazdňováním, vcelku dlouhou dobou provozu, vysokou kvalitou zpracování a šikovnými funkcemi.

Automatický od hlavy k patě

iRobot Roomba s9+ patří stejně jako vítěz našeho testu, a sice model Xiaomi Roidmi Eve Plus, k robotickým vysavačům s automatickým vyprazdňováním. Nabíjecí stanice Clean Base, která plní i funkci zásobníku pro automatické vyprazdňování nádržky, má kapacitu, která je dostatečná na 60 vyprázdnění vysavače. Dobu nabíjení, která se pohybuje kolem 120 min., hodnotíme pozitivně. Automatický návrat do stanice při vybití baterie je samozřejmostí. Výdrž baterie 120 min. na jedno nabití se může jevit jako podprůměrná, jelikož podobnou výdrž mají i podstatně levnější modely Symbo xBot 5 Pro a Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Tento vysavač je ovšem několikrát výkonnější, což má dopad i na dobu provozu.

iRobot Roomba s9+ recenze

Vysavač Roomba s9+ je z hlediska efektivity vysávání skutečně nadstandardním modelem, který si poradí se zaschlými nečistotami, hrubou špínou i zvířecími chlupy. Na jeho spodní straně se nacházejí 2 kartáče s gumovými štětinami, které jsou „imunní“ vůči namotávání vlasů či chlupů. První z nich slouží k uvolnění nečistot a druhý k jejich nasátí do spotřebiče.

Preciznost, výborná navigace a pokročilé funkce

Tento model má na rozdíl od všech robotických mopů na podlahu v našem testu tvar písmene D. Díky tomu si lépe poradí s rohy a liniemi v blízkosti zdí a nábytku. K preciznímu úklidu na těchto hůře dostupných místech přispívá přídavný rohový kartáč se speciálním sklonem štětin. Mokré smývání pevných povrchů zajišťuje chytrá technologie Imprint Link.

Orientace v prostoru je na vysoké úrovni. Vysavač je vybavený 3D senzorem, který skenuje prostor pod ním. Rozpoznávání právě čištěného povrchu je automatické, což znamená, že nemůže dojít k nechtěnému umývání koberců. Při vysávání koberců spotřebič zároveň automaticky zvýší svůj sací výkon. Za zmínku stojí také senzor Dirt Detect. Slouží k detekci nadměrně znečištěných míst, kterým se budou kartáče vysavače věnovat intenzivněji.

Robotický vysavač iRobot Roomba s9+

Roomba s9+ má schopnosť mapovania priestoru a mapy je doň možné pohodlne uložiť. Na jeho ovládanie slúži aplikácia iRobot Home, v ktorej okrem iného nastavíte neviditeľné steny či zakázané zóny. Vysávač cez ňu môžete zapnúť a vypnúť, nájdete v nej štatistiky, históriu, možnosť spätnej kontroly prejdenej trasy a nastavenia smart notifikácií. Pozitívnym faktom je, že výrobca aplikáciu priebežne aktualizuje, preto sa môžete tešiť na nové funkcie. Milovníkov tých najpokročilejších technológií poteší informácia, že Roomba s9+ podporuje rovnako ako modely Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a Roborock S5 Max hlasových asistentov Alexa a Google Assistant.

Zkušenosti s iRobot Roomba s9+

Vzhľadom na vysokú obstarávaciu cenu je prirodzené, že spotrebitelia od vysávača iRobot Roomba s9+ očakávajú nadpriemerný výkon. Pomyselnú prísnosť je preto cítiť aj v ich recenziách. Užívatelia si nevedia vynachváliť vysokú efektivitu vysávania aj zmývania, rýchle zmapovanie okolia, výdrž batérie a spoľahlivú orientáciu v priestore. Za negatíva označujú drobnosti, ako je vyššia hlučnosť, občasná „zmätenosť“ pri hľadaní nabíjacej stanice či komplikovanejšie ovládanie cez aplikáciu. Často skloňovaním negatívom je aj vysoká obstarávacia cena, ktorú však spotrebitelia pokladajú za primeranú výkonu a funkciám.

Recenze a zkušenosti s robotickým vysavačem s mopem iRobot Roomba s9+
Zdroj: Heureka.cz

Robotický vysavač s mopem iRobot Roomba s9+ recenze

iRobot Roomba s9+ aplikace

iRobot Roomba s9+ aplikace mapy

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nadstandardní výkon a efektivita čištění
Nejpokročilejší funkce
Automatické vyprazdňování nádržky na nečistoty

Negatíva

Vysoká cena
V porovnání s jinými modely kratší doba provozu

Max. doba provozu = 120 min. ● Kapacita baterie = mAh ● Doba nabíjení = 120 min. ● Max. pokrytá plocha = 185 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 550 ml ● Výška vysavače = 9,3 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 60 dB ● Hmotnost = 8,1 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)