Staub Cocotte litinový hrnec – recenze

Ikonická modelová řada litinových hrnců Staub Cocotte patří k nejlepším na trhu. Jedná se o výrobek renomovaného výrobce. Hrnec má velký objem o velkém průměru a vhodný je i pro vícečlenné domácnosti. Materiál je extrémně odolný a lze jej používat i k pečení v troubě. Povrch hrnce je smaltován a odolává korozi.

Publikované: 11.10.2022
Aktualizované: 23.10.2023
Obsah článku:

Staub Cocotte

Litinový hrnec se smaltovaným povrchem, objem 6,7 litru, průměr dna 28 cm, vhodný na pečení v troubě, do myčky, dodáván je s poklicí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Litinový hrnec na pečení i indukční sporák

Unikátní konstrukce litinového hrnce Staub z něj činí vskutku skvělého pomocníka v kuchyni. Příprava pokrmů na kvalitní litine je velmi komfortní. Hrnec Staub má velký objem až 6,7 litru a průměr 28 cm. Vhodný je tak pro vaření polévek, dušení masa na šťávě nebo pečení v troubě. Hrnec odolá teplotám až do 250 °C. Speciálně strukturovaná poklice s hroty je ideální pro dušení – udržuje šťávy a vůni v hrnci, čímž je zachovávána skutečná kvalita surovin. Kondenzování vody na poklici je 9násobně efektivnější a zajišťuje nejen lepší šťavnatost pokrmů, ale také optimální cirkulaci vzduchu. Smaltovaný povrch snižuje přilnavost.

Hrnec je vhodné před prvním použitím zahřát na 5 minut s rostlinným olejem a až následně používat. Nikdy litinový hrnec Staub neohřívejte na ohni prázdný. Může dojít k poškození povrchové struktury. Při delším nepoužívání potřete stěny a dno přírodním olejem. Mytí v myčce nádobí je možné, ale hrozí riziko ztráty barevné stálosti.

Staub Cocotte recenze

Vysoká cena za vysokou kvalitu

Hrnec je odléván za pomoci hliníkové formy, přičemž základní konstrukce je ze surové litiny (tavenina surového železa a koksu). Hrnce Staub Cocotte jsou následně tvarované, obrušované a pokrývané ocelovým pískem a smaltem. Hrnec je z vnitřní strany pokryt smaltovanou vrstvou a z vnější strany barevným nátěrem. Potom je vypalován při teplotě až 800 °C. Právě díky těmto procesům je litinový hrnec tak odolný a trvanlivý. Nádoba velmi dobře uchovává teplo a specifikem je také efektivní tepelná vodivost, což je zárukou toho, že nádobí lze používat na plynových i indukčních sporácích.

Zkušenosti se Staub Cocotte

Mezi zákazníky jsou hrnce Staub velmi oblíbené. Francouzský renomovaný výrobce nabízí v daném segmentu řemeslnou kvalitu, což se odráží také na vysoké ceně. Staub Cocotte je ideální pro vaření, dušení, pečení či pomalé vaření pokrmů. Hrnec disponuje extrémní odolností. I proto je vhodný do trouby. Díky unikátní poklici skvěle izoluje teplo a kondenzuje vlhkost, pokrmy jsou tak násobně šťavnatější.

Podstatnou výhodou je možnost používat nádobí na indukční desce, plynovém sporáku nebo v elektrické či plynové troubě – odolá teplotě až 250 °C. Rukojeti jsou také z litiny a nejsou tepelně izolovány. Nádobí výrobce doporučuje mýt ručně, ale problémem není ani myčka nádobí.

Staub Cocotte barvy

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velký objem hrnce
Odolný a trvanlivý materiál
Pohodlná příprava pokrmů

Negatíva

Vyšší cena

Typ: litinový hrnec / smaltovaný povrch ● Objem: 6,7 l ● Průměr dna: 28 cm ● Pečení v troubě: ano ● Hmotnost: 7,1 kg ● Poklice: ano ● Rukojeti: litina ● Vaření na indukci: ano ● Mytí v myčce nádobí: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)