Rowenta BU2620F0 olejový radiátor – recenze

Rowenta v tomto segmentu nepatří mezi typické výrobce, ale samotný olejový radiátor za konkurencí nezaostává. Disponuje adekvátním výkonem. Výrobce uvádí, že ohřívač je vhodný pro výměru do 25 m2. Jedná se o přenosný ohřívač na kolečkách. Oproti podobným modelům zaujme kvalitním zpracováním a masivnějším vzhledem.

Publikované: 18.10.2022
Aktualizované: 27.03.2024
Obsah článku:

Rowenta BU2620F0

Příkon 2 000 W, 9 žeber, regulace výkonu, ochrana proti přehřátí, termostat, automatické vypnutí při převrhnutí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Dostatečně výkonný a tichý

Výkonný ohřívač disponuje výkonem 2 000 W. Kromě toho nabízí ještě další tři stupně výkonu, a to včetně úsporného ECO režimu. Rowenta také díky kvalitním materiálům garantuje maximálně tichý chod olejového radiátoru. Podobně jako jiné olejové radiátory i tento model kombinuje konvekční a sálavé teplo díky olejové náplni. Efektivita ohřevu je tak velmi dobrá a teplo se dobře šíří. Pomalejší je jen samotný náběh ohřevu.

Rowenta BU2620FO recenze

Konstrukce se skládá z 9 žeber. Olejový radiátor patří mezi volně stojící. Není uzpůsoben pro montáž na stěnu, proto se takové řešení nedoporučuje. Ideální je používat jej jako doplňkové topení ve větších místnostech nebo v menších prostorách jako plnohodnotný ohřívač. Radiátor disponuje ochranou proti přehřívání a převrácení.

Ovládání olejového radiátoru

Zařízení je velmi intuitivní a ovládací prvky velmi srozumitelné. Termostat i regulace výkonu se ovládají za pomoci otočných mechanických regulátorů. Horní otočný regulátor slouží k nastavení teploty. Konkrétní teplotu však nelze nastavit, protože zařízení nemá displej ani digitální termostat. Regulujete tak jen přibližné nastavení maximální a minimální teploty. Níže se nachází regulace výkonu se čtyřmi polohami – vypnuto, ECO, 1 a 2. O provozu vás informuje velká červená kontrolka s LED diodou.

Zkušenosti s Rowenta BU2620FO

Reference zákazníků jsou většinou velmi pozitivní. Přestože na základě průzkumu trhu a dané parametry olejového radiátoru Rowenta jde o dražší model v poměru ceny a výkonu. Výkonnější je například olejový radiátor Sencor SOH 6111BK, který dokonce disponuje praktickým LED displejem a digitálním termostatem. Radiátor Rowenta však plní svůj účel a prostor zahřeje. Nástup ohřevu by podle některých spotřebitelů mohl být rychlejší. Celkový výkon je dostačující a ideální do místností o výměře maximálně 25 m2 nebo jako doplňkový zdroj tepla. Spotřebiteli těší kompaktnost ohřívače a jeho skladnost. Praktický je odkládací prostor pro dlouhý napájecí kabel až 1,8 metru.

Recenze a zkušenosti s olejovým radiátorem Rowenta BU2620FO
Zdroj: Heureka.cz

Vyšší kvalitu signalizuje také kvalitní zpracování a masivní kov. Rowenta BU2620FO není vybavena časovačem ani digitálním termostatem. Ovládání je jednoduché a srozumitelné za pomoci otočných regulátorů. Pro snazší manipulaci se v horní části nachází rukojeť pro snadnější přenášení.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostatečný výkon
Kvalitní provedení
Dlouhý napájecí kabel

Negatíva

Pomalejší ohřev
Vyšší cena

Konstrukce: na podlahu ● Příkon: 2 000 W ● Počet žeber: 9 ● Regulace výkonu: 3 stupně ● Termostat: ano ● Funkce: ECO režim / ochrana proti přehřátí ● Rozměry (VxŠxH): 67,2 x 48 x 14,2 cm ● Hmotnost: 10,2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.4%)