BWT Vida filtrační konvice – recenze

Nízká pořizovací cena filtrační konvice BWT není jedinou výhodou. Plusem jsou také pozitivní zkušenosti zákazníků a kompaktní rozměry. Model má objem 2,6 litru a vejde se do lednice. Objem přefiltrované vody je 1,4 litru. Zpracování navzdory nízké ceně působí solidně. Výdrž filtrační vložky je 120 litrů. Indikátor výměny filtru je jen mechanický. Efektivita filtrace je podle zkušeností dostatečná.

Publikované: 14.01.2022
Aktualizované: 11.04.2022
Obsah článku:

BWT Vida

Plastová filtrační konvice s celkovým objemem 2,6 l a objemem přefiltrované vody 21,4 l, mechanický indikátor výměny filtru.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Levná filtrační konvice BWT Vida je velmi zajímavým modelem. Důvodem však není jen nízká cena, ale také slušný objem 2,6 litru. Velikost takovéto filtrační konvice je optimální a bez problémů konvici vložíte i do lednice. BWT konvice je zajímavá i specifickým filtračním mechanismem s hořčíkovým mineralizérem.

Vejde se do dveří chladničky

BWT Vida patří k průměrně velkým filtračním konvicím o celkovém objemu 2,6 litru. Objem přefiltrované vody je 1,4 litru, což je srovnatelné s dražší a větší filtrační konvicí Brita Marella XL Memo, u níž je však objem nádoby na přefiltrovanou vodu až 2 litry. Filtrační konvice BWT je velmi skladná a díky štíhlému tvaru se vejde i do dveří ledniceNádoba je z plastu, výrobce neuvádí, zda se jedná o BPA free plast. Nepůsobí však nekvalitně.

BWT Vida recenze

Filtr s hořčíkovým mineralizérem

Hlavní roli při filtrování hraje vyměnitelný filtr s hořčíkovým mineralizérem. Voda, která přes filtr prochází, je kromě pročištění a zbavení kontaminantů obohacena o minerál hořčík. Voda chutná lépe a je zbavena chlórového zápachu. Filtr má výdrž zhruba 120 litrů vody, resp. 4 týdny. Slabinou je snad jen válečkový mechanický indikátor výměny filtru, který je tak trochu zastaralý (existuje také verze s elektronickým filtrem, ta je o pár eur dražší). Náhradní filtry jsou poměrně dostupné a cenově příznivé.

Zkušenosti s BWT Vida

Zákazníky těší především nízká cena. Za nás je jistě plusem i obohacování vody skrze magneziový filtr. Voda je podle zákazníků znatelně chutnější a voda není cítit chlórem. Voda je také změkčená a vhodná k použití v jiných spotřebičích. Výrobce uvádí, že lze obě nádoby mýt v myčce nádobí. BWT Vida je velmi rozumná volba, a navíc za výhodnou cenu.

Recenze a zkušenosti s filtrační konvicí BWT Vida
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s filtrační konvicí BWT Vida na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduché používání
Nízká pořizovací cena
Cena náhradních filtrů

Negatíva

Pouze mechanický indikátor

Celkový objem nádoby: 2,6 l ● Objem přefiltrované vody: 1,4 l ● Indikátor výměny filtru: ano/mechanický ● Materiál: plast

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)