Mercusys MW300RE WiFi zesilovač – recenze

Zesilovač bezdrátového připojení eliminuje problém s mrtvými body posilováním a rozšiřováním signálu pocházejícího z routeru. Jako každý jiný zesilovač i tento snižuje rušení signálu, aby zajistil spolehlivé pokrytí WiFi v celé domácnosti. K tomu slouží zejména technologie MIMO, která vylepšuje rychlost bezdrátového připojení i v době, kdy je do sítě připojeno více uživatelů současně.

Publikované: 20.12.2022
Aktualizované: 06.06.2023
Obsah článku:

Mercusys MW300RE

Jednopásmový WiFi zesilovač s rychlostí přenosu dat 300 Mb/s, WiFi standardy 802.11 b/g/n

Prohlédnout nejlepší nabídku

Průměrná rychlost a nenápadný design

Tak jako jednoduchý model Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro, i společnost Mercusys přišla s produktem, který podporuje výhradně standardy 802.11 b/g/n. Stejně tak disponuje i jedním frekvenčním pásmem 2,4 GHz dosahujícím rychlosti 300 Mb/s, což není převratné, avšak do běžné, nenáročné domácnosti naprosto dostačující. Zařízení má 2 externí antény, které zajišťují stabilní bezdrátové připojení v každém koutě domácnosti, zatímco miniaturní rozměry nenápadného modelu umožňují jakékoli umístění do elektrické zásuvky, aniž by působil „vyzývavě“. Opravdu správné umístění pomůže nalézt vícebarevná LED dioda.

Mercusys MW300RE recenze

Jednoduchá instalace, ale bezpečná síť

Výrobce myslel také na zjednodušení konfigurace WiFi zesilovače s routerem, a proto tato funkce přischla jednomu tlačítku WPS, díky kterému proběhne načtení WiFi sítě během několika vteřin. Po spárování dvou zařízení můžete zesilovač odpojit a přemístit jej podle potřeby, aniž byste museli instalaci znovu opakovat. Co se týče bezpečnosti, zařízení funguje na bázi šifrování WPA-PSK a WPA2-PSK, které vyžaduje pro zpřístupnění sítě zápis hesla.

Zkušenosti s Mercusys MW300RE

Zařízení poskytuje dlouhý dosah s kvalitním pokrytím signálu, a to i v rodinném domě přes betonovou armaturu a dvě stěny. Malý, chytrý, cenově výhodný produkt znatelně rozšíří síť a dostupnými funkcemi si získá nejednoho spotřebitele. Pozor však na nastavení, která nejsou tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. I přes dobrý výkon se může stát, že chod nebude vždy stoprocentní a signál bude někdy nekonzistentní. Mnohé závisí na výchozím signálu, čili signálu přicházejícího z WiFi routeru.

Recenze a zkušenosti s WiFi zesilovačem Mercusys MW300RE
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Automatická instalace přes WPS
Pokryje celý byt
Poměr cena/výkon

Negatíva

V nastavení nelze změnit sílu vysílání
Někdy vypadává signál sítě

Frekvenční pásma: 2,4 GHz ● Rychlost přenosu dat: 300 Mb/s ● WiFi standardy: 802.11 b/g/n ● Zabezpečení: WPA-PSK, WPA2-PSK ● Antény: 2 externí ● LAN port: neuvedeno ● LED indikátory: ano ● Další funkce: technologie MIMO ● Způsob instalace: tlačítko WPS ● Spotřeba: 4,3 W ● Rozměry: 101 x 75 x 39 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)