Garmin Venu 2S smart hodinky – recenze

Chytré hodinky Garmin Venu 2S s integrovanou GPS disponují dotykovým AMOLED displejem. Hodinky jsou odolné do 5 ATM, přestože s nimi lze plavat, z hlediska měření této sportovní aktivity nejsou ideální volbou. Potěší více než 20 sportovních aktivit, měří pulz, zaznamenávají kroky i teplotu.

Publikované: 22.11.2021
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Garmin Venu 2S

Voděodolné hodinky (do 50 m), výdrž baterie 10 dní, GPS, WiFi, bluetooth, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Chytré hodinky s integrovanou GPS a podporou bezkontaktních plateb NFC. Garmin VENU 2S patří k elegantním smart hodinkám, které na první pohled zaujmou velmi kvalitním AMOLED displejem, jenž poskytuje vysoké rozlišení 360 × 360 px a kvalitní barvy. Pouzdro je z tvrzeného polymeru. Hodinky nejsou vhodné na plavání.

Kvalitní displej a smart funkce

Ve srovnání s další konkurencí vynikají tyto smart hodinky dotykovým AMOLED displejem, dokonce s podporou funkce Always-on (displej je neustále aktivní). Snižuje se tím však výdrž baterie. Ta se v případě standardního smart režimu pohybuje na úrovni deseti dní, při zapnuté GPS pouze kolem 19 hodin. Povrch displeje je chráněný tvrzeným sklem Gorilla Glass. Řemínek je ze silikonu. Garmin si potrpí na vysokou přesnost GPS modulu, což potvrzují i ​​zkušenosti zákazníků. Mapy však nejsou integrované přímo v zařízení, proto nečekejte jejich zobrazení jako u dražších modelů.

Garmin Venu 2S recenze

Smart hodinky však mají vnitřní úložiště, a při běhu si tak s sebou nemusíte brát mobil. Stačí vám bezdrátová sluchátka s technologií Bluetooth. Kapacita je zhruba na 600 až 650 skladeb. Hodinky disponují bezdrátovým připojením WiFi. Mezi skvělé funkce určitě patří také NFC – Garmin Pay. Rovněž můžete přijímat nebo odmítat hovory a číst si smart notifikace z aplikací – Instagram, Facebook, Gmail, Skype a jiné. Mají také automatický kalendář, stopky a můžete monitorovat i kvalitu spánku.

Na sport se nezapomnělo

S hodinkami můžete jít i do bazénu, měření sportovních výkonů při plavání však není tak přesné (nepřesné údaje vzdálenosti, ztráta GPS) jako u konkurentů a rovněž nejsou stavěné k potápění. Určitě vás potěší přesně naměřené údaje díky krokoměru, akcelerometru, teploměru, výškoměru nebo snímači pulzu. Pokud vás zajímá saturace kyslíkem, můžete si změřit i ji. Při turistice se může hodit také barometr. Můžete si nastavit budík (vibrování) nebo spustit stopky. Pokud se však chcete věnovat konkrétní sportovní aktivitě, na výběr máte samostatné sportovní režimy.

Inteligentní hodinky Garmin Venu 2S

Kromě outdoorových sportovních režimů (běh, chůze, cyklistika, turistika či netradičně golf) můžete využít režim vlastního tréninku nebo fitness i s virtuálním trenérem, kdy máte k dispozici i animovaná cvičení. Hodinky samy detekují začátek aktivity. Dokonce vás upozorní na úroveň regenerace těla po tréninku. Mezi aktivitami se nachází také jóga a lyžování, po připojení k aplikaci Connect IQ si můžete stáhnout další. Své výsledky z tréninků můžete synchronizovat i přes aplikaci Strava.

Zkušenosti a recenze

Jedná se o velmi oblíbený model se spoustou praktických funkcí. Model VENU 2S zaujme kvalitním AMOLED displejem a lepší výdrží baterie. Hodinky jsou velmi elegantní. Topografické mapy sice nejsou dostupné, nicméně velkým plusem je podpora NFC a mnoho sportovních režimů. Nechybí dokonce ani virtuální trenér a animovaná cvičení.

Recenze a zkušenosti s hodinkami Garmin Venu 2S
Zdroj: Heureka.cz

Garmin Venu 2S Spotify

Garmin Venu 2S sporty

Garmin Venu 2S spánek

Smart hodinky Garmin Venu 2S

Inteligentní hodinky Garmin Venu 2S

Garmin Venu 2S hudba

Garmin Venu 2S Garmin Pay

Garmin Venu 2S funkce

Garmin Venu 2S senzor

Garmin Venu 2S barvy

Garmin Venu 2S cvičení

Garmin Venu 2S balení

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Grafika displeje
Řada měřených hodnot a přesnost GPS
Elegantní design

Negatíva

Vyšší cena

Výdrž baterie: 10 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 5 ATM / 50 m ● Úhlopříčka displeje: 1,1″ ● Rozlišení displeje: 360 × 360 px / AMOLED ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ano ● Velikost pouzdra: 40 mm ● Hmotnost: 38 g ● Materiál: tvrzený polymer + PVD úprava + silikon


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(78.2%)