Rowenta CV8722 fén na vlasy – recenze

Cenově dostupný vysoušeč vlasů z produkce renomovaného výrobce. Fén na vlasy disponuje vysokým výkonem a je dodáván s několika nástavci včetně difuzéru či koncentrátoru. Díky výkonnému motoru a možnosti nastavení můžete regulovat intenzitu foukaného vzduchu. Samostatně lze aktivovat i funkci studeného vzduchu.

Publikované: 01.03.2022
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Rowenta CV8722

Domácí fén na vlasy s výkonem 2 200 W, difuzérem a ionizátorem, teplotu a rychlost lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výrobce rozhodně nešetřil na výkonu. Přestože patří do střední cenové třídy, výkonem se klidně vyrovná i profesionálním modelům. Příkon AC elektromotoru je 2 200 W a výrobce uvádí, že rychlost vzduchu je až 120 km/h. Sušení je rychlé a bezproblémové. Můžete si nastavit dva rychlostní a také tři teplotní stupně. Vlasy si zachovají pevnost a elasticitu i díky ionizační funkci.

Rowenta CV8722 recenze

Difuzér i další nástavce

Podmínkou mnoha zákazníků je přítomnost difuzéru, jejž využijí především lidé, kteří chtějí vlasům dodat požadovaný objem – vlnité či kudrnaté. Naopak pokud chcete účes tvarovat, styling můžete realizovat za pomoci pouze 8mm nástavce – koncentrátoru. Ke tvarování účesu můžete využít také samostatné tlačítko pro studený vzduch. Na zadní straně se nachází odnímatelná mřížka, přes kterou můžete fén čistit. Fén je podle nás poněkud větší a méně kompaktní. Rukojeť není ergonomická. Kabel je dlouhý 1,8 metru.

Zkušenosti s Rowenta CV8722

Rowenta je z našeho pohledu velmi podobná fénu na vlasy Remington D5219. Stejně tak disponuje skvělým výkonem a nechybí ani difuzér či koncentrátor. Nevýhodou Rowenty jsou možná trochu větší rozměry a vyšší hmotnost. Celkově však při sušení vlasů nezklame. Je za výhodnou cenu, nechybí ani generátor iontů. Spotřebitelé si stěžují na vyšší hladinu hluku, který motor produkuje. Ergonomie je vzhledem k vyšší hmotnosti hodnocena rozpačitě. Ovládací prvky jsou dobře umístěné. Disponuje všemi funkcemi, které je nutné mít, stejně jako profesionální fén na vlasy Valera SXJ 7500 RC, jehož kvalita zpracování je vyšší, nicméně v poměru ceny a výkonu jde v případě Rowenty o velmi rozumnou volbu.

Recenze a zkušenosti s fénem na vlasy Rowenta CV8722
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s fénem na vlasy Rowenta CV8722 na Mall
Zdroj: Mall.sk

Recenze a zkušenosti s fénem na vlasy Rowenta CV8722 na Alze
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Difuzér i koncentrátor v balení
Dostatečný výkon – rychlé sušení

Negatíva

Horší ergonomie – vyšší hmotnost
Větší hlučnost

Příkon: 2 200 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ano ● Ionizátor: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83%)