NumAxes Canicalm IKI Voice elektrický obojek pro psa – recenze

Elektrický obojek NumAxes Canicalm IKI Voice je obojek proti štěkání. Je určen primárně psům menších nebo středních plemen. Řemínek lze nastavit od 17 do 55 cm. Pokud hledáte elektrický obojek pro učení povelů, nejen pro odnaučení nežádoucího štěkání, tento model pro vás vhodný nebude.

Publikované: 12.12.2022
Aktualizované: 01.06.2023
Obsah článku:

NumAxes Canicalm IKI Voice

Elektrický obojek pro malé a střední psy se zvukovou a vibrační korekcí, obvod krku 17 až 55 cm, výdrž baterie 30 dní

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jak funguje?

Obojek detekuje štěkání psa pomocí vibračního senzoru. Když pes zaštěká, okamžitě se díky vytvořeným vibracím pustí varovný zvukový signál. Pokud pes nepřestane a štěkání se opakuje, obojek vyšle další signál, avšak již nepříjemnější, vibrační. Potom opět následují zvukové signály. Překvapením je možnost nastavení hlasového povelu. Celkově máte na výběr 3 režimy činnosti. Obojek reaguje výhradně jen na štěkot psa, který ho má na krku, takže je vyloučeno, aby byl uveden do chodu štěkotem cizího psa.

NumAxes Canicalm IKI Voice recenze

Kvalita provedení

Výrobci si dali záležet i na designu. Obojek se vyrábí ve dvou barevných modifikacích, a to v modré a tmavě šedé. Co se týče kvality provedení a materiálu, zklamáním je voděodolnost. Obojek je vhodný jen do jemného deště a není vodotěsný, což však v případě bytových psů nebude příliš velký problém. Zmíníme ještě baterii, ta při každodenním provozu vydrží kolem 30 dnů.

Model Pulse

Okrem modelu Voice stojí za zmienku aj obojok NumAxes Canicalm IKI Pulse. Jeho výhodou je, že má vstavaný akumulátor a je vodotesný. Okrem toho je výkonnejší a ponúka navyše 10 stupňov citlivosti obojku. Ďalším rozdielom je určenie podľa veľkosti psa. Model Pulse je vhodný pre stredné a väčšie plemená, remienok môžete nastaviť na obvod max. 64 cm.

Skoncujte s nechtěným štěkáním

Cílem korekce není odnaučit psa štěkat úplně, ale jen zabránit nechtěnému štěkání v domácnosti, při kontaktu s jinými psy nebo na určité osoby. Při nasazení i odebrání je vhodné na obojek upozornit, aby se pes naučil ovládat nežádoucí štěkot i když obojek nemá. Mějte však na mysli, že tento obojek je určen hlavně pro malá a střední plemena psů, která bydlí v bytě. Odnaučit štěkat velká plemena zvládne jen klasický elektrický obojek.

Elektrický obojek NumAxes Canicalm IKI Voice

Zkušenosti s NumAxes Canicalm IKI Voice

Elektrické obojky z řady NumAxes Canicalm IKI Voice nebo Pulse jsou zajímavou volbou pro všechny pejskaře, kteří mají své čtyřnohé mazlíčky v domě nebo v bytě. Funkčnost závisí hlavně na plemeni a výchově. Pokud nechcete sahat hned po elektrických obojcích, může být tento skvělou volbou. Za výhodu považujeme digitální záznam hlasu, díky kterému se může pes naučit lépe vás poslouchat i bez obojku. Co se týče ceny, vzhledem k funkcím by mohla být nižší.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Záznam hlasu
Jemnější zacházení než u elektrického obojku

Negatíva

Vyšší cena
Jen proti štěkání

Typ korekce: zvuková, vibrační ● Určení: malé a střední psy ● Voděodolnost: ne ● Materiál: nylonový řemen, PVC ● Obvod krku: od 17 do 55 cm ● Max. výdrž baterie: v režimu zapnutí – 30 dní


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)