Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me kávovar na kapsle – recenze

Kávovar na kapsle s rychlým ohřevem a výkonným tlakovým čerpadlem (15 barů) dokáže připravit širokou škálu nápojů, a to i díky kompatibilitě s kapslemi od jiných výrobců. Kávovar má kompaktní rozměry. Výhodou je rychlost přípravy a možnost regulace množství vody. Nastavit si můžete také výšku podstavce, a to ve 3 úrovních. Kávovar přenáší o něco více vibrací, ale podstatná je především chuť kávy. Objem nádržky na vodu je 800 ml.

Publikované: 29.10.2021
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Kávovar na kapsle Nescafé Dolce Gusto s parním tlakem 15 barů a 800ml nádržkou na vodu, bez kontejneru na použité kapsle.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stovkami zákazníků ověřený automatický kapslový kávovar s perfektním renomé. Kávovar Dolce Gusto je již na první pohled inovativním přístrojem, který zapadá do konceptu moderních kuchyní. Má velmi kompaktní rozměry a v našem testu se nachází právě díky pozitivním referencím, ale rovněž chuti kávy, kterou si zákazníci pochvalují.

Horké i studené nápoje

Velkou výhodou kávovarů Dolce Gusto je, že jsou kompatibilní s velkým počtem kapslí od různých výrobců. Primárně se však jedná o kapsle od společnosti Nescafé. Na výběr máte z desítek nápojů – od cappuccina, espressa přes latté macchiato až po ledový čaj. Jednou z výhod je, že vám kávovar umožňuje si vybrat, zda chcete dávkovat studenou, nebo horkou vodu. Stačí umístit páčku do správné polohy. Můžete si tak dopřát i osvěžující nápoje. Espresso připraví kapslový kávovar do 30 sekund a za zhruba minutu je kávovar s příkonem 1 500 W připravený k používání. V případě nečinnosti se kávovar automaticky vypne. Odnímatelná nádoba má objem přibližně 0,8 litru.

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me recenze

Jednoduchšie to nebude

Pozitivně hodnotíme samotný proces přípravy nápoje. Kromě toho, že si můžete zvolit mezi studenou a horkou vodou, si můžete přesně stanovit i množství vody. Každá z kapslí má doporučené množství uvedené přímo na obalu. Regulaci vody nenabízí například konkurenční kapslový kávovar Bosch Tassimo Happy TAS1007. Na přední straně kávovaru se nachází stupnice, na které si můžete přesně zvolit, zda chcete více, či méně vody. Kapsle vkládáte rovněž do hlavy přístroje.

Jedná se o vyjímatelný mechanismus, který vyjmete a zpětně zasunete do hlavy kávovaru, následně madlem kapsli propíchnete a parním tlakem se kávovar postará o její přípravu. Tlak čerpadla je dostatečný pro přípravu kvalitní kávy a silného aroma – 15 barů. Výšku podstavce si můžete nastavit až ve 3 úrovních a latté si můžete připravit i do vyšší sklenice. Proces je tak rychlý a jednoduchý.

Zkušenosti s Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

V případě tohoto kapslového kávovaru se nejedná o žádné velké nedostatky. Je pravda, že kávovar je hlučnější a vibrace mohou šálek poněkud rozpohybovat. Na druhou stranu je kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto kompaktním modelem s regulací množství vody a možností volby mezi studenými a hořkými nápoji. Příprava kávy je rychlá a obsluha kávovaru je maximálně nenáročná. Chuť kávy je na dobré úrovni. Přístroj je vybaven automatickým vypnutím.

Recenze a zkušenosti s kávovarem Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me
Zdroj: Heureka.cz

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me ovládání

Kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me recenze

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me kapsle

Kapslový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnost regulace množství vody
Mnoho pozitivních referencí
Jednoduché používání

Negatíva

Chuť některých mléčných nápojů
Větší vibrace – pohyb šálku

Typ kapslí: Nescafé Dolce Gusto ● Tlak čerpadla: 15 barů ● Příkon: 1 500 W ● Objem nádržky na vodu: 0,8 l ● Zásobník na mléko: ne ● Displej: ne ● Kontejner na použité kapsle: ne ● Hmotnost: 2,42 kg ● Rozměry: 16 cm × 31 cm × 24 cm (Š × V × H)


Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)