Kugoo Kirin M4 elektrická koloběžka – recenze

Na tuto koloběžku jsme se obzvláště těšili, neboť má jako jedna z mála sedátko. To je skvělé při delších trasách, kdy se člověku už nechce stát. Sedadlo lze výškově nastavit a rovněž lze výškově nastavit i řídítka. Kromě skvělého pohodlí během jízdy patří k přednostem koloběžky rychlost 45 km/h či velmi slušný dojezd, a to až 43 km.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 28.06.2022
Obsah článku:

Kugoo Kirin M4

Elektromotor s výkonem 500 W, baterie s kapacitou 10 000 mAh, maximální rychlost 45 km/h, dojezd kolem 43 km, nosnost 150 kg, přední i zadní osvětlení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Kugoo Kirin M4 je offroadová koloběžka se slušným výkonem 500 W a integrovaným sedadlem. To lze výškově nastavit, ale v případě potřeby je možné jej zcela odmontovat. Sedátko je pohodlné a ocenili jsme ho při delších jízdách. Koloběžka nemá nouzi o energii a bez problémů zvládá dojezd kolem 45 km.

Líbila se nám stabilní, pevná a odolná konstrukce samotné koloběžky i jejích kol. Pneumatiky jsou dostatečně velké a hrubé, aby zvládly i náročnější terén. Koloběžku jsme odzkoušeli ve městě, na lesní i polní stezce a také na dlažebních kostkách. Nic jí nedělalo problém. Velkou výhodou je také gumová protiskluzová nástupní plocha, která dodává během jízdy pocit bezpečí.

Kugoo Kirin M4 PRO recenze

Skládání koloběžky je jednoduché a sklopit se dají i řídítka, díky čemuž nám koloběžka nezabírala moc místa, když jsme ji převáželi v kufru auta. Potěšila nás slušná rychlost až 45 km/h a tři jízdní režimy (Eko, Normal, Fast). Plusem je také přední odpružení a dvojitý hydraulický tlumič, díky čemuž jsme se cítili pohodlně i na terénu s nerovnostmi.

Koloběžka disponuje duálním brzdovým systémem, přičemž dvojitá disková brzda je na předním i zadním kole. Výhodou je také přední LED světlo a zadní výstražná světla, díky čemuž jsme byli na cestách viditelní. Potěší také skvělá nosnost až do 150 kg.

Nevýhody produktu

Koloběžka je těžší, pokud ji chcete vynášet například po schodech, natrápíte se s ní. Vzhledem k pevné konstrukci je však vyšší hmotnost pochopitelná. Zklamal nás zabudovaný displej, protože ten je na slunci velmi špatně čitelný a tak jsme během slunečného počasí neměli přehled o aktuální rychlosti, stavu baterie a podobně.

Elektrická koloběžka Kugoo Kirin M4 PRO

Přestože sedadlo i řídítka lze výškově nastavit, vyšším lidem ani takové nastavení nemusí vyhovovat a alternativou je sedadlo zcela odmontovat, aby zbytečně nepřekáželo. Za nešťastně vyřešené považujeme i směrovky, které jsou umístěny příliš nízko, a tak je řidiči dobře nevidí. Navzdory některým nedostatkům jde o zdařilou koloběžku za přijatelnou cenu.

Parametry

Výkon500 W
Maximální rychlost45 km/h
Dojezd50 km
Kapacita baterie10 000 mAh
Skládací konstrukceano
Nosnost150 kg
Hmotnost23,2 kg
Displejano
Pneumatiky25,5 cm
Brzdadvojitá disková
Sedadloano

Zkušenosti s Kugoo Kirin M4

Koloběžka zaujala uživatele výborným dojezdem i v kopcovitém terénu (přes 40 km) a dostatečným výkonem na zvládnutí prudších kopců s těžším jezdcem (poradí si až s 20% stoupáním). Plus si vysloužila za sedadlo, které je skvělé pro delší jízdy, ale dá se i odmontovat. Uživatelé rovněž vyzdvihli dobrý systém brzdění, jednoduché sklápění koloběžky či pneumatiky, které se hodí i do těžšího terénu, jakým jsou polní či lesní cestičky. Plusem je také pohodlnost a dostatečná rychlost (45 km/h).

Recenze a zkušenosti s elektrickou koloběžkou Kugoo Kirin M4
Zdroj: Heureka.sk

Navzdory chválám si koloběžka vysloužila i pár minusových bodů. Uživatelům překážela vyšší hmotnost koloběžky, horší čitelnost displeje na přímém slunci či délka nabíjení. Koloběžka má nízko umístěné směrovky, proto je řidiči nevidí. Některým nevyhovovala výška sedáku.

Alternativy

Povedená koloběžka se sedadlem je například i W-TEC Tendeal, která je navíc plně odpružená. Pokud vám sedátko nechybí, vybírat můžete z modelů Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 nebo Sencor Scooter One, které se pyšní jednoduchostí a vhodností především do méně náročného terénu. V případě, že hledáte koloběžku se sedadlem a skvělým dojezdem až do 150 km, doporučujeme Dualtron X2. Třeba však počítat s tím, že si připlatíte a z kapsy budete muset vytáhnout několik desítek tisíc korun.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Integrované sedátko
Dojezd do 50 km
Nosnost až 150 kg
Vhodnost do náročnějšího terénu
Protiskluzová nástupná plocha
Jednoduché skládání

Negatíva

Vyšší hmotnost
Nízko umístěné směrovky
Displej je na slunci špatně čitelný

Přibližný dojezd: 43 km (max. 50 km/h) ● Max. rychlost: 45 km/h ● Kapacita baterie: 10 000 mAh ● Výkon elektromotoru: 500 W ● Doba nabíjení: - hod. ● Hmotnost: 23,2 kg ● Nosnost: 150 kg ● Tempomat: –

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(77.6%)