Kugoo G2 PRO elektrická koloběžka – recenze

Jedná se o špičkově vybavenou offroad koloběžku, která splní i požadavky náročnějších uživatelů. Přestože cena není nejnižší, zainvestovat se vyplatí. Výkon 800 W nezklame v žádné situaci. Tři jízdní režimy v kombinaci s maximální rychlostí 50 km/h a dojezdem do 50 km dělají z této koloběžky skvělou volbu na delší trasy.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 28.06.2022
Obsah článku:

Kugoo G2 PRO

Elektromotor s výkonem 800 W, baterie s kapacitou 15 000 mAh, maximální rychlost 50 km/h, dojezd do 50 km, nosnost 130 kg, LED pásek na boku.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Koloběžka Kugoo G2 PRO je nástupcem modelu Kugoo G-Booster. Zaujala nás už na první pohled jednoduchou, ale promyšlenou konstrukcí. Ta je pevná a odolná proti opotřebení. Přesto si výrobce dokázal pohlídat hmotnost, která se zastavila na čísle 23 kg. Není to nejméně, ale u takového typu koloběžky nepřekáží.

Největšími přednostmi této koloběžky jsou špičkový výkon 800 W, maximální rychlost 50 km/h a dojezd až do 50 km. Na ten má samozřejmě vliv několik faktorů, například hmotnost jezdce, jízdní terén a podobně. Nám se podařilo přiblížit k papírově uváděnému dojezdu, přičemž koloběžku jsme nešetřili a jeli jsme po rovném i mírně kopcovitém terénu.

Kugoo G2 PRO recenze

Při jízdě jsme měli k dispozici tři režimy (EKO, NORMAL, FAST). Potěšil nás systém tlumení nárazů, který je propracovaný a jezdilo se nám pohodlně i po nerovnostech. Offroadové pneumatiky o velikosti 25,5 cm jsou stabilní, proto je koloběžka ideální volbou pro náročnější výlety.

Oceňujeme také duální brzdový systém. Na předním kole je dvojitá kotoučová brzda, která si poradí is prudším bržděním. V rámci bezpečnosti zde nechybí přední LED světlo a výstražná zadní světla. Integrován je zde i LED displej, který informuje o aktuální rychlosti, stavu baterie a podobně. Potěší nosnost 130 kilogramů.

Nevýhody produktu

Na koloběžce se nám jezdilo velmi příjemně. Odpružené tělo s dvojitým tlumením a dostatečně velké pneumatiky si poradily s jakýmkoli terénem. Koloběžka zvládla bláto, nerovný terén, kopce i mokré stezky. Na žádné výrazné nedostatky jsme během testu nepřišli. Vadilo nám jen, že zde chybí jakýkoli uzamykací mechanismus při složení a také to, že nabíjecí port je umístěn vedle pneumatiky a může velmi snadno přijít do styku s vodou či různými nečistotami. Od nákupu může odradit i vyšší pořizovací cena. Tu však dokáže vyvážit poskytovaný výkon.

Elektrická koloběžka Kugoo G2 PRO

Parametry

Výkon800 W
Maximální rychlost50 km/h
Dojezd50 km
Kapacita baterie15 000 mAh
Skládací konstrukceano
Nosnost130 kg
Hmotnost23 kg
Displejano
Pneumatiky25,5 cm
Brzdadvojitá kotoučová
Mobilní aplikaceano (Kugoo)

Zkušenosti s Kugoo G2 PRO

Koloběžka se těší oblibě a na negativní reakce uživatelů jsme nenarazili. Spokojení zákazníci ocenili dobré odpružení, rychlost i vhodnost pro začátečníky i pokročilé. Plus si koloběžka vysloužila za to, že unese i mohutnější muže a také za výkon a stabilitu během jízdy. Uživatelé vyzdvihli také celkové dobré zpracování.

Recenze a zkušenosti s Kugoo G2 Pro
Zdroj: Heureka.sk

Alternativy

Hledáte-li podobně vybavenou koloběžku, která se hodí i do náročnějšího terénu, vhodnou volbou je například Ninebot Segway MAX G30, ta je navíc voděodolná a má bezdušové pneumatiky pro minimalizování defektu. Pro ty, kteří během jízdy preferují sezení namísto stání, doporučujeme Kugoo Kirin M4 s integrovaným sedadlem. Je to špičkově vybavená koloběžka, jejíž jediným výraznějším neduhem je špatně čitelný displej na přímém slunci.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dojezd až 50 km
Maximální rychlost 50 km/h
Robustní a odolná konstrukce
Duální brzdový systém
Dobré tlumení nárazů
Široká nášlapná plocha

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Nabíjecí port blízko pneumatiky
Bez uzamykacího mechanismu

Přibližný dojezd: 50 km ● Max. rychlost: 50 km/h ● Kapacita baterie: 15 000 mAh ● Výkon elektromotoru: 800 W ● Doba nabíjení: 8 hod. ● Hmotnost: 22 kg ● Nosnost: 130 kg ● Tempomat: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(78.2%)