Xiaomi Mi Electric Scooter 3 elektrická koloběžka – recenze

Moderní koloběžka se slušným dojezdem do maximálně 30 km a třemi rychlostními režimy. Zaujme stylovým vzhledem a odolnou konstrukcí z leteckého hliníku. Zde však její přednosti nekončí. Potěší také velký a dobře čitelný displej či možnost propojení s aplikací Mi Home App.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 30.06.2022
Obsah článku:

Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Elektromotor s výkonem 300 W, baterie s kapacitou 7 650 mAh, maximální rychlost 25 km/h, dojezd do 30 km, nosnost 100 kg, přední i zadní osvětlení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Koloběžku Xiaomi Mi Electric Scooter 3 můžeme zařadit do střední třídy, co se týče výbavy i co se týče pořizovací ceny. Výkon 300 W (maximum 600 W) nás na první pohled papírově neohromil, ale v praxi koloběžka obstála. Maximální rychlost je 25 km/h, avšak vliv na rychlost má několik faktorů. Koloběžka si dokáže poradit i s mírným stoupáním, u strmého kopce jsme už cítili, že je to nad její síly. Samotné ovládání je ovšem perfektní. Vpřed se pohybuje jednoduchým a lehkým stiskem plynového pedálu.

Dojezd koloběžky je max. 30 km, ale tuto magickou hranici se nám nepodařilo překonat. Každopádně, koloběžka nás nenechala ve štychu, protože dojezd je slušný. O dobrý dojezd se stará systém rekuperace kinetické energie, který rekuperuje kinetickou energii z brzdění a dojezdu a převádí ji na využitelnou elektrickou energii. Při jízdě jsme měli k dispozici tři rychlostní režimy, přičemž přepínání mezi nimi je maximálně pohodlné. Stačí dvakrát stisknout tlačítko napájení. Potěšilo nás, že zde nechybí ani režim chodce.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 recenze

Výrobce samozřejmě nezapomněl na bezpečnost. Vyzdvihujeme, že kromě zadního výstražného LED světla je k dispozici také velké přední reflexní světlo. Nechybí zde ani obousměrné boční odrazky, takže na našich toulkách jsme byli nepřehlédnutelní i za horších světelných podmínek. Celkovou bezpečnost koloběžky podtrhují dvojité zadní brzdové destičky. Odezva při brzdění je opravdu rychlá a nepostřehli jsme absolutně žádný problém.

Potěšil nás lehoučký rám koloběžky i inovativní skládací systém. Díky němu lze koloběžku složit ve třech krocích. Rám je minimalistický, ale zároveň stabilní a snadno skladovatelný. Hmotnost koloběžky se zastavila na 13 kg, což je přijatelné. Koloběžka nám proto na cestách nepřekážela ani tehdy, když jsme ji zrovna nepoužívali. Pochvalu si zaslouží také displej, který je přehledný, dostatečně velký a velmi dobře čitelný. Nesmíme zapomenout ani na fakt, že koloběžku lze spárovat s mobilní aplikací Mi Home, díky které se nám otevřely nové možnosti. Přes aplikaci lze koloběžku například zamykat a odemykat a podobně.

Nevýhody produktu

Překvapilo nás, že při nižších teplotách výrazně klesá výdrž baterie na jedno nabití. Toto je však neduhem mnoha modelů. Během podzimních či zimních měsíců tedy myslete na to, aby vás koloběžka nenechala uprostřed vaší plánované trasy.

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Přestože konstrukce koloběžky je víceméně na jedničku, výrobce šetřil na madlech. Použitý materiál není až tak příjemný na dotek a potěšila by nás i o něco větší kola, aby koloběžka zvládala překonávat městské překážky. Třeba dodat, že koloběžka nemá žádné odpružení, přechodem po nerovnostech jsme to cítili, takže za toto patří výrobci velké minus. Koloběžka je proto ideální pro zpevněné cesty bez výmolů a na chodníky bez dlažebních kostek.

Parametry

Výkon300 W
Maximální výkon600 W
Maximální rychlost25 km/h
Dojezd30 km
Kapacita baterie7 650 mAh
Skládací konstrukceano
Nosnost100 kg
Hmotnost13,2 kg
Displejano
Pneumatiky8,5 palce
Brzdakotoučová s třmenem
Mobilní aplikaceano (Mi Home App)

Zkušenosti s Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Koloběžka si vysloužila většinou pochvaly. Uživatelé ocenili lehkou konstrukci, dostatečný výkon, nafukovací kola či snadné skládání. Potěšilo je také kvalitní zpracování, množství dostupných náhradních dílů a dostatečná rychlost pro městské prostředí. Na druhé straně některé zklamala dojezdová vzdálenost, o něco vyšší cena, materiál madel a menší kola. Minus si koloběžka vysloužila za to, že není odpružená, což je nepohodlné při jízdě po dlažebních kostkách. Někteří uživatelé se dokonce setkali s velmi rychlým vybíjením baterie při nižších teplotách. Jako celek se však koloběžka těší oblibě.

Recenze a zkušenosti s Xiaomi Mi Electric Scooter 3
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Pokud vám vyhovují parametry koloběžky, ale hledáte levnější alternativu, vhodnou volbou může být Proteco 62.40-EK-350-A. Jedná se o přístroj s výkonem 350 W, dojezdem do 30 km a maximální rychlostí 25 km/h. Náročnější uživatele, kteří hledají vyšší výkon, může zaujmout Sencor Two Long Range s dojezdem až do 45 km. Pro ty, kteří mají na prvním místě pohodlí, je ideálním přístrojem Kugoo Kirin M4 s integrovaným sedadlem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Slušný dojezd na jedno nabití
Lehká a odolná konstrukce
Bezpečnostní prvky
Dobře čitelný displej
Propojení s mobilní aplikací

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Bez jakéhokoli odpružení
Méně kvalitní materiál madel

Přibližný dojezd: 30 km ● Max. rychlost: 25 km/h ● Kapacita baterie: 7 650 mAh ● Výkon elektromotoru: 300 W ● Doba nabíjení: 5,5 hod. ● Hmotnost: 13,2 kg ● Nosnost: 100 kg ● Tempomat: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)