Ninebot Segway MAX G30 elektrická koloběžka – recenze

Tato koloběžka zaujme hlavně svým skvělým dojezdem až do 65 kilometrů, což z ní činí skvělý přístroj na delší toulky. K přednostem patří také bezdušové pneumatiky, které mají ochranu proti defektu, či chytrý správce stavu baterie. Koloběžka je odolná proti vodě a samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 28.06.2022
Obsah článku:

Ninebot Segway MAX G30

Elektromotor s výkonem 350 W, baterie s kapacitou 15 300 mAh, maximální rychlost 25 km/h, dojezd do 55 km, nosnost 100 kg, přední i zadní osvětlení, tempomat.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Koloběžka Ninebot Segway MAX G30 má maximální výkon 350 W, což není mnoho, ale přesto ji výrobce vyladil tak, aby zvládla dojezd až cca 55 kilometrů. Jde o úctyhodnou vzdálenost, ale zklamalo nás, že maximální rychlost je jen 25 km/h. Při tak skvělém dojezdu by se hodila i vyšší rychlost. Každopádně, jízda byla pohodová a k dispozici jsme měli tři režimy (Sport, Drive, Eco). Ovládání je jednoduché a intuitivní, proto nezaskočí ani začátečníky.

Pochvalujeme si sklopný rám, který se nenáročně skládá a umožňuje pohodlné uskladnění koloběžky. Plusem jsou také bezdušové pneumatiky s vícevrstvým vnitřním pláštěm. Ten má navíc samoopravný gel, takže na cestách nás nic nezaskočilo. Riziko mechanického poškození je eliminováno na minimum, za což si výrobce zaslouží velké plus. Potěšilo nás, že koloběžka je odolná proti vodě a splňuje standardy IPX7 a IPX9.

Ninebot Segway MAX G30 recenze

Zkušební jízda byla plynulá a menší stoupání do kopce bezproblémové. Výkon elektrického motoru se soustředí do zadního kola, čímž je zajištěna maximální energetická účinnost i stabilita. Pochválit musíme také duální brzdu. Ta je kombinací elektrické brzdy zadního kola a mechanické brzdy předního kola. Koloběžka se díky tomu perfektně ovládá.

Koloběžce nechybí displej s aktuálními informacemi či inteligentní správce baterie. Díky němu je baterie chráněna před přehřátím, přebitím či úplným vybitím a zkratem. Za skvělou funkci považujeme integrovanou nabíječku, která nám zjednodušila nabíjení během cest. Nemuseli jsme s sebou táhnout nic těžkého, stačil jen nabíjecí kabel a energii jsme si mohli doplnit prakticky kdekoli.

Nevýhody produktu

Na koloběžce nám v podstatě překážela jen vyšší hmotnost. Ta je však opodstatněná kvůli zabudované nabíječce. Někomu může překážet nosnost jen do maximálních 100 kg. Malé minus si přístroj vyslouží i za to, že jakmile se začne nabíjet, odemkne se a přes mobilní aplikaci je třeba jej nově zamknout.

Elektrická koloběžka Ninebot Segway MAX G30

Parametry

Výkon350 W
Maximální rychlost25 km/h
Dojezd65 km
Kapacita baterie15 300 mAh
Skládací konstrukceano
Nosnost100 kg
Hmotnost18,7 kg
Displejano
VoděodolnostIPX7 a IPX9
Brzdaduální (elektrická + mechanická)
Mobilní aplikaceano (Segway-Ninebot)

Zkušenosti s Ninebot Segway MAX G30

Koloběžka se těší oblibě pro kvalitní a robustní konstrukci s moderním designem. Velké plus jí dali uživatelé za skvělý dojezd, pohodlnost jízdy či za světla, která činí každou jízdu bezpečnou. Pochvalu si zasloužila i za to, že bez problémů unese těžšího chlapa a nijak tím netrpí její výkon. Velkým plusem je zabudovaná nabíječka, na cesty si tedy stačí brát jen nabíjecí kabel.

Recenze a zkušenosti s elektrickou koloběžkou Ninebot Segway MAX G30
Zdroj: Heureka.sk

Některým uživatelům překážela vyšší hmotnost, ale ta je daní za zmiňovanou vestavěnou nabíječku. Malé minus si koloběžka vysloužila za nemožnost samostatně ovládat elektrickou brzdu. Přes mobilní aplikaci lze sice nastavit intenzitu, ale jen ve třech stupních. Negativem je také to, že ačkoli koloběžku můžete zamknout přes Bluetooth, když se začne nabíjet, toto zamknutí se zruší. Fyzický řetěz se zámkem je proto nutností, pokud koloběžku parkujete někde venku.

Alternativy

Plusem této koloběžky je zejména velmi dobrý dojezd do 65 km, podobný dojezd nabízí i model Techlife X7, který je však podstatně dražší, ale zároveň se po odblokování pyšní rychlostí až 65 km/h. Pokud hledáte koloběžku s podobně slušnou výbavou a neobvyklým designem vhodná bude Kugoo Kirin G3. Pohodlnou jízdu díky tempomatu vám zase zajistí Sencor Two Long Range.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Zabudovaná nabíječka
Dojezd až 65 km
Bezdušové pneumatiky
Voděodolnost (IPX7, IPX9)
Duální brzda (elektrická + mechanická)

Negatíva

Vyšší hmotnost
Nosnost jen do 100 kg
Při nabíjení se koloběžka odemkne

Přibližný dojezd: 55 km ● Max. rychlost: 25 km/h ● Kapacita baterie: 15 300 mAh ● Výkon elektromotoru: 350 W ● Doba nabíjení: 6 hod. ● Hmotnost: 18 kg ● Nosnost: 100 kg ● Tempomat: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)