Sencor Two Long Range elektrická koloběžka – recenze

Sympatická koloběžka k pohodlné jízdě ve městě i mimo něj. Potěší dojezd až do 45 kilometrů a tempomat, díky kterému je jízda plynulejší. Plusem jsou perforované pneumatiky, které dokážou tlumit nerovnosti, a duální brzdový systém. Koloběžka se jednoduše ovládá a potěší dospělé i děti.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 30.06.2022
Obsah článku:

Sencor Two Long Range

Elektromotor s výkonem 400 W, baterie s kapacitou 15 000 mAh, maximální rychlost 25 km/h, dojezd do 45 km, nosnost 120 kg, přední i zadní osvětlení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Předností koloběžky Sencor Two Long Range je přiměřená pořizovací cena a dojezd až do 45 kilometrů. Maximální rychlost je 25 km/h, což je u takových koloběžek standardem. Oceňujeme tempomat, díky kterému byla jízda plynulá. Tempomat spolehlivě udržuje nastavenou rychlost, přičemž k dispozici jsou dva režimy jízdy.

Za zmínku stojí dvojitý brzdový systém, i během prudšího zabrzdění jsme se cítili bezpečně. Tento systém funguje tak, že jakmile stisknete brzdovou páku, rozbliká se červené výstražné světlo. Lidé kolem vás jsou tedy okamžitě upozorněni, že brzdíte. Výstražné světlo je dobře viditelné.

Sencor Two Long Range recenze

Líbí se nám perforované pneumatiky, které dokážou poměrně dobře tlumit nerovnosti terénu. Sekunduje jim také odpružené zadní kolo, které ještě více zvyšuje komfort z jízdy. Koloběžka se nám tak stala skvělým partnerem ve městě i mimo něj. Nedělají jí problém dlažební kostky a ani menší nerovnosti na cestě. Samozřejmě, větším výmolům se doporučujeme i tak vyhýbat.

Koloběžku jsme zamykali pomocí mobilní aplikace Sencor Scooter, ta je dostupná v obchodech Google Play i App Store. Aplikace je přehledná a kromě zamykání koloběžky jsme ji využívali i k získávání informací, např. o ujeté celkové vzdálenosti, odhadovaném dojezdu či stavu baterie. Samozřejmě, podobné informace nabízí také displej na koloběžce, který je dobře čitelný i na přímém slunci. Koloběžce nechybí ani LED osvětlení v přední a zadní části.

Nevýhody produktu

Zklamalo nás, že koloběžce dělá problém jízda do strmějšího kopce. Chcete-li výletovat po kopcích, vyplatí se připlatit si a koupit si něco výkonnějšího. Minus si vyslouží i úzká řídítka, pro mohutnější mužskou ruku mohou být nepohodlná. Pro útlou ženskou nebo dětskou ruku jsou však v pořádku.

Elektrická koloběžka Sencor Two Long Range

Koloběžka nepatří k nejlehčím a její hmotnost 16 kilogramů nám byla v některých situacích na přítěž. Občas jsme zaznamenali problémy i s mobilní aplikací, která měla problém s propojením. K velkým minusům aplikace patří také fakt, že kapacitu baterie je nutno zadat manuálně, jinak aplikace špatně odhadne dojezd.

Parametry

Výkon400 W
Maximální rychlost25 km/h
Dojezd45 km
Kapacita baterie15 000 mAh
Skládací konstrukceano
Nosnost120 kg
Hmotnost16 kg
Displejano
Pneumatikyperforované
Brzdaduální systém (motor + kotoučová brzda)
Odpruženíano
Mobilní aplikaceano (Sencor Scooter)

Zkušenosti se Sencor Two Long Range

Uživatelé této koloběžky ocenili výkon i velmi dobrý dojezd. Potěšila je pevná kola a dostatečně prostorné stupátko s neklouzavým povrchem. Pochvalu si vysloužil také tempomat a jednoduchá mobilní aplikace, přes kterou lze koloběžku uzmaknout jediným kliknutím. Vyzdvihly také kvalitní brzdy s rekuperací, dva režimy jízdy, včetně ECO režimu s plynulým provozem a SPORT režimu s živějším stylem jízdy a vyšší rychlostí.

Recenze a zkušenosti s elektrickou koloběžkou Sencor Two Long Range
Zdroj: Heureka.cz

Vadila jim váha koloběžky a někteří by přivítali raději nafukovací kola, protože i přes perforaci kol cítili nerovnosti terénu. Minus dostala také za to, že při vyšší váze jezdce má koloběžka problémy s jízdou do kopce. Cítit, že je to nad její síly, ale kopec nakonec vyjde. Kritika padala i na horší podporu společnosti Sencor a na aplikaci, se kterou měli někteří uživatelé problémy, neboť nebylo možné koloběžku spárovat.

Recenze a zkušenosti s elektrickou koloběžkou Sencor Two Long Range na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s elektrickou koloběžkou Sencor Two Long Range na Alze
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Koloběžka má vše, co by měl mít přístroj pro běžné používání, ale mobilní aplikace a podpora výrobce trochu zaostávají. Chcete-li skvělou podporu a propracovanou aplikaci, vybírejte z modelů od konkurenčního Xiaomi. Pro náročnější uživatele doporučujeme Kugoo G2 PRO, předností této koloběžky je robustní a odolná konstrukce. Třeba ale počítat s vyšší pořizovací cenou.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dojezd až 45 km
Tempomat
Perforované pneumatiky
Odpružené zadní kolo
Přední i zadní LED světlo

Negatíva

Vyšší hmotnost
Problém s jízdou do kopce
Úzká řídítka

Přibližný dojezd: 45 km ● Max. rychlost: 25 km/h ● Kapacita baterie: 15 000 mAh ● Výkon elektromotoru: 400 W ● Doba nabíjení: 9 hod. ● Hmotnost: 16 kg ● Nosnost: 120 kg ● Tempomat: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)