Riwall PRO RPM 4235 mulčovací sekačka – recenze

Chcete-li levnou multifunkční sekačku, možná právě tento model je správnou volbou. Riwall PRO RPM 4235 zvládá mulčování, sběr do koše i zadní vyhazování. V základní dodávce dostanete jeden náhradní nůž i olejovou náplň. Sekačka je určena pro plochy do 700 m2.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 24.08.2022
Obsah článku:

Riwall PRO RPM 4235

Čtyřtaktní motor T6 OHV o objemu 146 cm3, záběr žacího nože 42 cm, výška sečení nastavitelná od 25 do 75 mm, 45litrový sběrný koš, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přiměřená kvalita za dobrou cenu

Značka Riwall se na trhu dokázala prosadit, a to ve vícero cenových kategoriích. Důvodem je fakt, že za přiměřenou cenu nabízí i odpovídající kvalitu. V tomto případě tomu není jinak. Daný model patří k průměrným sekačkám na středně velké travnaté plochy do 700 m2. Předurčuje ji k tomu i samotný výkon. Pod „kapotou“ se o pohon stará čtyřtaktní motor T6 OHV o objemu 146 cm3. Provozní výkon dosahuje hodnoty 2,6 kW. Motor pracuje s vysokým točivým momentem a nezaskočí ho ani hustší či vyšší tráva. Záběr žacího nože je 42 cm. Stroj je konstrukčně jednoduchý a dobře se ovládá.

Riwall PRO RPM 4235 recenze

Výšku sečení je možné nastavit v pěti polohách od 25 do 75 mm. Benzinová sekačka je vybavena pojezdem. Uživatelé si pochvalují jeho tah a rychlost pojezdu. Pozitivem přístroje je také snadný start za studena i za tepla. Pro první start je k dispozici praktická pumpička k manuálnímu vstřikování paliva – náhrada za sytič. Zařízení se dobře ovládá díky kolům o průměru 150 a 180 mm. Ta mají kuličková ložiska.

Bez bočního vyhazování trávy

Faktem, proč se však vyplatí koupě této sekačky, je to, že disponuje sadou náhradního nože a že v balení dostanete také olejovou náplň. Mimochodem, Riwall má velmi dobrou spotřebu a objem palivové nádrže činí 0,8 litru. Multifunkční sekačka má kromě zadního vyhazování také mulčovací záslepku, takže můžete trávník pohodlně mulčovat.

Chcete-li trávu kompostovat, samozřejmě je možný sběr do koše. Objem sběrného koše činí 45 litrů a nechybí ani indikátor naplnění. Koš se plní vcelku efektivně, ovšem zadní otvor se častěji ucpává. Komfort při užívání zvyšují ergonomická řídítka s měkčením. Řídítka jsou navíc sklápěcí, což usnadňuje skladování nebo transport. Boční deflektor není součástí dodávky. Materiály a dílenské zpracování jsou z hlediska poměru k ceně kvalitativně uspokojivé.

Zkušenosti s Riwall PRO RPM 4235

Názory zákazníků jsou ve většině případů pozitivní. Spotřebitelé vnímají především poměr ceny a kvality. Konstrukčně zároveň nelze mluvit o nekvalitním zpracování. Šasi je ocelové a plastové části nepůsobí nejhorším dojmem. Jedná se o menší sekačku na menší plochy. O tom svědčí i záběr 42 cm. Větší záběr, vyšší výkon a větší sběrný koš nabízí vyšší modelová řada sekačky Riwall RPM 5155 PRO. Pojezd však ani tomuto modelu nechybí. Zákazníci si nestěžují ani na výkon, naopak se jim zamlouvá tah motoru. Sběr do koše je praktický, ale častěji se ucpává zadní otvor. Nevýhodou je absence bočního deflektoru. Na druhé straně mulčování nechybí. Zákazníci hlásí spokojenost i se startováním sekačky. Jedná se o standardní, šňůrové startování. Citlivost je však velmi dobrá.

Recenze a zkušenosti s mulčovací sekačkou Riwall PRO RPM 4235
Zdroj: Heureka.cz

Multifunkční zahradní sekačka je dodávána s olejovou náplní a také náhradním nožem. Kolečka mají kuličková ložiska, dobře se s nimi manévruje i v členitějším terénu nebo při objíždění překážek. Nastavení výšky sečení je centrální a má pět poloh. Ze zahraničních recenzí vybíráme zkušenost s výkonem motoru v náročnějším terénu. Motor se nepřehřívá a přenáší minimální vibrace. Někteří zákazníci hlásili vyšší spotřebu oleje.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výhodná cena
Náhradní nůž v balení
Jednoduchý start

Negatíva

Bez bočního deflektoru
Zadní otvor se častěji ucpává

Objem motoru: 146 cm3 ● Provozní výkon motoru: 2,6 kW ● Šířka záběru: 42 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 45 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Mulčování: ano ● Boční vyhazování: ne ● Hmotnost: 27 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)